Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    . Ha megoldható a csavarra átalakítás az már elég masszívan tartaná az utólagos lendkereket.
    Megoldható + újraszegecselhető. Utána + szabályozás.

    Komment


      Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Utána + szabályozás.
      Nem értem???

      Mikor rácsavarozod az illesztőperem bázisfelületére,akkor mit kell még szabályozni???
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nem értem???

        Mikor rácsavarozod az illesztőperem bázisfelületére,akkor mit kell még szabályozni???
        Gondolom biztosra akar menni hogy tutira ne "üssön"... (jobb biztosra menni mint vakarni a fejünket amikor beüt a krach)

        Komment


          jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Gondolom biztosra akar menni hogy tutira ne "üssön"... (jobb biztosra menni mint vakarni a fejünket amikor beüt a krach)
          Qurvára nem értem!
          Van egy nagy vas lendkerekem amihez egy illesztett,kiegyensúlyozott,szabályozott felfekvésű mágneses lendkereket akarok csavarozni.Emiatt befogom egy esztergába az átalakítandó darabot egyértelműen az eredeti felfekvő felületre ami valószínűleg egy kúp amit elkészitek egy vasdarabból,erre felfogatom a munkadarabot amivel az esetleges sérüléseket,deformációkat kiküszöbölve ráesztergálom az új felfekvést:amihez hozzáfogatom az új lendkereket.

          Ezek után,mit lehet még szabályozni ezután????
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Mikor rácsavarozod az illesztőperem bázisfelületére,akkor mit kell még szabályozni???
            Lehet hogy nem is kell. De ha mégis!? Mert mivelhogy az új lendkerék már eleve ütött kicsit.. Egy hengernél nem nagy gond.. láttam már Simsont kb 4mm ütött a lendkerék s szépen járt... viszont egy sor négyes kiegyensúlyozott gépet már tized (vagy gramm) eltérés is be tud rázni. Nem túlprecízkedem.. csak a meglévőkből a legjobbat akarom kihozni.. Különben meg... itt van egy Pannónia tankod.. most megint át kellett telepítenem.. most még zöld... befeketítsem?

            Komment


              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              befeketítsem?
              Már megbántam,hogy nem hoztam el !Jó lenne,bár az agyonforrasztgatott tankom most jól zár ,és tiszta a belseje...kop-kop,de ezektől a romlandó anyagoktól a műanyagbelső sem véd,a francba.A fúrt hengerem van fent és nagy bosszankodásomra,nem nehéz berúgni! Sose lesz belőle egy erőgép...
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                e ezektől a romlandó anyagoktól a műanyagbelső sem véd,a francba
                Elvileg az OMV 100-as benzinjébe nem etanol hanem etil-tercier-butil-éter van keverve, eddig még nem kellett szezont karbipucolással kezdenem...

                Komment


                  jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  OMV 100-as benzinjébe
                  100-km-re van volt Nyiregyen,de vagy 10 éve nem láttam olyan kutat.MOL,SHELL,maszek kutak,ukrán...ami a palettán van!Néha kiderül melyikhez nem buli menni,mikor kírúgnak egy egy kezelőt.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Qurvára nem értem!
                    Van egy nagy vas lendkerekem amihez egy illesztett,kiegyensúlyozott,szabályozott felfekvésű mágneses lendkereket akarok csavarozni.Emiatt befogom egy esztergába az átalakítandó darabot egyértelműen az eredeti felfekvő felületre ami valószínűleg egy kúp amit elkészitek egy vasdarabból,erre felfogatom a munkadarabot amivel az esetleges sérüléseket,deformációkat kiküszöbölve ráesztergálom az új felfekvést:amihez hozzáfogatom az új lendkereket.

                    Ezek után,mit lehet még szabályozni ezután????
                    - ezek után ? ezek után látnád - aztán ha felszereled - éreznéd a csodát , ha ki lenne "centrírozva " . Én minden általam csinált motorgenerálkor , főtengelyt lendkereket ( szabályzás után ) és ezeket összeszerelve az első ékszíjtárcsával ( ékkel csavarral és minden szarral ) szoktam csinálni . Látnád amikor feltesszük a gépre és megforgatjuk !! aztán amikor kész ....!! Nem kell azt ragozni , hogy minden forgó dolognak a lényege a rezgésmentes működés .


                    ----a megesztergálom és kész dologra pedig a legjobb a saját példám , amikor babetta forgórészből készült a verseny gyújtásom a HONDA 350 four ra . Esztergálva köszörülve segéd kúpon - Aztán amikor elindítottuk , majdnem szétesett a gép . nem lehetett megfogni a kormányt a rezgéstől . Aztán meg lett csinálva , utána meg 10 000 ig ment mint egy villanymotor .

                    Komment


                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      100-km-re van volt Nyiregyen,de vagy 10 éve nem láttam olyan kutat.MOL,SHELL,maszek kutak,ukrán...ami a palettán van!Néha kiderül melyikhez nem buli menni,mikor kírúgnak egy egy kezelőt.
                      Az általános ökölszabály az az hogy kerüljük a kis forgalmú és/vagy no-name kutakat. Itt a Dunántúlon szerencsére még van OMV. Remélem sokáig tartják magukat az etanolmentességhez. Sokan mondják hogy "hülye" vagyok mert drága, jó a legolcsóbb 95-ös is. Hát nem tudom, összehasonlítva a bóbita úszóházát(régebben 95-öst használtam) a robeszéval(<- bele már csak 100-as ment) elég jól megmutatkozik a különbség.

                      Komment


                        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ----a megesztergálom és kész dologra pedig a legjobb a saját példám , amikor babetta forgórészből készült a verseny gyújtásom a HONDA 350 four ra . Esztergálva köszörülve segéd kúpon - Aztán amikor elindítottuk , majdnem szétesett a gép . nem lehetett megfogni a kormányt a rezgéstől . Aztán meg lett csinálva , utána meg 10 000 ig ment mint egy villanymotor .
                        Simson, Pannónia brutális fordulatszámánál szinte mindegy, a 250-es és "500-as" Czetkánál is az a probléma hogy nem bírja a fordulatot. Ezért a 125-ös MOTOPLAT gyújtásával megtáltosodnak, mert az nem kívánja a kiegyensúlyozást.

                        Komment


                          emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          mert az nem kívánja a kiegyensúlyozást.
                          Minden forgó alkatrész kívánja a kiegyensúlyozást,(láttam sík-köszörüt frissen felrakott koronggal szabályzásra beindítva elmozdulni a talpazaton,jó lenne sok embernek,hogy lássa mit tesz egy kis centír!)Egyértelműen a lehető legjobban felszabályzott dolgokat ki kellene egyensúlyozni,de akit nem érdekel az ütés annak minek...bár az is segít valamit..!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Aztán meg lett csinálva , utána meg 10 000 ig ment mint egy villanymotor .
                            Igen és ez még fokozható,rezgéscsökkentő lendkerékkel:a nagyobb motorokon(busz ,kamion)van egy zsírszerű sűrűségűolajjal fékezett lend-tömeg ami elsimítja a maradék remegést.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2019 dec. 23, 18:56.
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              Egy henger.. kb max 3000-el lesz visíttatva.. Persze azért az a cél hogy jó legyen. Jelen motornál a rövid csapon szerintem pár gramm nem gond.. de azért ha valaki ránéz.. akkor ne libegjen már az nagy forgó vasdarab.

                              Komment


                                Csak úgy: Postára menet a falu központjában a templom előtt felállított betlehemi sátor van.. Élő állatokkal,+ extrákkal.. Most tudtam meg az idén volt a falu 65. születésnapja. Az egész falu hivatalos volt a habzsi-dőzsire. + karácsonyi ajándékként minden iskolás kapott 10000Ft-ot..

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X