Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Intrepid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mi van akkor, ha ittasan töltöm ki a tesztet?
    Persze ezt "viccnek" szántad, de én komolyan átéltem egy ilyen helyzetet, igaz már nagyon régen volt! Azt hiszem most sem vennék jó néven ha valaki "ilyen módon tisztelné meg" a Bizottságot! Történt ugyanis, hogy a kresz vizsga előtt bedobtunk egy felest a legközelebbi vendéglátó egységben, ki kell hangsúlyoznom 17-18 évesek voltunk és jó mókának tűnt, de nem mindenkire egyformán hatott a "szer". Volt közöttünk olyan aki ettől nem 'okos' lett, hanem hangos és a vizsgabiztos mikor ezt észlelte, kérdőre vonta a "hangoskodókat". Na a vége az lett, hogy pár emberkét nem engedtek vizsgázni és akkor még nem kellett megindokolni.
    Rám másképpen hat az alkohol, én "lehalkulok", és így megúsztam, de azóta minden vizsgámon "tisztán", öltöny-nyakkendő. Ha már Ők megadják a tiszteletet nekem én is megadom Nekik!
    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

    Komment


      Intrepid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      mi van akkor, ha ittasan töltöm ki a tesztet?
      Nagyobb eséllyel érsz el rossz eredményt?
      Everything is better when you decide you don't care.

      Komment


        -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Persze ezt „viccnek” szántad
        Annak, de úgy látszik, hogy nincs új a nap alatt!
        (amúgy, én is a "lehalkulók" táborát erősítem )

        UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nagyobb eséllyel érsz el rossz eredményt?
        50-50%

        Komment


          Hááát bakker ezen a kresszen legyek csak túl... Eddig ahogy tesztelgetem magamat az eredmény nem túl biztató még, eddig 5 próbából csak kétszer mentem át és nem épp kimagasló eredménnyel... Nincs mese könyvre fel és újra áttanulmányozni ezt a 75-ös borzadályt...

          Komment


            OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hááát bakker ezen a kresszen legyek csak túl... Eddig ahogy tesztelgetem magamat az eredmény nem túl biztató még, eddig 5 próbából csak kétszer mentem át és nem épp kimagasló eredménnyel... Nincs mese könyvre fel és újra áttanulmányozni ezt a 75-ös borzadályt...
            Szia!

            Én végig néztem az összes témakört, majd amikben sok volt a hiba azokat alaposan átnéztem. Eleinte úgy tűnt ezzel jobban lemaradok a többiektől, de aztán meglett az eredmény. 1,2 maximum 3 hiba és 7-8 perc alatt meglett egy vizsga Na akkor már a többiek lettek idegesek miattam Vizsgán szándékosan tököltem, hogy ne idegesítsem a többieket.




            Ma gyakoroltam ismét és megint a váltás... Az a hibám, hogy úgy próbálok váltani, hogy közben a sarkam a lábtartón van, viszont így vissza váltásnál nem tudom eléggé felemelni a lábfejem. Próbálom magam rászoktatni, hogy az egész lábam fel emeljem, legalábbis vissza váltásnál. (egyébként ebből származik a legtöbb bonyodalmam, mert így elveszi a figyelmem más dolgokról)

            Komment


              OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hááát bakker ezen a kresszen legyek csak túl... Eddig ahogy tesztelgetem magamat az eredmény nem túl biztató még, eddig 5 próbából csak kétszer mentem át és nem épp kimagasló eredménnyel... Nincs mese könyvre fel és újra áttanulmányozni ezt a 75-ös borzadályt...
              Én is így voltam vele legutóbb. Annak ellenére, hogy már van egy B-m, ráadásul nem is olyan régen (4 éve) csináltam 1 hibával 5 perc alatt (azt is csak elnéztem és kattintás után egyből leesett, hogy mellényúltam) az első 2-3 nap 5ből 2, 5ből 3 volt az arányom, ráadásul 66-69 ponttal. Aztán megkaptam a vizsgaprogramot, ki lehetett választani, hogy az összes kérdést adja be és végigmentem mind a 2700 vagy hány kérdésen és végül 10-15 perc körüli idővel és 3 hibával levizsgáztam. Romlott a teljesítményem, de ha többet gyakoroltam volna akkor hibátlan is lehetett volna.


              chemotox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ma gyakoroltam ismét és megint a váltás... Az a hibám, hogy úgy próbálok váltani, hogy közben a sarkam a lábtartón van, viszont így vissza váltásnál nem tudom eléggé felemelni a lábfejem. Próbálom magam rászoktatni, hogy az egész lábam fel emeljem, legalábbis vissza váltásnál. (egyébként ebből származik a legtöbb bonyodalmam, mert így elveszi a figyelmem más dolgokról)
              Én mindig úgy váltok, hogy a sarkam a lábtartón van lefelé és felfelé is. Mikor a 250es intruderen ültem az nagyon szar volt. Mármint váltásügyileg, mert ugye chopperszerű jármű ezért elterpeszkedve és nyújtott lábbal kéne vezetni és emiatt a váltókar nagyon magasra van állítva. Na igen de ez egy icipici motor és meg vagyok 185 centi, 2méteres lábakkal, ha a lábfejemet visszatörtem volna akkor sem tudtam volna úgy tekerni, hogy lábtámaszról elérjem a kart, ha emelgettem a lábam akkor a térdem a könyökömet verte, ha hátrébb ültem, hogy kijjebbnyújtsam a lábam akkor nem értem el a kormányt mert az messze van, ha úgy tekeredtem, hogy elérjem a kormányt, a lábam nyújtva legyen, akkor a combom akart kiugrani a medencecsontomból és még az egyensúlyérzékemet is elvesztettem tőle, de végül találtam 1 nagyjából motorozható pozíciót

              Komment


                Hülyén néz ki egy motoros esőbe biciklin, de hát ilyet is kell néha Ma 10re mentem a rutinpályára, verőfényes napsütés, a bőrkabát leolvadt rólam, rutinpályán meg száguldozni sem lehet, hogy hűtsön a menetszél, mikor a 3as feladatot csináltam akkor kicsit meglegyezgetett a motorozás szele, de már a fejem is beleolvadt a sisakba, meg a kesztyűvel is összenőttem. Aztán mikor végzetem leszálltam és dörgött 1 hatalmasat az ég. Örültem, hogy legalább nem szakadó esőbe kellett motorozni, de a város másik végéből járok biciklivel a pályára, úgyhogy elindultam gyorsan, hogy el ne ázzak. Ez a nagy lendület kb 500 métert tartott, mert onnantól kezdve elkezdett szakadni az eső. 3 választásom volt, vagy beállok valami fedett rész alá és várok 1,5 órát míg eláll, vagy megyek és szarrááztatom a sisakot és magamat is, vagy felveszem a sisakot és legalább a fejem meg a bélés nem ázik. Hát én ezt a 3at kombináltam, míg beértem a városba szerencsére inkább csak csepergett, úgyhogy mentem kormányon a sisakkal, aztán a városba bementem a Korzóba (nyíregyiek tudják milyen csodálatos egy építmény, de ilyenkor hasznos) vettem 1 doboz cigit, kiálltam a tető alá cigizni, közbe találkoztam egy régi kedves ismerősömmel, nagyon aranyos kiscsaj, 1 szál csőtopbban reszketett (attól félt, hogy elázik és a fehér top ilyenkor átlátszó, főleg melltartó nélkül, úgyhogy nagy örömöm lett volna az ő kára ) szájában cigivel, felajánlottam neki a bőrkabátom, beszélgettünk 1 negyed órát, aztán mondta, hogy ő lassan bemegy vásárolgatni, meg én is úgy döntöttem, hogy inkább elindulok. Fejembe húztam a sisakot és jöttem hazafele, 1 páran kiröhögtek, hogy hülyén nézek ki, de praktikus volt. Aztán hazaértem, letámasztottam a biciklit és kisütött a nap Hát ilyen az én szerencsém. De a lényeg az, hogy holnap 12re megyek vezetni megint, aztán hétfőn 11órától rutinvizsga.

                Komment


                  Én már tegnap is vezettem volna és sajnos mai is csak vezettem volna. Ez az utolsó két órám a vizsga előtt, de az már csütörtökön lesz és holnap az oktatómat berakták valami ügyeletbe így nem sok esélyem maradt. Nem az a két óra a bosszantó, de lehet sokat számítana mégis így vizsga előtt... Minden esetre 7:30-kor én kezdek. Egyébként ma én is bicajoztam mit ad isten pontosan hazáig esett az eső, 12 kilométert bezzeg szakadt ...
                  Utoljára szerkesztve a következő által: chemotox; 2012 jún. 12, 17:23.

                  Komment


                    Hát ilyen a mi szerencsénk. Ráadásul most volt 2 szabad napom, festeni akartam a motort, de ilyen időbe esélytelen, úgyhogy csak gubbasztok itthon

                    Komment


                      Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hát ilyen a mi szerencsénk.
                      Hát igen. Sikerült eljutnom Baktalórántházára a Baktagalvánhoz, így az első teleszkóp csavarjait le tudom horganyoztatni. Viszont Apae teleszkóp szétszedő szerszámát le kellene koppintani, csak mostanában időből van a legkevesebb...Akarom mondani kellene 2 colos cső is... Tényleg, neked ilyenre nem lesz szükséged?

                      http://veteran.forum.hu/blog/apae-49...opszereles-69/
                      Utoljára szerkesztve a következő által: chemotox; 2012 jún. 12, 16:53.

                      Komment


                        Sziasztok! Jó olvasni hogy mások is most csinálják a motoros jogsijukat.
                        Nekem most kezdődik még csak a rutin, de nyár végére már hivatalosan is motorozhatok remélem!
                        Mindenkinek sok sikert azért!

                        Komment


                          chemotox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Viszont Apae teleszkóp szétszedő szerszámát le kellene koppintani, csak mostanában időből van a legkevesebb...Akarom mondani kellene 2 colos cső is...
                          azon már én is gondolkodtam, bár szerintem majd csak jövőre krómoztatok, viszont sajnos nem értek a hegesztéshez, de azon gondolkodtam, hogy kifaragom fából Persze elsőre hülyén hangzik, de értek annyira a fához, hogy tudjam, hogy miből és hogy lehet strapabíró eszközt létrehozni. Ráadásul az sem mellékes, hogy fából gyártottak autókat és repülőket is és itt nem csak a szekérre meg a Leonardo féle helikopterre gondolok, hanem 20as 30as években rengeteg versenyautót gyártottak fából, de pl a Focke wulf és a Spitfire II világháborús vadászgépek szárnyai is teljesen fából voltak. De lehet nem lenne hátrányos megcsinálni fémből a biztonság kedvéért

                          Komment


                            Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            de azon gondolkodtam, hogy kifaragom fából
                            Nem Te leszel az első, úgyhogy máson kell "agyalnod"!
                            Fa Motor. - YouTube
                            A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                            Komment


                              Nagyon szép munka, csak sajnos nem a mi útjainkra való ez...

                              A nagymotor jogsit kezdőknek illetve most csinálóknak pedig sok sikert .

                              Komment


                                -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nem Te leszel az első, úgyhogy máson kell „agyalnod”!
                                tudom, én is láttam már páratClick image for larger version

Name:	y17wood.jpg
Views:	1
Size:	27.4 KB
ID:	131265

                                de én nem az egész motort akarom kifaragni fából, csak a szerszámokat hozzá Bár 1x ha lesz időm lehet faragok 1 T5öst. Úgyis van 1 "fölösleges" T5ös blokkom, haragok hozzá 1 járgányt :P

                                Na de hogy a mai beszámolóm se maradjon el:
                                Ma ismét megszellőztettem a sisakot. 10-től a suliba vizsgáztam, délre meg kellett volna mennem a rutinpályára. Nem is volt úgy különösebben probléma mert a vizsgát letudtam hamar, és még fél12re kiértem a pályára. Megettem a kis szendvicsemet, találkoztam 1 ismerősömmel, elbeszélgettünk, aztán letelt a pihenője, ment tovább motorozni, én meg mondtam, hogy akkor lassan én is begyűjtöm a motort meg az oktatót, elmentem a garázshoz (kb 100 méter) de az oktató sehol, kiálltam a rutinpálya sarkára, hogy hátha forgalomba volt a többiekkel és majd csak jön. 10 perc elteltével megérkezett 1 másik tanonc is akivel ma együtt vezettem volna. vártunk még 10 percet, aztán mondom, hogy most már felhívom az oktatót mert ennyit nem szokott késni. Felhívtam, mondom, hogy ki és mi vagyok és itt álok a garázs előtt. Erre az volt a reakciója, hogy "BASSZA MEG A ROHADT ÉLET" ebből már nagyjából sejteni véltem, hogy elég erősen elfeledkezett rólunk. Kérdezte, hogy "Az mára volt megbeszélve?", mondom hát igen, nem véletlenül vagyunk itt mindketten. Aztán mondta, hogy jöjjek inkább szombaton, de én akkor pesten leszek úgyhogy nem jó, akkor holnap reggel, de akkor meg megint vizsgám van úgyhogy az sem jó, délután meg neki nem jó, de végól kiegyeztünk a péntek reggel fél7-ben. Most erősen gondolkodok, hogy holnap hívjam-e fel, hogy el ne felejtse, mert hétfőn vizsga és a műszaki részt még át sem néztük. Bár hülye nem vagyok, megtalálom, hogy melyik az első meg a hátsó kerék, talán a kormányt is felismerem, de nem ártana azért ha átnéznénk, hogy biztosan tudjak mindent, meg még pár kört le kéne nyomni. Úgyhogy tekerhettem megint haza beöltözve, bukósisakkal a kormányon. Ja és útközben még 1 sötétebb bőrű népcsoportosulás is kiszemelt magának és illetlen megjegyzésekkel halmoztak el, úgyhogy nagyon izgalmas volt a mai napom is. (nem is tudom miért nem rajonganak értük az emberek. Ha nem lennének ilyen megnyilvánulásaik még akár az is lehetne, hogy lennének akik emberként tekintenek rájuk. Mindegy, ez nem ide tartozik és nem is akarok ebbe belefolyni)

                                Ja meg volt nekem 1 számomra nem fontos de elég lényeges kérdésem egy másik topikban, nem akarom vele telefirkálni az egész fórumot, úgyhogy legyetek szívesek nézzetek már rá és aki tud írjon hozzá valami véleményt, vagy használható ötletet. Előre is köszönöm!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X