Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Őszintén szólva,én úgy tudom,hogy az első 500km 1:15, 500-1000 km 1:20, 1000- 1:25 keverés ajánlott.
    A piros könyv első 500 km-en 1:20at ír, utána még 2000 km-en 1:25-öt. De ahány könyv annyiféle arányt ír

    Nekem 130km után volt egy gyertyacserém. Brisk N14C volt benne, egyelőre ugyanolyat tettem vissza, mert hirtelen nem volt kedvem az út közepén gondolkodni, hogy milyet hozzon haverom ha már volt olyan rendes és elment nekem gyertyáért. Nem tudom, hogy a gyertya bírt gyárilag ennyit, vagy a sok olaj miatt halt meg, viszont rettenetesen fekete volt, úgyhogy állítottam is egy fokozatot az úszón. Főleg mert az első 80en 6 litert evett. Most belső zsebbe be van készítve egy Brisk N15YC, sokan esküsznek rá, majd a következő gyertyacsere után meglátom mit bír.

    Húzni még én sem húztam neki nagyon, 60 fölé nem nagyon mentem, a max 65 volt, de az 500as bejáratás után akarok venni egy új órát, mert nem tetszik, hogy már indulásnál is 100at mutat, ha balra fordítom a kormányt akkor 120, ha jobbra akkor 80
    sepy és Beagle kedvelte ezt.

    Komment


      Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nekem 130km után volt egy gyertyacserém. Brisk N14C volt benne,
      Nyilván ez is olyan,hogy kinek,mi vált be. Nekem a Brisk-el rossz tapasztalatom van,ugyanis a Simson Starom ilyennel üzemelt,amikor megvettem,volt belőle tartalék is az ülés alatt. Egyik alkalommal sima leállítás után nem indult,hiába rugdostam,ezért kicseréltem a tartalék gyertyára,de a régit is eltettem az ülés alá. El is felejtettem már,mire egyszer ismét nem akart indulni. Új gyertya híján betettem az előző Brisket,azzal beindult,de a következő leállítás után ismét nem.Egyszóval sokat kínlódtam vele.amikor egy barátom ajánlotta az NGK-t,vettem is egyet és azóta hű vagyok a márkához,nekem bevált. Próbáltam az új isolátort is,de rövid idő után "Brisk effektusa" lett.
      Blackmumus kedvelte ezt.

      Komment


        Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Próbáltam az új isolátort is,de rövid idő után „Brisk effektusa” lett.
        Remek nekem pont az van, igaz barátom beállította hézagmérővel a szikraközt, mert az kösznő viszonyban sem volt azzal ami rá volt írva. Így egyenlőre jó (kop-kop)

        Komment


          chemotox, te száguldoztál ma a kertvárosban? Barátnőm jött reggel hozzám és mondta, hogy ment egy 30körüli ember Pannóniával a Dugonics utcán a dohánygyár felé.

          Komment


            Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Őszintén szólva,én úgy tudom,hogy az első 500km 1:15, 500-1000 km 1:20, 1000- 1:25 keverés ajánlott.
            1:15? Szép olajcsíkot hagyhatsz magad után .

            Kicsit más téma de mit lehet tenni ha generátorba az egyik tekercs vasmagja beleér kicsit a forgórészbe? (ha nem csal a fülem akkor ez a szitu...)
            Blackmumus kedvelte ezt.

            Komment


              Ha az állórészed laza a házban vagy sérült,lehuzott lendkeréknél látszik merre surol,ha lehet kicsit lazitva feszitsd helyre,ha hézag marad éles vágóval zömits a blokkon.
              Ha ez nem lehetséges a tekercs felületéből csiszolj egy keveset,viszont utána erős benzines mosás és levegős tisztitás.
              Türelmes pillanatokat!
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szép olajcsíkot hagyhatsz magad után
                Nehogy azt hidd.... Ha bemelegszik,már nem vészes a füst sem!
                sepy és taluga kedvelte ezt.

                Komment


                  Nekem az 1:20-al sem füstöl még hidegen sem nagyon.

                  Komment


                    Vedd le a motor jobb oldali műanyag kupakját és már látod is ha bibi van.

                    Komment


                      Megvolt de továbbra is megmaradt a hang(kiigazítottam a ludas tekercs magját, sőt le is szedtem de akkor se változott a dolog):
                      https://dl.dropboxusercontent.com/u/...510_181423.mp4
                      (a videó nem a legjobb de enyén szólva melegem volt...)
                      Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2013 máj. 10, 19:37.

                      Komment


                        Szia Jagdtigger!

                        Mint írtad korábban, a bordásszíjad nagyon feszes. Én megnéztem az enyémet, ami gyári szíjas még, azon simán be tudtam nyomni 7-8 mm-t. Ez a zaj, amiről írsz, egy folyamatos fémes súrlódó hang, amit a kuplungharang még föl is erősít. A feszes szíj ezt a hangot simán okozhatja.

                        Komment


                          AMi most rajta van az egy gyári szíj, mindenféle erőlködés nélkül felment a helyére úgyhogy ezt nem a szíj csinálja most. Ezért is kérdeztem meg inkább mert a generátort is kilőttem(kivettem a világítótekercseket, a trafóé maradt egyedül mert az biztos nem ér bele de ekkor is maradt a hang). Kenési gond se lehet szerintem mert nem arol 2t-t kap, a bejáratás miatt ráadásul 1:25-ös keveréket kap. Az összes csapágy új, ahogy a főtengely, a dugó és a gyűrűk is. Egyedül a henger nem lett fúrva mert nem láttam rajta sérülés, illetve olyan mértékű kopás nyomát ami indokolta volna. Egyetlen "betegsége"(és ez ezt a hangot nem okozhatja szerintem) az az hogy a hengerfejnél valahol ki tud fújni csak azt nem tudom mit tegyek vele...
                          Szóval én kifogytam a gyanúsítottakból :/ .
                          Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2013 máj. 17, 09:54.

                          Komment


                            Ma is megviccel a gépvas és én sem hazudtoltam meg magam:

                            Megjártam ma Tiszavasvárit oda-vissza (30-30km), aztán elmentem még iskolába, utána szerelgettem egy kicsit, ezek után vettem 2 gyertyát és elindultam hazafelé. A tiszavasvári úti felüljáróról gurulok lefele, de kivételesen a belső sávban mert a postára akartam eljutni, de a belső sávban vagy egy igen otromba döccenő. Kocsival sem kellemes, motorral meg még annyira sem, de hát a posta meg arra van, úgyhogy megpróbáltam. Gurulok lefelé, nyomom a féket, óvatosan megközelítem az ellenséget és egy hatalmas koppanással átjutottam rajta, de itt el is hallgatott a motor. 4 sávos út közepén, délutáni csúcsforgalomban ez igencsak zavaró tény, de ez van.

                            Szerencsére a felüljáró alján van egy zebra járdaszigettel, lendületből még oda felpattantam, gyorsan rúgtam rajta kettőt, nem indul. Rúgtam rajta még kettőt, még mindig semmi. Nézem az úszót, nem akadt fent. Mondom akkor gyertya. Kitekertem, nem szikrázik, letekertem a pipát, a drót sem szikrázik. Na a biztonság kedvéért azért kipróbáltam az új gyertyát, de az sem ad egy hangyafingnyi szikrát sem. Na mondom itt valami nagy baj van, amit nem az út közepén szeretném megjavítani, úgyhogy összepakoltam, hogy letolom valami mellékutcára, ekkor vettem észre, hogy a gyújtáskulcs kiugrott a helyéről... Lefőttem, hogy ennyire h....e még én sem lehetek, de hát mégis. Visszadugtam a kulcsot, régi gyertyát leellenőriztem, akkora szikrát ad, hogy egy elefánt is megszédülne tőle, visszacsavartam, rúgtam egyet, indul, beöltöztem és repülőrajtot vettem

                            Komment


                              Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Lefőttem, hogy ennyire h...e még én sem lehetek, de hát mégis.
                              Ne aggódj,nem vagy h...e! Én tutira,minden esetben elsőre csak a legbonyolultabb hibára tudok gondolni és legtöbbször valami egyszerű dolog tréfál meg,pont,mint téged!

                              Komment


                                A visszajelző lámpák hiánya Akkumlátoros gyujtásnál mi a töltésjelző izzóhoz szoktunk fohászkodni.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X