Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Én tartalék üzemmódban Gergőke ötletére szavazok!,Isten veled józan ész jelszóval.!

    Komment


      józan? ész? akkor nem veteránoznánk (így majd félkettőkor többre nem futotta)

      Komment


        (így majd félkettőkor
        Na ne túlozz !! Még van négy perc !

        Komment


          a történelem és az idő eeegy nagy spirál, ismétli önmagát... Gergőkének még egy sört

          Komment


            Sziasztok, beugrottam egy sörre!
            Tud nekem valaki segiteni? Van egy régi idomom. Meg van 2 mm vastag polikarbonátom. Szeretnék szélvédöt (plexi) hajtani az idomomra. A polikarbonát kurvakönnyen hajlik, rugalmas is, csak éppen nem akar nyulni és nem akarja azt, amit én kérek töle. Biztos nem tudom töle elég szépen kérni... Melegitsem, csináljak valami formát? Mit tegyek?
            Képet most nem tudok feltölteni az idomrol, mert tölem 1300 km-re van, de becsatolok egy nagyon hasonlót, hogy mi a feladat. Van egy nagyon hasonló idomom:
            Köszi a segitséget.Click image for larger version

Name:	DSCF0043.jpg
Views:	1
Size:	55.3 KB
ID:	140194

            Komment


              Süpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok, beugrottam egy sörre!
              Tud nekem valaki segiteni? Van egy régi idomom. Meg van 2 mm vastag polikarbonátom. Szeretnék szélvédöt (plexi) hajtani az idomomra. A polikarbonát kurvakönnyen hajlik, rugalmas is, csak éppen nem akar nyulni és nem akarja azt, amit én kérek töle. Biztos nem tudom töle elég szépen kérni... Melegitsem, csináljak valami formát? Mit tegyek?
              Képet most nem tudok feltölteni az idomrol, mert tölem 1300 km-re van, de becsatolok egy nagyon hasonlót, hogy mi a feladat. Van egy nagyon hasonló idomom:
              Köszi a segitséget.[ATTACH=CONFIG]22786[/ATTACH]
              Véleményem szerint csak úgy dupla görbületűt nem fogsz hajtani. Melegítéssel esélyesebb lehet a dolog. De ahhoz meg forma kéne. Szerintem. De csak van valaki aki jobban ért hozzá és majd megmondja a tutit

              Komment


                Szervusz Süpi!


                Az ilyen "szélvédők" alapanyaga,víztiszta polisztirol.A víztiszta polisztirolt melegen vákumformázással készítik a síkból a megfelelő alakra.A fenti technológiához,kell egy megfelelő gép,valamint egy forma,-a fenti feltételeket,házilagosan is meg lehet oldani.Javaslom ,hogy a You tubon (lehet,hogy rosszul írtam,de mindenki tudja miről van szó),nézz körül,mert egy porszívó és némi pozdorja lemez segítségével,-csodákra képesek a lelkes amatőrök!A formát kevés darabszám esetén,akár gipszből is el lehet készíteni,de mindenféleképp kell időt szánni a dologra.Úgy vélem,hogy a vákumformázással foglalkozó cégek,egy darabra vonatkozó megrendeléssel,főleg forma hiányában,nem fognak foglalkozni,-ami részben érthető is.

                Üdvözlettel:Che
                Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2014 jún. 09, 18:59. Oka: javítás

                Komment


                  Köszönöm fiuk, már ez is sokat segitett.

                  Komment


                    Engem átvágtak. Ez van, ha nem ért valaki valamihez....!? Utánanéztem a vákumformázásnak. Nekem nem polikarbonátot, hanem PET lemezt kellett volna vennem. A kereskedö meg merte volna harapni az ujját, hogy nekem jó, számomra alkalmas anyagot adott el. Ha itt kezdem a kérdezösködést jobban járok. Legalább ne okoskodott volna, ha hülye hozzá.

                    Komment


                      jokernek van egy cimborája aki tud ilyeneket csinálni, csak várni kell, hogy összegyűljön a mennyiség, és nekiálljanak

                      Komment


                        Hu de fasza. Közben keresem kutatom a megoldásokat, most kaptam egy ötlete, másfajta variációt. Neked hogy alakul az oldalcsoki beállitás?

                        Komment


                          egyenlőre a postát várom, hogy befejezzem az összerakást, utána mehet fel. remélem a héten készleszek

                          Komment


                            Komment


                              Komment


                                Ez nagyon tanulságos, köszönök minden segítséget. Nagyon kellemesen csalódtam ebben a fórumban. Máshol tizedennyi segítséget sem kaptam.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X