Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem lehet mondani,hogy Európában a tradicionális motorgyártók nem próbálkoznak
    Ezt az új pionyírt én is nézegettem, és némi irigykedéssel, de inkább több örömmel töltött el, hogy a Jawa megcsinálta azt amit mi nem tudtunk a Pannóniával. Nálunk csak próbálkozás volt, ők meg is csinálták. Nekem nagyon tetszik a régi kinézetű, de 4t erőforrással ellátott kis gép. ...most hirtelen nem találom az írást, ami erről a kis motorról szól, de mintha említették volna benne, hogy bizony ez is kínai
    Ehhez hasonlóan a Romet is gyárt(at) modern gépeket (ld. rometmotor.hu), de mint kiderült, ők is Kínában gyártatják a holmit...
    Továbbá én nem bélyegezném meg egyértelműen az összes távolkeletről származó gépet mindenféle negatív jelzőkkel. Ott van példának az én kis dongós bringám. 2008-ban építettem, azóta egyetlen egyszer kellett szétszednem a karburátort, azt is csak fúvóka eltömődés miatt. Persze még sok ellenpélda is van (pl. bátyám Max robogója, amit új kora óta lehetetlenség pl. tavasszal beindítani egy teljes üzemanyag rendszer szétszedés - összerakás nélkül).
    Vagy: Kínai motorok Magyarországon - Nagyhatalom lennénk? - SportMotor
    Tehát, van hova fejlődniük, de már most is meg lehet találni a rengeteg ocsú közt a szemet...
    Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 márc. 31, 08:29.

    Komment


      Jól is van ez így,mert a robogó gyártás,munkát ad az embereknek,

      Ahol a koppintásokat gyártják ott van is kiknek munkát adni


      Azt sajnálatosnak tartom,hogy mindkét nagy hagyományokkal bíró gyár,idegen erőforrást használ

      Gazdaságilag nem érné meg sajátot gyártani.


      Túl a fentieken,úgy gondolom,hogy ebben a kategóriában,sok víznek el kell folyni a Dunán,míg olyan sikeres konstrukció fog születni,mint a Simsonok bármely típusa.

      A Simsonok jók voltak és sok emlék fűződik hozzájuk. De lehet pont ezért ez is egy kicsit túl van értékelve.
      Akkoriba nehéz volt bármihez hozzá jutni ezért sokkal értékesebbnek tűnt(tűnik). De az kétségtelen a a kor gépeit nézzük a Simson kiemelkedően jó volt közöttük.

      Hogy a sz@rra is van igény azt is mi generáljuk.
      Nézzük csak a tv műsorokat. Saját bevallásom szerint elsősorban ismeretterjesztő adókat nézek.
      Érdekes sokan mások is?(legalább is bevallásuk szerint) Aztán még is rekord nézettséget döntenek a puritánabbnál puritánabb műsorok. Ezek szerint bőven van rá igény.

      Mindenki olcsón akarna csúcs minőséget. Aztán mire rájönnek hogy ez így nem működik már megvették.
      A tapasztalatom ezekkel a kinai gyártmányokkal, hogy a blokk még hagyján hisz az egy jól megtervezett konstrukció másolata. (bár az anyagminőség kérdéses). De ha a Hondának van gyára kínában akkor nem tart semeddig a szomszéd városból pár logo nélküli blokkot átszállítani a "gagyi gyárba".
      A műanyag alkatrészek viszont csapnivalók. A nap szimplán megeszi őket.

      Komment


        Scarecrow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        már nem gyártanak naked 50ccm-es mopedeket
        No, kell-e ennél szebb 50-es naked (neked bájk)?
        Click image for larger version

Name:	ogarcaffe50.jpg
Views:	1
Size:	185.6 KB
ID:	144106

        Komment


          Ahogy elnézem ennek a kis srácnak pont jó lesz:

          Click image for larger version

Name:	Motoros kiscsávó.jpg
Views:	2
Size:	191.5 KB
ID:	144107

          Komment


            Szervusztok! Romet!!!!!!! Aztamindenitdejópofa! Így egyben! Nem mondom, hogy kínai, de talán nem lesz olyan strapadarab, mint az én komar 2352w-m. Viszont jó formája van és valahogy bizalmat ébreszt bennem!

            Komment


              Hát a réginél csak jobb lehet. Énnekem új volt és még most is igen rossz emlékem ébred iránta, pedig berugós volt. Ez még akkor is jól néz ki ha Chinában gyártják is.

              Komment


                Amúgy lehet, hogy a szemem csal, de nem egy nagyobb hondára hajaz? A 70-es évekből. Persze csak a desgin. Ha igen, akkor már nyert egy bónusz bumszlit pluszban!
                Itt lehet nézelődni az új Romet típusok között. http://www.romet.pl/en/Moto_Catalog,13.html
                Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2015 márc. 31, 23:15.

                Komment


                  Amúgy lehet, hogy a szemem csal, de nem egy nagyobb hondára hajaz? A 70-es évekből. Persze csak a desgin. Ha igen, akkor már nyert egy bónusz bumszlit pluszban!
                  Itt lehet nézelődni az új Romet típusok között. Moto Catalog - Romet
                  Nem rossz felhozatal. De ezek csak Romet néven forgalmazott kinai járművek.
                  Olyan mint szerszámban a Straus Ausztria stb.
                  Az St 250 choppel pl QuinQui néven is van forgalmazva. Sőt egy ismerősömnek ilyen van.
                  Mint korábban írtam a motor rendben de minden más


                  Romet:
                  Click image for larger version

Name:	romet.jpg
Views:	1
Size:	38.6 KB
ID:	144109 Quinqui: Click image for larger version

Name:	quinqui.jpg
Views:	1
Size:	206.9 KB
ID:	144110

                  Komment


                    pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    nem egy nagyobb hondára hajaz
                    Biztosan megvan a dolog háttere, amivel kapcsolatban nem vagyok túl tájékozott, de nekem is az az érzésem, hogy a kínai motorok jó része Honda koppintás.
                    Mielőtt megvettem az MZ-t, szemeztem a Romet K125-tel, 150 ezerért árultak egy megkíméltnek látszó, pofás darabot. Szerintem majdnem egy az egyben Honda CB125.
                    Csak nem voltam biztos abban, hogy ha kell, kapok hozzá alkatrészt. Így inkább letettem róla. Na meg jóval olcsóbb volt az MZ. (Viszont mire készen lesz, az MZ sokkal többe lesz, mint az...)
                    Click image for larger version

Name:	romet-k-125_37.jpg
Views:	1
Size:	189.5 KB
ID:	144111

                    Komment


                      Na ismét "züllök" és ehhez kéne egy kis segítség . Adott egy olyan szitu hogy 12V-ból kéne 37V-ot csinálni(35V maga a cucc+2V a korlátozó ellenállásnak, 100W körül fog enni)... Valakinek van valamilyen ötlete ezt mivel lehetne megoldani?

                      Komment


                        jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Na ismét "züllök" és ehhez kéne egy kis segítség . Adott egy olyan szitu hogy 12V-ból kéne 37V-ot csinálni(35V maga a cucc+2V a korlátozó ellenállásnak, 100W körül fog enni)... Valakinek van valamilyen ötlete ezt mivel lehetne megoldani?
                        Úgy rémlik hogy régebben láttam valami boost convertert ami 65V-ot tud max (potival állítható) estefelé megnézem, hátha megtalálom ismét (no meg hogy hány wattos, arra már nem emlékszem. Bár a 100W nem olyan sok. )

                        Komment


                          Meg is találtam:
                          ZnDiy-BRY DC-DC 10~32V to 12~60V Adjustable 150W Boost Power Module / LED Driver for DIY - Free Shipping - DealExtreme

                          (5V-ot tévedtem, de azt tudja ami neked kell)

                          Komment


                            Köszönöm . Most már csak vízállóvá kell tennem valahogy de ez már az én bajom...

                            Komment


                              jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Köszönöm . Most már csak vízállóvá kell tennem valahogy de ez már az én bajom...
                              Lecseréled a hűtőbordákat nagyobbakra, a potikat beállítod, a biztosítékot kivezeted aztán nekiesel sziloplasttal (persze úgy értem hogy a bordák kilógjanak belőle)

                              Esetleg ha igényesebb vagy akkor belepakolod egy ilyenbe:
                              https://www.fasttech.com/product/1373301

                              Bár ez sem vízálló, de ezt már nem nehéz azzá tenni.

                              Komment


                                Ennyire azért nem, majd meglátom el tudom-e tenni a burkolat alá valami biztos helyre(esetleg kap egy réteg szilikon sprét biztonság kedvéért ). A másik fele a dolognak a hűtés, ez a turbina szerinted elég lesz egy 100W-ot zabáló LED-nek?
                                https://dl.dropboxusercontent.com/u/...429_192350.jpg

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X