Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ha nem bánjátok, ide a kocsmába is kiakasztanék egy plakátot, és a cikk elérhetőségét.

    http://veteran.forum.hu/beszelgetese...293/#post66282

    Click image for larger version

Name:	Plakát.jpg
Views:	2
Size:	181.3 KB
ID:	144351

    Komment


      Ne rúgjatok fenékbe!
      Veteránjármű-találkozó és börze, Retro majális; Nógrádkövesd 2015. május 2.
      10:00–18:00

      Komment


        jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ennyire azért nem, majd meglátom el tudom-e tenni a burkolat alá valami biztos helyre(esetleg kap egy réteg szilikon sprét biztonság kedvéért ). A másik fele a dolognak a hűtés, ez a turbina szerinted elég lesz egy 100W-ot zabáló LED-nek?
        https://dl.dropboxusercontent.com/u/...429_192350.jpg
        Szilikon spray helyett jobb a vízlepergető spray
        Ha elég nagy hűtőbordát pakolsz a LED-re akkor egy kicsi légmozgás is elég lesz neki.

        (én 10W-os LED-eket aktív hűtés nélkül használok. Persze ott az egész ház, akkutartóstól és elektronikástól aluból van. Fél óra üzem után már a kapcsolónál is érezni a hőt, de az eleje se sokkal melegebb )




        Más téma, egy kis találós kérdés:
        Mi lehet ez a szerkezet amit már 3. napja építgetek?
        Click image for larger version

Name:	IMG_20150429_201654.jpg
Views:	1
Size:	188.2 KB
ID:	144352Click image for larger version

Name:	IMG_20150429_201718.jpg
Views:	1
Size:	189.5 KB
ID:	144353Click image for larger version

Name:	IMG_20150429_201757.jpg
Views:	1
Size:	188.7 KB
ID:	144354
        És véleményetek szerint fog-e működni?

        Komment


          Mi lehet ez a szerkezet
          Nem tudom rendesen kinézni,de leginkább egy csőhajlítóra hasonlít.

          Komment


            madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem tudom rendesen kinézni,de leginkább egy csőhajlítóra hasonlít.
            Ott a pont

            Click image for larger version

Name:	IMG_20150429_201836.jpg
Views:	1
Size:	187.5 KB
ID:	144357

            És véleményed szerint 30x1,5-ös saválló csővel mit fog csinálni?
            Hidegen hajtsam vagy melegítsem meg a csövet? Valamint rakjak-e bele homokot?

            Nem csináltam még ilyet, csak hallottam olyanról aki látta már hogy hogy csinálják, szóval minden ötletet szívesen fogadok!

            Komment


              Sztem hidegen, töltés nélkül is ki kellene bírnia.

              Komment


                Kedves Heeegany!


                A csőhajlítás nem egyszerű dolog.A feltett kérdésedet illetően,-tudni kellene,milyen sugárban és hány fokban szeretnél ívet hajtani az átmérő 30x1.5-ös saválló csőből?Úgy gondolom olyan ívet szeretnél hajlítani,hogy az ív teljes hosszán megmaradjon a cső körkörössége,-tehát esztétikus legyen.

                Nem szeretném a kedvedet elvenni,de úgy vélem,hogy a képen látott készülékkel,az általad megadott paraméterű és anyagú csőből nem tudsz olyan hajlítást végezni,amely esztétikus lesz,sem hidegen,vagy melegen,vagy homokkal kitöltve.Javaslom a Youtube-on (jutyub-on lehet,hogy rosszul írtam,sőt biztos,-egye a fene),nézd át a csőhajlítással kapcsolatos filmeket,sok van fent és sokat lehet tanulni belőle.

                Üdvözlettel:Che

                Komment


                  Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kedves Heeegany!


                  A csőhajlítás nem egyszerű dolog.A feltett kérdésedet illetően,-tudni kellene,milyen sugárban és hány fokban szeretnél ívet hajtani az átmérő 30x1.5-ös saválló csőből?Úgy gondolom olyan ívet szeretnél hajlítani,hogy az ív teljes hosszán megmaradjon a cső körkörössége,-tehát esztétikus legyen.

                  Nem szeretném a kedvedet elvenni,de úgy vélem,hogy a képen látott készülékkel,az általad megadott paraméterű és anyagú csőből nem tudsz olyan hajlítást végezni,amely esztétikus lesz,sem hidegen,vagy melegen,vagy homokkal kitöltve.Javaslom a Youtube-on (jutyub-on lehet,hogy rosszul írtam,sőt biztos,-egye a fene),nézd át a csőhajlítással kapcsolatos filmeket,sok van fent és sokat lehet tanulni belőle.

                  Üdvözlettel:Che
                  Erre nem is gondoltam, de fogok keresni videókat amikben hasonló szerkezetű csőhajlító van.

                  30X1,5-ös csőből készülne a bukócső a motoromra. Ha lehet magamnak szeretném meghajtani, de ha nem megy akkor megoldom máshogy(lehajtatom, végül is csak 6-8db hajtás a két cső, az meg nem sok)

                  Amit viszont mindenképp ezzel akarok megcsinálni az a csomagtartó. Ez 15x1,5-ös és 10x1,5-ös csőből lesz, és itt már elég sok hajtás kell kell. És a hajtásokat mifelénk darabra mérik.


                  Hogy hány fokos és milyen ívben?
                  Hát ez vegyes Pár fokostól a kb 100°-os szögig.

                  Egy pici deformáció belefér. Mivel a pofák ívesek(vagyis lesznek, a felsők még nem nem azok) remélem nem lapítják ki a csövet teljesen. Ha a pofák ívét felveszi az még nem probléma.

                  Komment


                    Nem egyszerű ! Megfog roppanni a cső. Sajnos. De ha eljössz hozzám, nekem van gyári ! ( megnézem, van e hozzá pofa )

                    Komment


                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nem egyszerű ! Megfog roppanni a cső. Sajnos. De ha eljössz hozzám, nekem van gyári ! ( megnézem, van e hozzá pofa )
                      Azt megköszönném!

                      (talpra állítom a motort, megcsinálom a bukócső tartókat aztán ha neked jó és van hozzá pofa akkor valamelyik hétvégén lemennék)

                      Komment


                        Egyetlenegy csőhajlításomról tudok beszámolni. vitorlásom orrára gyártottam kilépőt 25x2-es korracélcsőből kölcsönkért gyári csőhajlítóval amihez egy db pofa volt valami 3collos csőhöz.
                        Elfogadtan azt az ívet amit a pofa adott.
                        előtte leszabtam két csövet és kikalkuláltam hol akarok rajt hajlítani, és ezt mindkét csőre felrajzoltam hogy egyformák legyenek. A jelre tettem a a pofa közepét és adj neki
                        Szép lett (vagy csak én voltam elfogult) két 75 fokos és egy 105 fokos hajlítást csináltam.
                        Ahhoz hogy a kettő csőnek egyformák legyenek a szögei nagyon sokat játszottam mert nem akartam túlhajtani, és minden hajtás után a cső visszarugózik (gondolom ezt a gyakorlottak már érzik, én nem)
                        Nem volt melegítve és nem töltöttem bele homokot.
                        Az egyetlen hiba a 105 fokos hajlításnál volt mert ott észre lehetett venni hogy meddig tartottt a pofa, mert ott egy kis élben megtört a cső, de szerintem nagyon kellett nézni hogy észre vegye bárki.

                        Komment


                          Iszom egy sört,hátha okosabb leszek tőle. Ha nem,akkor iszok még egyet..

                          Komment


                            Bár az igazán okos gondolatok 5feles+5sör után jönnek... (Tapasztalatból,10évig voltam kocsmáros) Én sajnos erre fizikailag képtelen vagyok. Gyakorlat teszi a mestert.

                            Komment


                              Lassan összeáll a szerkezet (ha nem csesztem volna el már kész lenne, de az alapot és a merevítéseket is el kellett vágnom hogy 10mm-el eltolva összehegesszem, csak ehhez nem passzol minden merevítés...)
                              Click image for larger version

Name:	IMG_20150504_193856.jpg
Views:	1
Size:	191.5 KB
ID:	144396
                              Viszont az olajemelő ehhez gyengének bizonyult A kocsi eleját gond nélkül fel lehet vele emelni és meg is tartja. De ezzel a csővel nem bír(ellenben a szerkezetnek még így, 4 helyett 2 merevítéssel sem okoz gondot, és 6-ot terveztem rá először ) .
                              Szóval be kell ruháznom egy olajemelőre. Még jó hogy múlt héten megnéztem és nem is olyan drága egy 3tonnás.
                              (ez csak 1,6-os amiből már vesztett vagy 1T-t )

                              Komment


                                Pffffffffffff ! Ma sem néztem meg. Bocsi !

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X