Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mifelénk a járdák-utak szélén, ha csak a kavicsos az alapja, bizony a fák és bokrok gyökerei felnyomják és kinőnek a lyukon.
    Persze ha nincs használva az út. A használat miatt letömörödik szépen.
    De de ha nincs használva szerintem jobban is repedezik, ahol aztán szintén megtelepedik a növényzet.

    Erre jön rá az a probléma hogy a sugárzás miatt elpusztultak azok a baktériumok amik normál esetben lebontanák az avart. Így az csak gyűlik, és nem bomlik le úgy mint normál esetben.
    Volt erről egy cikk nemrégiben, hogy milyen veszélyes ez. Ugyanis ha ez egy szárazabb időben begyullad akkor bizony ismét a levegőbe kerül minden amit az évek alatt a természet megkötött.

    Komment


      heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      a sugárzás miatt elpusztultak azok a baktériumok amik normál esetben lebontanák az avart.
      ha megvannak és lebontják, akkor is megtörténik a "visszahódítás", hiszen akkor apránként humuszréteg képződik az aszfalton / betonon, amin először megtelepednek az apróbb füvek, a repedéseknél cserjék, később kisebb fák, amik tovább repesztik...

      --- na tessék veterán fórum, micsoda biológiai okfejtés zajlik

      Komment


        Ez egy Kertészeti okfejtés volt!

        Komment


          Igaz, de az elbomlott avar kisebb helyet foglal mint a nem elbomlott, ergo hamarabb elnyeli az emberek által épített járdaszegélyeket és egyéb tereptárgyakat. Bár ennyi év alatt valószínűleg akkor is befedett volna mindent ha elbomlik.

          Komment


            Most akkor ,hogy is van??Az elbomlott jobban takar?. Rejtőzködni,álcázni még is a levél a jobb példa erre az álcaháló! Én felderítő voltam és a Bakonyba megélt 2 hadgyakorlaton is ezt tapasztaltam. Lőtt közvetlen a fejem felett egy SV üteg melyet én rögzítettem először a Hazánkban. Igaz akkor azt mondtam még harckocsival sem húznak el arra/ hegyen gyalásóval ásni nem öröm/ de az idő múlásával szépülnek az emlékképek is.!

            Komment


              Szervusz OdinHEM!


              Tihany ügyben!

              A Vaterán kutakodtam ma teljesen más iránt érdeklődve és közben ezt találtam:

              Click image for larger version

Name:	Tihany.jpg
Views:	1
Size:	230.1 KB
ID:	144491
              A fenti hirdetés még jó pár napig fent lesz és gondolom nyomják fel az árát,-de esetleg jó lehet neked is,ha már ilyet szeretnél.Valahol láttam még a hozzá tartozó váznyak táblát is ,ugyancsak ma és itt,de nem mentettem el.

              Üdvözlettel:Che

              Komment


                Találtam egy ilyet a sufniban.. 1930-as évek gyári csomagolásában. Csak mert érdekes.Click image for larger version

Name:	ural.h.jpg
Views:	1
Size:	193.1 KB
ID:	144530

                Komment


                  Albumot akartam létrehozni.. Ilyen digitális izét az oldalamon. Mivel nem vagyok igazán hozzáértő,a sokadik kisérlet után után inkább kiterítem a képeket ide a pultra. A minőség lehet nem a legjobb,pedig arra törekedtem...tulipános módban digitalizáltam a fényképeimet. Később még próbálkozom..mert igen. Persze előtte konzultálok valami kockával. Addig is...Click image for larger version

Name:	fórum ural 001.jpg
Views:	2
Size:	199.4 KB
ID:	144629Click image for larger version

Name:	fórum ural 002.jpg
Views:	2
Size:	206.4 KB
ID:	144630Click image for larger version

Name:	fórum ural 003.jpg
Views:	2
Size:	196.9 KB
ID:	144631Click image for larger version

Name:	fórum ural 004.jpg
Views:	3
Size:	200.7 KB
ID:	144632Click image for larger version

Name:	fórum ural 005.jpg
Views:	3
Size:	199.4 KB
ID:	144633Click image for larger version

Name:	fórum ural 006.jpg
Views:	2
Size:	194.2 KB
ID:	144634Click image for larger version

Name:	fórum ural 007.jpg
Views:	2
Size:	202.4 KB
ID:	144635Click image for larger version

Name:	fórum ural 008.jpg
Views:	2
Size:	194.2 KB
ID:	144636Click image for larger version

Name:	fórum ural 009.jpg
Views:	1
Size:	195.6 KB
ID:	144637

                  - - - Updated - - -

                  Van több is. Itt van ami volt...s mos nagyon érzem a hiányát. De még lesz.

                  - - - Updated - - -

                  Még valami: Ezek a munkáim... a fényezéstől,az összeszerelésig. Sajnálom,hogy nem mindenről készült fotó.

                  Komment


                    Pöpec "vasak" . Enyémet "most"(egy rövid utja volt de gyorsan visszaaludt , átkozott rohanó életmód...) keltettem fel a téli álomból:

                    Komment


                      keltettem fel a téli álomból:
                      Király!!!! Viszont úgy nézem,lassan a fűnyírót is ébresztheted....

                      Komment


                        Azt nem kell mert "elektronos"... Egyszer pedig már le lett nyírva.

                        Komment


                          ...tulipános módban digitalizáltam a fényképeimet. Később még próbálkozom..mert igen.
                          Nem mondom, hogy mindent értek, de ez egy kocsmában gyakran előfordul.
                          Everything is better when you decide you don't care.

                          Komment


                            Nem mondom, hogy mindent értek, de ez egy kocsmában gyakran előfordul.
                            Kivettem a képeket az albumból ( papiron 8x13 nem digifénykép) A fényképezőn megnyomtam a tulipánt,majd a varázslóval idetetettem a képeket. Na ennyi. Nekem csak így megy.

                            Komment


                              Én így már értem! Szóval újra fotóztad a fotót! Végül is nincs ezzel semmi baj! Működik a dolog.

                              Komment


                                Tudom a hiba az én készülékemben van. Nem igazán vágom a modern technológiát. 2 évvel ezelőtt az össz szórakoztató elektronikám a villanykapcsoló volt. Nehezen fejlődöm,de azért igyekszem.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X