Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Festés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Benzines, vagy a festékhez való oldószeres ronggyal.
    Vagy szilikonlemosós törlőpapírral.

    Gergő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hogyan lehet ,,visszaantikolni"?
    Fordítva egyszerűbb, pl. felpolírozni a régi festést. "Antikolás" alatt mit értesz? Milyen a mostani fényezése (pl. kicsit mattult)?
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      #77
      Szia!Én a 3m 09660 cikkszámú mézeskendőjét használom a csiszolatpor leszedésére . Nekem bevált.
      korompaiistvan kedvelte ezt.

      Komment


        #78
        kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Fordítva egyszerűbb, pl. felpolírozni a régi festést. „Antikolás” alatt mit értesz? Milyen a mostani fényezése (pl. kicsit mattult)?
        A mostani fényezése kicsit mattult, kicsit kopottas, de szép. Ez úgy az egész motorra érvényes, szóval a krómozás is itt-ott kicsit pöttyös, de én nem láttam még ilyen szép állapotban megmaradt gyári krómokat. Magyarul egy gyári festésű-krómozású patinás, nem restaurált motort szeretnék belőle, de azért durva rozsda, verődés, stb. ne legyen rajta. A csíkozást is valahogy úgy kellene megoldani, hogy réginek, kicsit kopottnak hasson, de azért a csíkok folytonosak legyenek.
        UK, soveny és korompaiistvan kedvelte ezt.

        Komment


          #79
          Segítséget kérek! RALLY aerozolos festékkel cinkromátos alapozás után festeném a felújított awo 425 s motoromat a teljes festést érdemes e ezzel a festékkel megcsinálni.Ha valakinek van tapasztalata kérem segítsen.
          korompaiistvan kedvelte ezt.

          Komment


            #80
            Én a Trophy sárvédőimet festettem vele, nagyon jól sikerültek. A keréktárcsa ezüst festéket száradás után keréktárcsa lakkal kezeltem. Az eredmény:
            Click image for larger version

Name:	P1011560.jpg
Views:	1
Size:	203.1 KB
ID:	132777Click image for larger version

Name:	P1011557.jpg
Views:	2
Size:	199.6 KB
ID:	132778Click image for larger version

Name:	P1011552.jpg
Views:	1
Size:	201.2 KB
ID:	132779
            , wsievers és soveny kedvelte ezt.

            Komment


              #81
              Szerintem komplett motort spray-el festeni nem célravezető, főleg ha felújítottad és már csak ennyi híja van. Meg lehet csinálni de ahhoz sok tapasztalat kell, meg a spray-nak a fejét sem lehet úgy állítani mint egy pisztolyét és még lehet köpköd is.
              Szerintem...
              Che és soveny kedvelte ezt.
              You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

              Komment


                #82
                Meg lehet csinálni...én szoktam is, pláne ha haladni akarok a az apró dolgokkal, de nincs kedvem mosogatni a pisztolyt a festés után.
                Tankot, sárvédőt is lehet, de a köpködés miatt csak 3/4 ig használható a benne levő festék, ráadásul kell vagy 3 réteg, mert eléggé el vannak hígítva ezek a flakonos festékek.
                Ami nekem bejött az a Very Well festékcsalád...egyedül a lakkjuk nem jó, mert összerepedezik a hidegtől.

                Amúgy elektromos festékszórót használt már itt valaki? Milyen tapasztalatok vannak? Mert úgy gondolom, könnyebb lenne mint a levegőcsövet húzgálni magam után
                Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2012 szept. 23, 18:12.
                korompaiistvan kedvelte ezt.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #83
                  Én már mindkét elekrtomos fajtát próbáltam..KATASZTRÓFA! persze a levegős SPIRO pisztoly után
                  Zsalugátert fújtam vele, arra elment a minősége, de motort nem festenék vele, még az ellenségemnek sem Annál még a spray is jobb az utolsó 1/4edből.

                  Komment


                    #84
                    ezt próbáljátok ki inkább igazi kézműves munka
                    Román autófényező mester
                    movisz, mir-mur és supermax kedvelte ezt.
                    You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                    Komment


                      #85
                      A Dácia gyárban is így festettek. 88-ban a kötelező szerviz mellé járt autómosás is. Előttem sorakozott egy Dácia. A mosós emberke elkezdte mesélni. hogy Romániában három helyen is raktak össze Dáciát. Ez a mosásra váró autó, pedig itt, és itt készült. Akkor nem jegyeztem meg a helyszínt, de ő a festés minőségéből megmondta hol rakták össze.




                      Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      igazi kézműves munka
                      Egyébként, meg tutira szabályozható a levegő nyomása.

                      Komment


                        #86
                        Attached Files
                        kollarg, korompaiistvan és soveny kedvelte ezt.

                        Komment


                          #87
                          Ezeken a "román " módszereken nem lehet meglepődni, viszont ha a szakinak annyi esze lettvolna, hogy leragasztja a lökhárító ottan részét, meg letakarja a kereket, meg az utasteret, azánylag, ahhoz az autóhoz viszonyítva tökéletes munkát végezne!
                          Duke és soveny kedvelte ezt.

                          Komment


                            #88
                            Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ezt próbáljátok ki inkább
                            Az Izst így fogom fújni XD
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #89
                              korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              leragasztja a lökhárító ottan részét
                              nekem is pont ez jutott eszembe, hogy még jó is lehetett volna, ha veszi a fáradtságot és leragasztja, mert oké, hogy tüdővel fújt, de a módját azért megadhatta volna...

                              Komment


                                #90
                                Intrepid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                de a módját azért megadhatta volna...
                                Nos ! Ezek után ellehet képzelni, hogy milyen taknyolásokon ment keresztül ,egy Románból behozott leharcolt motor
                                wsievers kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X