Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amikor ilyen dolog van: a fájlokat tedd mappába és azt töltsd fel a Google Drive-ra.
    Szevasz! Nem szoktam ilyen nagy fájlokat küldeni, ezért nem tudom megfelelően kezelni a Google Drive -t.
    Nem értem, ha már egyszer elküldöm valakinek az email címére, azt ővele miért nem osztja meg alapból?
    Ha nem akarnám, hogy lássa amit küldök, akkor nem küldöm el neki.
    Ennyire egyszerű lenne, de a google túlbonyolította az egészet.
    Nagyon jónak tartom az általad ajánlottat, mert pofonegyszerű, semmi bonyodalom nincs vele.
    pasetta kedvelte ezt.

    Komment


      Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Maradona67 légy szíves jelezz vissza, hogy megkaptad-e mind a 106 fájlt.
      Igen megkaptam, még egyszer köszönöm a fáradozásodat!
      Kopasz 1 kedvelte ezt.

      Komment


        maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        még egyszer köszönöm a fáradozásodat!
        Nagyon szívesen.
        Ha úgy érzed, tudok még segíteni, írd le a problémát és a többiekkel együtt segítünk.

        Komment


          Üdv mindenkinek!
          A Kérdésem az E2N- és esztergagéppel kapcsolatos. Szeretnék hozzá egy gépkönyvet,és kis segítséget a Norton szekrény javítását illetően. Sajnos az olaj elfolyt belőle és nem tudtam a menet emelkedést beállítani. Ezért szétszereltem,és elkezdtem a hibákat kijavítani. Kicsit összerozsdásodtak a fogaskerék amit elektrolizissel megtisztítottam. Vettem új csapagyakat és ki is cseréltem mindet. Most hogy összeraktam sajnos nem jöttem meg rá miért csak egy menetemelkedést vág ami 2mm. Kérnék segítséget ezzel kapcsolatban. Mindegy hova állítom az 1-8-ig a számokat változás nincs.
          valakinek valami ötlet?
          Kopasz 1 kedvelte ezt.

          Komment


            Robroy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A Kérdésem az E2N- és esztergagéppel kapcsolatos. Szeretnék hozzá egy gépkönyvet
            Ha gépkönyvet kérsz, egyszerűbb, ha mindjárt adsz egy e-mail címet is, ahova küldeni lehet.
            Ide csak 1,9 MB -ot lehet feltölteni, ami a legtöbb gépkönyvhöz kevés.
            Menetemelkedést valószínű azért nem tudsz váltani, mert a kapcsolókar nem viszi a csúszó fogaskereket egyik kerékről a másikra.
            movisz és Robroy kedvelte ezt.

            Komment


              agnecz73@gmail.com
              az összes fogaskerék rendeltetésének megfelelően mozog,még nem raktam össze,az előlap nincs felrakva.
              Kopasz 1 kedvelte ezt.

              Komment


                Robroy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                az összes fogaskerék rendeltetésének megfelelően mozog,még nem raktam össze,az előlap nincs felrakva.
                Elküldtem 3 félét, különböző E2N gépekét.
                Válaszd ki melyik kell, és azt használd.
                Kérek visszajelzést, hogy megkaptad-e?
                Ha az előlap nincs felrakva, hogyan váltottál megfelelő sebességet?
                A csúszókerék továbbrakásával (mivel más fogszámú fogaskerékkel kapcsolódik) változni kell a vezérorsó fordulatának, ugyanannál a főorsófordulatnál.
                mátéapu és movisz kedvelte ezt.

                Komment


                  A fogaskereket odaállítottam a belső fogaskerékkel szembe,és nekihúztam hogy forogjon,így próbáltam ki az összes fogaskerék pároztatásával.
                  Így is csak az egyik irányba tudom megnézni mert a másik iránynál természetesen kikényszerítés miatt kiugrik,mert kézzel nem lehet ott tartani.
                  Remélem érthető amit írtam.
                  A gépkönyvek megérkeztek már le is töltöttem,köszönöm szépen a segítséget.
                  Kopasz 1 kedvelte ezt.

                  Komment


                    Robroy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A gépkönyvek megérkeztek már le is töltöttem,köszönöm szépen a segítséget.
                    Nagyon szívesen.
                    Tedd fel az elejét is, ha jól raktad össze, akkor rendesen működnie kell.
                    pasetta, mátéapu és Robroy kedvelte ezt.

                    Komment


                      És ha nem,akkor mi lehet a hiba?

                      Komment


                        Robroy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        akkor mi lehet a hiba?
                        Akkor nem jól raktad össze....
                        pasetta és Kopasz 1 kedvelte ezt.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Fénykép és rajzok alapján minden stimmel.

                          Komment


                            Szervusztok! Ha a fényképek és rajzok szerint stimmel, akkor hajrá! Tessék összerakni és óvatosan tesztelni! Mert a puding próbája az áremelés!
                            mátéapu, Kopasz 1 és Robroy kedvelte ezt.

                            Komment


                              Majd holnap folytatom a hibakeresést.
                              Mindenkinek köszönöm a segítséget.

                              Komment


                                Robroy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                És ha nem,akkor mi lehet a hiba?
                                Akkor az lehet a hiba, hogy a csoportkeréktengely egyenesen ráhajt a vezérorsóra, és nem a csúszókeréktengelyen keresztül megy át a hajtás.
                                Nézd meg a rajzot, hogy ha szétkapcsolod ezen a két helyen a fogazott kerekeket, akkor könnyen, lazán, szabadon elforog-e a közöttük lévő tengely.
                                Nem szabad neki egyik oldalra sem hajtani. Nem forgathat balra sem és jobbra sem. Ugyanis ott csapágyazva kell, hogy legyen, mint ahogy a rajzokon is jelölve van.
                                Attached Files
                                Utoljára szerkesztve a következő által: Kopasz 1; 2022 máj. 15, 20:05.
                                Atti69 és mátéapu kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X