Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia Gyújtás kérdés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    gesszti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Inkább meghagynám a 3 tekercses rendszert, és ha van egyenáram, akkor egy hozzá passzoló külsőtrafós gyújtással operálnék. Arra figyelj, hogy a lendkerék teljesítménye is véges. Ha túl sok fogyasztót akasztasz a tekercsekre, akkor egyszerűen telítődni fognak a vasmagok. Pont ezért lett gyenge a gyújtótekercsed, mert a többi elvette a mágneses tér energiájának a javát.
    Szeretnék a független rendszernél maradni(főleg hogy nem volt olcsó a CDI meg hozzá az elektronika. Szóval a 3 darabból csak a tekercset akarom cseréli).
    Egyik tekercsen se volt fogyasztó a teszt közben. Sőt, be se kötöttem semmit, csak ott lógtak a kivezetések. (persze leszigetelve)
    Az egyedi gyújtásalaplap adott. Szóval 3 világtótekercsből készül majd így is, csak az egyik gyújtás lesz.
    Azt meg, hogy a 3 szabad töltőtekercs hellyel mit kezdek még nem tudom. Egyenlőre az a valószínű hogy 2 gyári töltőtekercset beteszek, sorba kötöm őket, szabályzás és mehet az aksira.
    Lemezjáték kedvelte ezt.

    Komment


      Tegyük fel, hogy az állórész cseréjekor visszább vettem az előgyújtást lendkeréken 24 mm-re, vagyis 18 fokra (mm-ben nem tudom). Ilyenre gondolsz?
      Igen . Ez is lehet ... De elképzelhetőnek tartom a gy.tekercs menetzárlatából adódó alacsonyabb feszültséget is . Bár az elektromos dolgokba nem merek belefolyni , nem az én asztalom .
      demeter kedvelte ezt.

      Komment


        Az az enyém se...
        Most felvittem 27 mm-re az előgyújtást, nem állt le világításkapcsolóra, de viszont melegen becsilingel terhelésre.
        Most ennél is úgy érzem, mint a karburátornál sokszor, nem vagyok ura a helyzetnek...a motor úgyis mindenben rámcáfol...

        Komment


          Most felvittem 27 mm-re az előgyújtást
          Ez nem gyenge És nem detonál?

          Bocs

          Komment


            heeegany
            Úgyhogy a 3 tekercses 3 fázisú világítás bukta.
            Gondolkozom a dolgon, mert nagy érdeklődéssel követem a fejlesztésedet!

            A 3 tekercseid 120-fokban egyenletesen van elosztva, míg a Pannónia alaplapon a 2 sorba kötött világítótekercs osztása nem 120 fok,attól eltér.

            A Pannónia sorba kötött tekercseit (feltételezésem szerint) gyárilag úgy helyezték el, hogy a gerjesztett váltakozó feszültség, ill. áram sinus-hullámai ne dolgozzanak egymás ellen, azaz ne forduljon elő, hogy az egyik tekercsben a pillanatnyi feszültség pozitív tartományban,míg a másik tekercsben negatív tartományban van. (Azt is el tudom képzelni, úgy alakították ki, hogy azonos fázisban gerjesztődnek. Ennek megválaszolásához hozzá kellene mérni a lendkerékmágnes pólusait a tekercsek vasmag végeihez, ami momentán nem megy, nem vagyok motor közelben...)

            Nem lehet, hogy itt van elásva a kutya,


            Mert arra gondoltam, hogy ha esetleg ez volna a probléma, akkor a tekercsenként egyenirányított áramot egyenirányítás után összegezve már nem lépne fel ilyen hatás.


            Komment


              Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              heeegany


              Gondolkozom a dolgon, mert nagy érdeklődéssel követem a fejlesztésedet!

              A 3 tekercseid 120-fokban egyenletesen van elosztva, míg a Pannónia alaplapon a 2 sorba kötött világítótekercs osztása nem 120 fok,attól eltér.

              A Pannónia sorba kötött tekercseit (feltételezésem szerint) gyárilag úgy helyezték el, hogy a gerjesztett váltakozó feszültség, ill. áram sinus-hullámai ne dolgozzanak egymás ellen, azaz ne forduljon elő, hogy az egyik tekercsben a pillanatnyi feszültség pozitív tartományban,míg a másik tekercsben negatív tartományban van. (Azt is el tudom képzelni, úgy alakították ki, hogy azonos fázisban gerjesztődnek. Ennek megválaszolásához hozzá kellene mérni a lendkerékmágnes pólusait a tekercsek vasmag végeihez, ami momentán nem megy, nem vagyok motor közelben...)

              Nem lehet, hogy itt van elásva a kutya,


              Mert arra gondoltam, hogy ha esetleg ez volna a probléma, akkor a tekercsenként egyenirányított áramot egyenirányítás után összegezve már nem lépne fel ilyen hatás.


              Gyárilag párhuzamosan vannak kötve! És igen, nem 120°-ban vannak eltolva. De nem sok az eltérés. És ami érdekes hogy szkóppal mérve nem látni a két különálló jelet. Egy, kissé szögletes és érdekes formájú hullám van. (eszembe lesz csinálok róla majd fényképet hétvégén)
              Ha kell az alaplap pontos rajzát(dxf formátumban is akár) közzé teszem. Aztán lehet gyártatni és játszadozni vele.

              Aztán lehet alkalmazni akár Gesszti módszerét is, hogy csak 3db világítótekercs -> 105W arról meg mehet a töltés, a világítás és az aksi.
              Ehhez gondolom vannak elég jó szabályzók. Nekem a tervem az volt hogy a 3 tekercset csillagba kötöm és egy 3 fázisú graetz híddal egyenirányítom. Aztán egy egyszerű kis 200W-os táp(ócó kínai ketyere) és mehet róla a világítás.

              Komment


                Gyárilag párhuzamosan vannak kötve! És igen, nem 120°-ban vannak eltolva. De nem sok az eltérés. És ami érdekes hogy szkóppal mérve nem látni a két különálló jelet.
                Igen, valóban párhuzamosan vannak kötve! De ettől ugyanúgy igaz lehet, hogy ha nem jó a fázis-eltolás, akkor az eredő áram kisebb, mint a kettő matematikai összege. Viszonylag kis eltérés is ronthat a dolgon.

                Amit írsz a mérésről, az azt jelenti, hogy ugyanabban a fázisban gerjednek a tekercsek?!

                Komment


                  Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Igen, valóban párhuzamosan vannak kötve! De ettől ugyanúgy igaz lehet, hogy ha nem jó a fázis-eltolás, akkor az eredő áram kisebb, mint a kettő matematikai összege. Viszonylag kis eltérés is ronthat a dolgon.

                  Amit írsz a mérésről, az azt jelenti, hogy ugyanabban a fázisban gerjednek a tekercsek?!
                  Nem tudom hogy miért van eltolva. Lehet hogy ezért, de azt sem tartom kizártnak hogy csak így fért el megfelelően a megszakító és ezért tolták el.
                  A vasmagok és a mágnesek is szélesek, ezért lehet hogy annyira nem számít az a pár fok.


                  Ha jól emlékszem akkor egy hullám volt, tehát igen, a két tekercs együtt dolgozik. De majd megnézem, az a biztos, az emlékeim nem.

                  Komment


                    Ez nem gyenge
                    480 mm-es kerülethez mérten elmegy...
                    Nem tudom miért olyan hisztis ez a k...va motor, ha másnak az alapvető 29 mm-en is vígan megy, nekem meg a 27-ről is vissza kellett venni 25-re...

                    Komment


                      Ha jól emlékszem akkor egy hullám volt, tehát igen, a két tekercs együtt dolgozik.
                      Akkor megállt az én tudományom.

                      A modern elektronikához nem értek, de ez volt a feltevésem, hogy a gyári osztástól eltérő tekercs elhelyezések esetén nem tudnak megfelelően "együtt dolgozni" a tekercsek. Nyilván a gyárban kiszámították, kísérleteztek vele, hogy a világítótekercsek váltóárama szinusz-görbéinek összege milyen tekercs eltolás mellett közelíti meg az elméleti maximumot (egy-egy tekercs áramának kétszeresét).

                      Az én megközelítésem az, hogy ha a gyári elhelyezésű két tekercset követően a harmadik tekercset is azonos osztással kellene tenni a másodikhoz képest, akkor jöhet ki a legjobb eredmény. (Persze ez csak feltételezés, a gyakorlat erre is rácáfolhat.)

                      Próbáltam az eredeti alaplapból kiindulni, de az alkalmatlan erre, csak az a járható út, amin elindultál, új alaplap.

                      Komment


                        Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Akkor megállt az én tudományom.

                        A modern elektronikához nem értek, de ez volt a feltevésem, hogy a gyári osztástól eltérő tekercs elhelyezések esetén nem tudnak megfelelően "együtt dolgozni" a tekercsek. Nyilván a gyárban kiszámították, kísérleteztek vele, hogy a világítótekercsek váltóárama szinusz-görbéinek összege milyen tekercs eltolás mellett közelíti meg az elméleti maximumot (egy-egy tekercs áramának kétszeresét).

                        Az én megközelítésem az, hogy ha a gyári elhelyezésű két tekercset követően a harmadik tekercset is azonos osztással kellene tenni a másodikhoz képest, akkor jöhet ki a legjobb eredmény. (Persze ez csak feltételezés, a gyakorlat erre is rácáfolhat.)

                        Próbáltam az eredeti alaplapból kiindulni, de az alkalmatlan erre, csak az a járható út, amin elindultál, új alaplap.
                        Pont ez az, hogy amit a gyári produkál az nem szinusz hullám!
                        Persze fordulattól függ, de pontos szinuszt nem tud. Ma majd lefényképezem vagy videózom.
                        Ha a harmadik tekercset a másodikhoz képest ugyan annyival toljuk el mint az alső és második között akkor az alső és a 3. között nagyon nem jó érték jönne ki.

                        Az alaplap nem egy bonyolult darab. Lemezből meg lehet csinálni.
                        Annyi hogy a tekercseket meg kell emelni. ezt szintén alu lemezből készült darabokkal oldottam meg. Annyi a hátránya hogy menet csak az alaplemezben van. A tartókban nincs, de azért 7mm menet is elég kellene hogy legyen.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2015 júl. 16, 15:06.

                        Komment


                          Sziasztok .
                          Az ügyben szeretnék egy pár szót szólni. A megfelelő hatékonyság érdekében a lenkerék gyújtásnál, a megszakító nyitásakor nem csak megfelelő időpontba kell hogy történjen hanem a tápláló tekercs (vagy gyújtótekercs) és a mágnes helyzete is összhangba kell hogy legyen. Avagy a megszakító nyitásakor a tekercs vasmagját a mágnesnek 3-4mm-rel kell elhagynia!
                          Eredeti hozzászólás:Link:http://forum.index.hu/Article/viewAr...3902&t=9050053
                          A képre kattintva nagyobb felbontásban megtekinthető.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: nyemi; 2015 júl. 16, 16:32.
                          zahi és heeegany kedvelte ezt.

                          Komment


                            nyemi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok .
                            Az ügyben szeretnék egy pár szót szólni. A megfelelő hatékonyság érdekében a lenkerék gyújtásnál, a megszakító nyitásakor nem csak megfelelő időpontba kell hogy történjen hanem a tápláló tekercs (vagy gyújtótekercs) és a mágnes helyzete is összhangba kell hogy legyen. Avagy a megszakító nyitásakor a tekercs vasmagját a mágnesnek 3-4mm-rel kell elhagynia!
                            Eredeti hozzászólás:Link:Index F
                            A képre kattintva nagyobb felbontásban megtekinthető.
                            Érdekes és hasznos dolog ez. De szerencsére CDI-nél nincs ilyen probléma
                            zahi kedvelte ezt.

                            Komment


                              nyemi
                              A megfelelő hatékonyság érdekében a lenkerék gyújtásnál, a megszakító nyitásakor nem csak megfelelő időpontba kell hogy történjen hanem a tápláló tekercs (vagy gyújtótekercs) és a mágnes helyzete is összhangba kell hogy legyen.
                              Igaz amit írsz,de amiről én beszéltem az kifejezetten csak a világítótekercsekben gerjesztett áram, ami külön rendszer a Pannóniában a gyújtástól és nincs is jelentősége annak, hogyan áll éppen a megszakító.


                              heeegany
                              Ha a harmadik tekercset a másodikhoz képest ugyan annyival toljuk el mint az alső és második között akkor az alső és a 3. között nagyon nem jó érték jönne ki.
                              A Babetta 3 világító tekercse is azonos fázisközzel helyezkedik el. (Ilyet szereltem a kis Csepelembe.)

                              Szerintem az, hogy a gerjesztett váltakozó áram nem tisztán szinusz-hullám, hanem attól alakjában eltér (szögletesebb, csúcsosabb, stb.), nem befolyásolja azt a tényt, hogy ha nem megfelelő fázisban elhelyezett tekercseket kötök párhuzamosan, akkor más fázisban érnek a lendkerék mágnesek az egyes tekercsekhez, és míg az egyik tekercsen még pozitív a hullám, a másikon már átvált negatívba, így az összegük nem kétszerese annak, mint ha azonos fázisú hullámok összegződnének...

                              Nekem ez így áll össze, de lehet, hogy rosszul látom?

                              Az alaplapod nagyon finom munka, szerintem érdemes vele tovább menned!!!

                              Komment


                                Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                                Nekem ez így áll össze, de lehet, hogy rosszul látom?
                                Nyugi, nekem is zavaros ez a része


                                Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                                Az alaplapod nagyon finom munka, szerintem érdemes vele tovább menned!!!
                                Lézerrel kinagyolva, esztergával síkolva, a furatok meg állványos fúróval belefúrva. Két féle alaplap van. A különbség a felfogató hornyok. Így a két alaplappal majd bármilyen pozícióban felszerelhető.
                                Ha meg így sem lenne elég az állítási tartomány(olyan helyzetbe kellene állítani amibe pont nem lehet) akkor csinálok egy olyat amit tényleg bárhogy fel lehet rögzíteni. (bár ennek a terve még csak a fejemben létezi, így a darabokat se tudtam még virtuálisan összepróbálni, szóval lehet hogy nem is kivitelezhető. De remélem nem is lesz rá szükség)
                                Lemezjáték kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X