Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Annak nincs hajtókarja
    Pont ezért írtam, hogy talán annak nincs "felső hajtókarcsapágya". A dugattyúsoknak mind van.

    Komment


      gesszti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A dugattyúsoknak mind van.
      Biztos vagy te ebben? (úgy rémlik itt a fórumon is volt már szó róla, magyar okosság. Dugattyú hajtókar nélkül)

      Komment


        Biztos vagy te ebben?
        Jó, akkor úgy mondom, hogy a hagyományos dugattyús, főtengelyes motorok... :-)
        sepy és heeegany kedvelte ezt.

        Komment


          Milyen fából is szokták csinálni a lovaskocsik kerekét?
          Kőris. A csapágyfát pedig vasfának(Sideroxylon) hívják, egyik tulajdonsága, hogy nem úszik a vizen.
          sepy, RedBull477 és 4 további látogató kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            egyik tulajdonsága, hogy nem úszik a vizen.
            De legalább lehet belőle tengeralattjárót építeni
            Atti69, Fergusson és CZsolti kedvelte ezt.

            Komment


              Csapágy.... Csap...ágy Ne bonyolítsuk..csak egy lyuk amibe a csap (tengely) nyugszik. Az hogy golyóval,görgővel,persellyel,akármivel van körbevéve,mindegy

              - - - Updated - - -

              Autós témában olvastam, a 30-as vagy 40-es években az út szélén nadrágszij darabokkal főtengelycsapágyaztak meg egy autót,s úgy mentek tovább. (ez után bizti nem pörgették nagyon)
              demeter kedvelte ezt.

              Komment


                szélén nadrágszij darabokkal főtengelycsapágyaztak
                Ha nadrágszíjjal nem is, de zsírpapírral már én is hézagoltam hajtókarcsapágyat, amikor muszáj volt. (nem volt pénz másikra...)
                sepy és Atti69 kedvelte ezt.

                Komment


                  Atti69
                  Csapágy... Csap...ágy Ne bonyolítsuk..csak egy lyuk amibe a csap (tengely) nyugszik.
                  Korrekt a csapágy kifejezés! Legyen az sima sikló csapágy, gördülőelemes...
                  Autós témában olvastam, a 30-as vagy 40-es években az út szélén nadrágszij darabokkal főtengelycsapágyaztak meg egy autót,s úgy mentek tovább. (ez után bizti nem pörgették nagyon)
                  Én is olvastam valahol, hogy ha csúszott a kuplung, akkor egy kis edénykéből szórtak rá homokot egy keveset!!!
                  (Mindez persze a múlt század elején a hőskorban, volt, amikor még bőr felületű kúpos illyesztésű kuplunggal oldották meg a tengelyek oldható összekapcsolását...
                  zahi és Atti69 kedvelte ezt.

                  Komment


                    Én is olvastam valahol, hogy ha csúszott a kuplung, akkor egy kis edénykéből szórtak rá homokot egy keveset!!!
                    Igen ... én pedig a kuplungház felsőholtpont jel nyílásán hallottam, hogy a kiemelt kuplung mellett belocsoltak némi COLA-t , ami a hazajövetelig elegendőnek bizonyult ...

                    Komment


                      Mivel pannonia motorblokk a téma eredetileg, bedobok pár képet a készülő T9 blokkjáról. Talán érdekes lehet az új elképzelés. Minden kritikát, kérdést szivesen fogadok.Click image for larger version

Name:	IMG_20150607_091751.jpg
Views:	1
Size:	192.4 KB
ID:	144594Click image for larger version

Name:	IMG_20150607_091758.jpg
Views:	1
Size:	187.9 KB
ID:	144595Click image for larger version

Name:	IMG_20150607_091807.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	144596Click image for larger version

Name:	IMG_20150607_091819.jpg
Views:	1
Size:	191.9 KB
ID:	144597Click image for larger version

Name:	IMG_20150607_091825.jpg
Views:	1
Size:	193.8 KB
ID:	144598
                      OdinHEM, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        pannoniáscsabi
                        Mivel pannonia motorblokk a téma eredetileg, bedobok pár képet a készülő T9 blokkjáról.
                        Kérlek, írjál pár sort róla, hajtókar, dinamó...!!!

                        Komment


                          kérdést szivesen fogadok
                          Nagyon tetszik a blokk felülete. Nekem sokkal jobban tetszik egy ilyen szép tisztára pucolt eredeti felületű blokk, mint egy fényesre nyalt. Ez így jó. Az a dinamó eredetileg jobbra forog. A főtengelyed is? Miért erre esett a választás. Ha már foglalkozni kell vele, akkor én valami modernebb, megszakító nélküli gyújtást, és 12V-os töltésrendszert tettem volna rá.
                          Lemezjáték kedvelte ezt.

                          Komment


                            Hajtókar wartburgé etz felső szemmel beleesztergálva. A dinamó mz ts . A főtengelycsonkot rövidebbre kell vágni és kúposra esztergálni a dinamóhoz. Mivel az mz forditva forog a polaritást át kell kötni a dinamón. És mind ez kényelmesen elfér a dekli alatt. Még most készül a háromfelömlős henger majd arról is teszek fel képet.
                            sepy, heeegany és 2 további látogató kedvelte ezt.

                            Komment


                              Az ok, hogy a polaritást átkötöd, de szerintem a forgórész tekercselésének se mindegy a forgásirány. Emellett a megszakító is tolva lesz, nem húzva. Milyen bütyökprofilt építettél be? Az mz bütyke szerintem nem szimmetrikus.
                              zahi kedvelte ezt.

                              Komment


                                Közbe voltam motorozni egy kicsit. Az mz bütyök szimmetrikus , a forgórésznek meg mindegy. Amúgy azért teszek be mz dinamót mert nagyon bevált megbizható és nem utolsó az ára sem. 5000 kemény magyar forintért veszel fesszabályzóval együtt ami barátibb mint 60000 a vape. Most ezzel motorozok :Click image for larger version

Name:	pancsi 024.jpg
Views:	2
Size:	201.7 KB
ID:	144604Click image for larger version

Name:	pancsi 029.jpg
Views:	2
Size:	207.6 KB
ID:	144605 ez is wartburg hajtókaros.
                                Utoljára szerkesztve a következő által: pannoniáscsabi; 2015 jún. 07, 11:51.
                                OdinHEM, Atti69 és 6 további látogató kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X