Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MPM 210 kapálógép.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Sziasztok valakinek nincs véletlenül elado gépkönyve mpm hez?nem nagyon ismerem és szeretnék többet tudni rola

    Komment


      #32
      Üdv Urak! Sikerült szert tennem egy mpm (2)10-re, gondoltam a szőlőcskémben jó szolgálatot fog tenni. Sajnos a szántás opció nem tökéletes mert a fordulat túl magas, viszont kis gáznál meg természetesen nem bírja a terhelést. A kérdésem az lenne az ékszíjjakon kívül van-e vmi csel amivel lehetne csökkenteni a fordulatot? Válaszaitokat előre is köszönöm!

      Komment


        #33
        Bukó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Üdv Urak! Sikerült szert tennem egy mpm (2)10-re, gondoltam a szőlőcskémben jó szolgálatot fog tenni. Sajnos a szántás opció nem tökéletes mert a fordulat túl magas, viszont kis gáznál meg természetesen nem bírja a terhelést. A kérdésem az lenne az ékszíjjakon kívül van-e vmi csel amivel lehetne csökkenteni a fordulatot? Válaszaitokat előre is köszönöm!
        Neked is Kellemes Ünnepeket, Kedves Bukó ( mivel a neved nem tudom)!
        Figyelmedbe ajánlom az http://veteran.forum.hu/bemutatkozas...zrevetel-4173/ című topic-ot.
        Olvasd el türelmesen.
        Köszönöm/jük!

        Ajánlom figyelmedbe még: http://veteran.forum.hu/bemutatkozas...sl-501-a-4199/

        Nos, valahogy így kellene...
        Utoljára szerkesztve a következő által: Fergusson; 2014 dec. 25, 19:25.
        CZsolti kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Adj neki több benzint, azaz dúsabb keveréket, és szívleld meg Fergusson tanácsát. Hátha ütősebb tanácsok is jönnek majd.

          Komment


            #35
            A kérdésem az lenne az ékszíjjakon kívül van-e vmi csel amivel lehetne csökkenteni a fordulatot? Válaszaitokat előre is köszönöm!
            Ha ismered a műszaki embereket nem haragszol meg,a beszólás kijár annak aki hibázik!
            a kerekek átmérőjével jelentősen csökkentheted a sebességet:fele átmérő=fele megtett út.....
            Kellemes ünnepeket!
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #36
              Nem vagyok én olyan "haragudós tipus, max meglepődős, így egy picit itt is meglepődtem, hirtelen azt hittem, hogy egy ismerkedős fórumra tévedtem. Ebben az a vicc, hogy én mindenhol a nevemet vállalva írok, de itt nick nevet kért a rendszer is. A tanácsodat köszönöm, csak tartok tőle, szűken lesz hely az alakítgatáshoz.
              Üdv; Bukovszky Róbert Szerencsről

              Komment


                #37
                Bukó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nem vagyok én olyan "haragudós tipus, max meglepődős, így egy picit itt is meglepődtem, hirtelen azt hittem, hogy egy ismerkedős fórumra tévedtem. Ebben az a vicc, hogy én mindenhol a nevemet vállalva írok, de itt nick nevet kért a rendszer is. A tanácsodat köszönöm, csak tartok tőle, szűken lesz hely az alakítgatáshoz.
                Üdv; Bukovszky Róbert Szerencsről
                Szia, kedves Róbert!
                Örülök, hogy nem vagy sértődős típus, annak meg különösen, hogy még meg tudsz lepődni! Így van, ez nem egy társkereső oldal( uis ott senki nem adja meg az IGAZI adatot magáról), ezért (regisztráció után) az adatlapon lévő minimális infót azért illene kitölteni...
                Tényleg nem kér sokat, de annyit éppen, hogy tudjuk,miért léptél be hozzánk és mi az,amivel szeretsz foglalkozni szabadidődben.../hobbi/ Én is figyelmesen elolvastam,annak idején, és aszerint is jártam el...így a tagátrsak rögtön tudták, hogy ki vagyok,mi vagyok...NA ezt hiányoltuk/juk Tőled! Az "adatlap" egyébként -utólag- szerkeszthető, ha bárki rákattint a tagok közül, hamar "rájön" mindenre...szerintem.
                Nos, kb. ennyi lett/lenne az egész
                M.egyszer, Kellemes Ünnepeket!
                Utoljára szerkesztve a következő által: Fergusson; 2014 dec. 25, 19:18.
                mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  A tanácsodat köszönöm, csak tartok tőle, szűken lesz hely az alakítgatáshoz.
                  Ha rendesen rákattansz a dologra gépkönyv képeit megtalálod a szerelési tanácsok között....
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #39
                    Köszönöm! Nem vaok egy műszaki zseni -húúúú de finoman fogalmaztam- de vmit úgy is kitalálok s a hozzáértőkkel megcsináltatom. Az az igazság ezt a szerkezetet az 'istenek az én szőlőcskémhez találták ki, csak még kell egy kicsit hangolgatni.
                    OdinHEM kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Sziasztok!új vagyok még köztetek,látom sok hozzÍ értő van az oldalon,ezért is szeretnék hozzÍ tok,szakemberekez fordulni.van egy mpm10 gépem, problémám volt,hogy nagyon füstölt,száraz kormosra köpte állandóan a gyertyát,nem volt erő. Szerelőhöz vittem,aki megfúrta. Most erő van,de nagyon füstöl,és még mindig száraz kormos a gyertya
                      Utoljára szerkesztve a következő által: devfeco85; 2015 ápr. 10, 19:31.

                      Komment


                        #41
                        Sziasztok!nekem is van egy Mpm 210-em!Szeretnék tanácsot kérni tőletek!az alapjárat nagyon ingadozott nagy és kis fordulaton is,ezért leszedtem a karbi tetejét,és a bovden kiugrott a helyéről!ezt követően összeraktam,és se kép se hang!szikra volt de egy pöffenés sem.....anyag is volt a gyertyán!!az elősüritésre gondolva szétkaptuk a motort!kapott 2 főtengelycsapágyat ,2 szimeringet és egy komplett gyűrüsort!na most összeraktuk a gépet,szikra van üzemanyag van és más semmi......2x beindult kb 2 másodpercre nagy füst és annyi!ráncigáltam semmi....a két indításon kívül semmi füst!!!tanácstalan vagyok......ha valaki tudna segíteni azt megköszönném!!!

                        Komment


                          #42
                          Zénónak szeretnék reményt nyújtani néhány metszeti fotóval,ez még eredeti volt többször javítva megérett a kukára!Click image for larger version

Name:	DSCN0077.jpg
Views:	2
Size:	195.2 KB
ID:	152851Click image for larger version

Name:	DSCN0078.jpg
Views:	2
Size:	197.5 KB
ID:	152852Click image for larger version

Name:	DSCN0080.jpg
Views:	2
Size:	195.8 KB
ID:	152853Click image for larger version

Name:	DSCN0079.jpg
Views:	2
Size:	195.6 KB
ID:	152854Click image for larger version

Name:	DSCN0081.jpg
Views:	2
Size:	193.5 KB
ID:	152855 ha méretekre vagy kíváncsi kérdezz!

                          Én egy költséghatékony módszert a szelvénybe hegesztett lamellázást választom gyors és túléli a gépet!Ez uton szeretném bemutatni a körkiszúrót melyet házilag el lehet készíteni,lényege egy vezető szár,melynek előfúrást készítünk ami megvezeti az esztergakést.Click image for larger version

Name:	DSCN0083.jpg
Views:	2
Size:	195.5 KB
ID:	152856Click image for larger version

Name:	DSCN0085.jpg
Views:	2
Size:	198.4 KB
ID:	152857Click image for larger version

Name:	DSCN0082.jpg
Views:	2
Size:	195.1 KB
ID:	152858Click image for larger version

Name:	DSCN0084.jpg
Views:	2
Size:	191.0 KB
ID:	152859Kipróbáltam a lépcsős-fúrót,hát ez kényelmesebb,állítható,szükségből pisztolyfúróval is használható én 100 m/m-körüli furatot készítettem vele...és a hulladék mindig jó valahová...
                          OdinHEM, dongos78 és 8 további látogató kedvelte ezt.
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #43
                            Köszi Máté!

                            Mivel a gyári téglát még nem nyestem szét, illetve még egyben van, de nagyon korrodált valamint hullámos a külső felület, egy robi151 dobot szereltem fel kínomban. Sajna tégladobot eddig csak olasz honlapokon láttam eladót, de abból sem lett semmi, egyszerűen nem jelentkezett a hirdető (grrr). Nincs lehetőséged gyártás alá venni a kérdéses alkatrészt? Ha van kedved babrálni vele, szívesen vásárolnék egy ilyen u.gyártott dobot...
                            OdinHEM kedvelte ezt.

                            Komment


                              #44
                              Ha van kedved babrálni vele, szívesen vásárolnék egy ilyen u.gyártott dobot...
                              Ma lettem kész vele,beindítottam kellemes erős hangja lett!Közel fele a gyárinak,még ha berakódik csendesebb lesz kicsit.

                              Tárgyalhatunk a dologról,viszont előnyös lenne ha nem kellene legyártani a csonkot,ha azt ráhegesztenéd+a támasztófület egyszerüb lenne számomra..?
                              Atti69, Zénó és 2 további látogató kedvelte ezt.
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                #45
                                OKé!
                                Persze, a csonkot és a fület megoldom a másikról, én leginkább "csak" a dobot kergetem. Ha van konkrét elképzelésed, vedd úgy, hogy megegyeztünk!
                                köszi
                                Atti69 kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X