Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gyerünk veteránnal motorozni! De miben?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a sisak szerintem babettára,dongóra való max
    Pontosan ilyen bukóm van, és pontosan ezekre használom
    Arra gondoltam, hogy az MZ-n is ezt hordanám, egy ilyen szemüveggel (száj elé esetleg kendővel).
    Pontosan a korhűség miatt. Ez a kombináció közelebb áll a gép stílusához, mint a másik bukóm (Zárt, állvédős, sötét plexis FM).
    Persze itt megint elérkeztünk a korhűség - biztonság ellentétéhez. Melyikből mennyit áldozunk a másik érdekében...




    Üdv Titus!
    Köszönöm hogy megosztottad a tapasztalatodat! Ilyen szemüveget már korábban is néztem, de olvastam róla véleményeket, és néhányan lehúzták, szerintük használhatatlan, maximum a bukósisakra felcsapva, mintegy díszítő elemként használható. De azt egyikőjük sem mondta el, hogy MIÉRT? Kényelmetlen? Nem lát ki belőle? Nem fér el az arcán a sisaktól? Bepárásodik? Odaizzad?
    De ezek szerint nem lehet olyan egetverően borzalmas. Persze én naiv azt gondoltam, hogy a csillogó részek fémből vannak.... ilyet gondolni a mai világban! Amikor a retro ("csúcsos") kerékpárlámpa is műanyagból készül, és az első tisztítástól olyan karcos lesz, hogy lehet elhajítani...

    Komment


      #62
      Benkő Imre fotóin éled újjá az egykori ózdi kohászat

      Komment


        #63
        Helló Dongós! Nekem hasonló szemüvegem van annyi különbséggel,hogy a két széle megvan törve mint az első világháborús pilótáké és fémből van.Jó a sisakod régi idők Sheriff sisakot juttatja az eszembe.Simléderes sisaknál nehéz kezelni és kicsit huzatos az enyém de inkább dekoráció. Még annyit az én sisakom fekete műbőrrel van borítva és ami nem tetszik nincs simli pedig egy lemenő nyári nappal szembe motorozni ráadásul szemüvegbe nem nagy élmény hosszú úton!.

        Komment


          #64
          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          régi idők Sheriff sisakot juttatja az eszembe.
          Nekem is tetszik a formája. Gondolkoztam hogy -ha már hasonlít az amerikai sheriff sisakra- egy rendőrmotoros szemüveg is passzolna hozzá. Valami ilyesmi
          Click image for larger version

Name:	06x02.jpg
Views:	1
Size:	32.3 KB
ID:	138654
          Na de a Dongón???? Hogy néznék ki???
          Végülis, ha nagyon ebbe az irányba akarnék elmenni, a Trophy-t le lehetne mázolni rendőrszinűre. Krauser úgyis van hozzá, 2 fehér dobozt ráhajítani, stb...
          A sisak már megvan, csak 100 egyéb dolgot kell hozzáigazítani.
          Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2013 nov. 28, 14:08.

          Komment


            #65
            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            a két széle megvan törve
            Valami ilyesmi?
            Click image for larger version

Name:	60119006.jpg
Views:	1
Size:	19.8 KB
ID:	138655
            A törés nem zavarja a látást?

            Komment


              #66
              dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              a Trophy-t le lehetne mázolni rendőrszinűre. Krauser úgyis van hozzá, 2 fehér dobozt ráhajítani, stb...
              A sisak már megvan, csak 100 egyéb dolgot kell hozzáigazítani.
              Tudom, hogy ízlések és pofonok különbözőek, de a Krauser-bőrönd szerintem nem Trophyra való a formája miatt. Túl szögletes a Trophy "kerekded kockaságához" képest. Elég fura meghatározás, de jobban nem tudom leírni a lényeget. Valahogy a bőrtáskákat jobban el tudom képzelni rajta. És akkor gányolni sem kell, mert az MZ eredeti oldalcsomagtartóira gyönyörűen felszíjazhatók.

              Egyébként nagyon menő manapság a műbőrrel bevont kiskőrösi sisak. Én is ilyet tervezek majd csinálni. Azon szerintem nagyon jól mutat egy ilyen szemüveg is. (Nem az állvédősre gondoltam.

              Komment


                #67
                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Trophy „kerekded kockaságához” képest
                Értem én hogy mire gondolsz! Tényleg olyan az egész motor. Olyan böszme kocka, de mégis kerekded.
                Eddig még nem néztem szét oldaldoboz ügyben, mert hajjajj de messze van még, hogy azzal kelljen foglalkoznom! De valami olyasmire gondoltam, ami illik a motor oldalnézeti képét meghatározó előre dőlő vonalaihoz. Valami romboid formájú, ami nem túl órmótlan (tekintve, hogy azért ez csak egy 125-ös motor).
                Persze a bőr táska is jó ötlet, ha nem túl sallangos-chopperes.

                Komment


                  #68
                  dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Persze a bőr táska is jó ötlet, ha nem túl sallangos-chopperes.
                  Ha jól sejtem a Csepel-31 bírja a műbőrt is. Akkor mi tart vissza?

                  Komment


                    #69
                    CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    a Csepel-31 bírja a műbőrt is
                    Viccelsz? Ha aláférne, még a 30-as zsalukövet is meg tudnám varrni vele!
                    De sajnos nem fér alá

                    Komment


                      #70
                      Ha zavaró lenne a látásban gondolod a pilótáknak olyat csináltak volna Egyébként ilyen az enyém is én az nem műanyag! Nem igazán a használati értéke miatt mint a stílusa miatt viselem. Zsolti szerintem a régi Mezőtúri dobozok stílszerűek lennének a Trophy-n is. Szerintem illik az én Cz-m hez is. Persze ez személyenként változó. Nekem tetszik és ami sokkal lényegesebb az a használati értéke emiatt szeretem. Sokáig én is kis kockás retró bőrőndbe és különböző reklám szatyrokba vittem a cuccokat hát nem igazán tetszett de a muszáj az nagy úr!, arról nem beszélve ha egy kis eső esett úszott mindenem mikor azért vittem,hogy legyen egy száraz váltásom. És a legfontosabb Neked melyik tetszik!, hiszen a Te motorodról van szó.

                      Komment


                        #71
                        Nagyon szívesen Dongós!
                        Egy régi szemüveget akartam venni először, végül az olcsósága miatt vettem meg ezt az újat. Egy igazi régi motoros szemüveget viszont még mindig akarok venni, talán majd karácsonyra megajándékozom magam vele Ha így lesz összehasonlítom a kettőt. Szerintem egy ilyen szemüveget nemigen lehet elrontani...
                        Hogy a ruházatomról is írjak valamit, surranó-farmer-bőrkabát az átlagos felszerelésem. Idővel nagyobb védelmet biztosító cuccokat is szeretnék, de túlzásba azért nem akarom vinni. Ahogy a felújításoknál, a motorozásnál is a korhű megjelenésre törekszem
                        Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2013 nov. 28, 23:57.

                        Komment


                          #72
                          Na mit találtam :
                          http://www.shox.hu/shox-citylife-pro...12400475005030
                          Így már aztán tényleg nem lehet kifogás az, hogy nem illik a géphez

                          Komment


                            #73
                            De azt egyikőjük sem mondta el, hogy MIÉRT?
                            Én egész tavaly nyáron ilyen szemüvegben motoroztam. Hidegben kicsit párásodik, de csak ha megállok mondjuk lámpánál, mert a szellőző nyílások miatt menet közben megszűnik. Nagy melegben kicsit izzad alatta az orrnyergem. A törés nem zavarja a kilátást. nem is veszed észre benne. Nekem kényelmes. Esőben viszont inkább zárt sisak, mert nem tisztul úgy, mint egy ívelt plexi.

                            Komment


                              #74
                              Valahogy a bőrtáskákat jobban el tudom képzelni rajta.
                              Nekem a TS-en is bőr van.

                              Komment


                                #75
                                én ezen vacilálok:
                                Bőrkabát BK-01 Fekete L Rush-M MO-FA-KER Kft.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X