Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gépjármű átiratás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Gépjármű átiratás

    Szervusztok !

    Vettem egy motort,tavaly lejárt a forgalmija.
    Nem tudtam átíratni, mert a műszaki vizsga feltétele az átírásnak.. A 15 napos határidőt már túlléptem.
    Még mindig kell javítani. Nem tudtok valami megoldást az átírási határidő hosszabbítására?
    Az önkormányzatnak erre nincs ötlete. A pénzbüntetést jó lenne elkerülni. Biztosítást kötöttem rá.
    Üdv:attila45

    #2
    szia!

    a hosszabbításra nem tudok megoldást, de átiratni simán áttudod, annyi az egész, hogy ideiglenesen ki kell vonatni a forgalomból, asszem 2300ft, és 6hónapra kivonják, kapsz törzskönyvet, de forgalmit nem, 6hónap után újra ki kell vonatni, ha még addig sem sikerült megjavítani és levizsgáztatni.

    Komment


      #3
      Ezt a kérdést már feltetted, és válaszoltunk is rá ! Egyéb lehetőség sajnos nincs.
      CZsolti kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egyéb lehetőség sajnos nincs.
        De,még mindig kijátszhatod a másik okmányiroda kártyát.
        Olyan helyet válassz,ahol ismerik az Intrepid által vázolt kiskaput.

        Komment


          #5
          madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Olyan helyet válassz,ahol ismerik az Intrepid által vázolt kiskaput.
          Ez nem kiskapu, és szerintem minden okmányirodában tudják ezt!

          Komment


            #6
            Intrepid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            szerintem minden okmányirodában tudják ezt!
            Ki tudja?

            Elméletileg gond nélkül át lehet íratni műszaki nélkül, csak - ahogy szó is volt róla - nem kapsz forgalmit.
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment


              #7
              Udv!
              Nekem anno azt mondtak az okmanyirodaban (mivel csak nevre szerettem volna iratni, de egyenlore nem hasznalni a forgalomban), hogy eloszor eredetvizsga, muszaki vizsga, biztositas es utana lehet szo a nevemre iratasrol, meg akkor mar forgalmirol, rendszamrol stb. Erre en azt mondtam, hogy egyenlore nincs olyan allapotban a gep, hogy atmenjen egy muszakin. Felujitani meg meg nem szeretnem (nincs ra keret, meg egyenlore idom se), de van az eredeti tulajtol adas-vetelim, meg szurke forgalmim a motorhoz es azzal miert ne lehetne a nevemre iratni? Nem akartam gyenlore tobbet, csak hogy hivatalosan is a nevemre legyen irva, szerepeljen az en nevem (mint tulaj) a nyilvantartasban.
              Nem tudtam meggyozni oket . Marad az aprankenti javitgatas, muszakira valo felkeszites. Aztan meg az egesz procedura, amit felvazoltak nekem. De mivan ha kozben (ne adja Istan) tortenik valami az eredeti tulajjal, akivek kotottem az ads-vetelit? Akkor semmise valik az egesz? Meg mar igen csak tulleptem en is a 15 napos hataridot. Mire szamitsak ez esetben?

              Komment


                #8
                Agyrém.
                Ocsmányiroda egy káosz. Tegnap voltam céges dolgokat intézni, azt hittem lehidalok a rugalmasságuktól. Amikor már nem volt mibe belekötniük, akkor azzal jött a ..... szóval a hölgy, hogy csak egy rendszámot intéz el egy időpont kéréssel. Kérjek új időpontot. Dec.10-re van szabad. Mondom neki ez egy szerelvény, összetartoznak. Sajnos a hátszelem betegállományban, a vezetőt (őt is ismerem régről) nem akartam ilyen piti dolgokkal terhelni. Főleg , hogy nem is saját ügy volt ,hanem céges.
                Elkalandoztam.
                Tehát én csak vizsga képes járművet vehetek??? Vagy nem kerülhet a nevemre? Ismét egy okos Magyar találmány.
                Persze vonassam ki a forgalomból, de azt csak a tulaj teheti. Vagy nem? És max. 1 évre. És utána? Tudom költői a kérdés, de mért nem tarthatok én egy motort otthon dísznek??? Mért kel leadnom egy bontóban? És ha megunom nézegetni a nappaliban, és mégis üzembe akarom helyezni???
                Tudom a válaszokat,sajnos.:-(((((

                Komment


                  #9
                  Én is szürke forgalmival vettem, műszaki nem volt rajta, mert nem volt olyan állapotban, eredetvizsgát csináltattam, odamentem, mondtam, hogy névre akarom íratni, de egyúttal ideiglenesen ki is vonatnám a forgalomból! Kellett vagy negyed óra, hogy felfogja a hölgy, közben nekem is emlegette a műszakit, meg a biztosítást, de mondtam, hogy nincs olyan állapotban, stb, stb és fél évre kivonta (ennyi a max, utána megint be kell menni, kérni, hogy maradjon ideiglenesen kivonva). És kaptam egy határozatot róla és törzskönyvet!

                  Úgyhogy szerintem próbáld meg újra, esetleg írj nekik előtte, hogy mi a problémád!

                  Komment


                    #10
                    Üdv! Lenne egy olyan esetem ,hogy elcseréltem a börzén egy simson blokkot egy mz ts 125 blokkra de nem írtam adás vételit ,és vennék hozzá egy Trophy 125 vázat szürke forgalmival de világ életembe nem volt nagy motorom a Simsonon kívűl és kellene egy kis segítség.

                    Komment


                      #11
                      Ne szórakozz ijenekkel ne hidd,hogy olcsóbb lesz ha összeépited a motort.Nem beszélve a hiányzó adásvételiről.
                      Dév eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      de nem írtam adás vételit
                      Viszonylag olcson lehet komplett akár müszakis ts-t venni és nem őrülsz meg az iratokkal.Az átiratás és a jogsi nagyobb tétel manapság.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12
                        Dév eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Lenne egy olyan esetem ,hogy elcseréltem a börzén egy simson blokkot egy mz ts 125 blokkra de nem írtam adás vételit ,és vennék hozzá egy Trophy 125 vázat szürke forgalmival de világ életembe nem volt nagy motorom a Simsonon kívűl és kellene egy kis segítség.
                        Nem írtad le, miben kérsz segítséget, de ha motorozni is szeretnél és nem csak legózni (különben minek kellene a forgalmi), miért nem veszed meg mondjuk ezt a Trophyt 48.000-ért, vagy ezt nem tudom mennyiért, esetleg ezt, bár nem trophy 54e-ért. Vagy itt van ez, 35-ért. A mostani blokkodat meg tedd el tartalékba. Ennyiből, amibe ezek kerülnek, biztos nem állítasz fel a semmiből egy üres vázat, de szerintem még a kétszereséből sem, és csak az állandó szívást fogod megismerni, a gurulást nem. A saját példámból tudom.

                        Arra nyilván figyelj, hogy meglegyen a bejegyzett tulajdonos, és legyen tőle szerződésed.
                        stalker, madorka és mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          jó napot!! nekem egy pannonia tlf em van. papírok nélkül. hogyan lehetne átiratni??

                          Komment


                            #14
                            Forgalmi nélkül sehogy...Vagyis pontosabban: Ha nem tudod bizonyítani, hogy:
                            1, Volt magyar forgalomban-elvileg (majdnem)minden Pannónia volt, de ezt nem fogadják el indokként
                            2, A tulajdonosként bejegyzett személytől vetted, vagy van hozzá adásvételi láncod(jó pont ha nem hótta meg magát a tulaj).
                            Ezektől ellenkező esetek ennél csak jóval több anyagi és idő ráfordítással működnek.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2012 dec. 29, 13:39.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              találdki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              jó napot!! nekem egy pannonia tlf em van. papírok nélkül. hogyan lehetne átiratni??
                              Ugye ez csak költői kérdés volt?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X