Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Okmányait vesztett járművek forgalomba helyezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerencse az kell a tulaj felkutatásához és az adásvételihez - főleg ha nem él a figura. Rendszám alapján kapcsolatfelvételi, majd ha nem költözött el és hajlandó kapcsolatba lépni veled, akkor megpróbálhatod rávenni hogy írjatok egy adásvételit.
    Nekem volt szerencsém ilyenhez, az eredménye lent áll a garázsban a szeptemberben kiadott rendszámával - de nem volt teljesen sétagalopp...

    De a blokk hiányán nem fog elbukni: csinálsz egy teljesen hétköznapi motorcserét, amihez kell egy típusazonos adásvételis blokk, illetve igazolás a típusazonos cseréről (ezt nem tudom jelenleg szakszervíz, az NKH vagy mindkettő adhat-e ki, érdemes utánaérdeklődni a tisztelt hatóságnál telefonon). Ezt még az eredetiségvizsga előtt bele kell dobni a vázba és már így vinni eredetvizsgára: új blokkal, papírral - és akkor csak egyszer kell forgalmit/törzskönyvet fizetni.
    Ha jól emlékszem az igazolásnak van valamennyi költsége (ugye miért ne lenne.. ).

    Összességében a váz papírja a fontos - blokkot lehet cserélgetni.

    Kieg.: Tehát úgy vinni eredetiségvizsgára (ha oda kerülnél), hogy a motor papírjai - forgalmi hiányában KEKKH-s igazolás és adásvételi - mellett a csereblokk adásvételije és a váz adásvételije utánra dátumozott igazolás a blokkcseréről. Így már az új számok kerülnek mindenhova.
    Szia!

    Nagyon szépen köszönöm részletekre is kiterjedő, szakértői válaszod! Akkor az eredeti blokk teljes hiánya nem fog meggátolni... illetve egy ismerősöm garázsában áll egy pár kósza lemezvillás IZS váz, mindre elindítok kapcsolatfelvételit, amelyik meg jó lesz, arra lecsapok :-) Még mindig 1400 ft-ért mérik, mert legutóbb nekem annyi volt+1250 az informálása egy motornak (ami persze nem sokra jó, annyit kb magad is tudsz, a kapcsolatfelvételit remélem lehet kapásból is kérni, informálás nélkül...??? Illetve adás vételit muszáj mellékelni egy nyomorult üres, árva vázhoz is?)

    Üdv,
    stalker
    Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2013 febr. 05, 20:52.
    kollarg kedvelte ezt.
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    Komment


      hegesztgetni vonalbafurni csapágy fészkek bronzbol stb mind-mind arany árban....

      Komment


        stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        egy ismerősöm garázsában áll egy pár kósza lemezvillás IZS váz, mindre elindítok kapcsolatfelvételit, amelyik meg jó lesz, arra lecsapok :-) Még mindig 1400 ft-ért mérik, mert legutóbb nekem annyi volt+1250 az informálása egy motornak (ami persze nem sokra jó, annyit kb magad is tudsz, a kapcsolatfelvételit remélem lehet kapásból is kérni, informálás nélkül...??? Illetve adás vételit muszáj mellékelni egy nyomorult üres, árva vázhoz is?)
        Ha van 2 betű - 4 szám rendszám a vázhoz akkor nyugodtan.

        A kapcsolatfelvételi kérvény 1400 HUF / rendszám - ehhez nem kell se adásvételi, se semilyen extra történet, csak annyi, hogy szeretnéd felvenni a nyilvántartásba bejegyzett tulajjal a kapcsolatot. Küldenek csekket, befizeted és a KEKKH elpostáz egy olyan levelet, amilyen Soveny blogbejegyzésében van. Ajánlva küldik, ha nem veszi át senki, akkor arról visszajeleznek egy kis idő múlva.

        A 1250 forint az adatszolgáltatás díja - azt akkor tudsz majd kérni, ha tudod igazolni a kötődésedet a motorhoz - azaz ha tudsz nekik küldeni adásvételi másolatot.
        Illetve ugyanilyen adatszolgáltatásnak minősül, hogyha megadsz pl. 4-5 névből álló listát (a lehetséges bejegyzett tulajok nevei mondjuk), ők pedig igen/nem választ adnak a nevek mindegyikére.

        Ha megvan a tulaj és elkészült a szép adásvételi, akkor erre az adatszolgáltatásra szükség is lesz, mivel tartalmazza a tulajdonosi adatokat és a műszaki paramétereket is (persze a kérvényben célszerű mindkettőre kitérni, nehogy kifelejtsék véletlenségből) - gyorsabb ha te viszed magaddal az okmányirodába, mintha az ő lekérdezésük miatt várni kell. Mert ha jók az infóim ők is le tudják kérdezni hivatalból ha csak adásvételi van, de az semmivel sem gyorsabb mint ha te érdeklődöd meg - és lehet erről az adott ügyintéző nem tud, csak fogná a fejét hogy mit akar a kedves ügyfél tőle, mivel akarja veszélybe sodorni az ő karrierjét a közigazgatásban... (volt ilyesmi személyes élményem )
        Ráadásul a az eredetvizsgán/műszakin is szeretik az adatokat az adatszolgáltatás lapjáról puskázni - van tömeg, szállítható személyek száma, szín, minden mint a búcsúban.

        Úgyhogy sima kapcsolatfelvételt tudsz kérni - és reménykedni hogy sikeres lesz a történet.
        Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2013 febr. 05, 21:23.
        stalker, sinter és OdinHEM kedvelte ezt.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          Kollarg kolléga jól beszél, ha csak a régi rendszám van meg, megéri egy próbára, aztán marad a nagy reménykedés.

          Komment


            dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kollarg kolléga jól beszél, ha csak a régi rendszám van meg, megéri egy próbára, aztán marad a nagy reménykedés.

            kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ha van 2 betű - 4 szám rendszám a vázhoz akkor nyugodtan.
            Köszönöm az ismételt információáradatot!

            De fizikailag nem kell meglennie a rendszámnak nem? Csak a beutés a váznyakba ha jól olvasható akkor elég?

            Üdv
            Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

            Komment


              Nekem amiket beadtam rendszámok, egy darab sincs meg fizikailag, csak maga a tény, hogy valaha a motoré volt. (beütve ugye.)
              NA igen, az egyik motornál az jött vissza hogy nekik ilyen rendszámmal nincs adatuk.
              Ez kb olyan lehet mintha azt mondták volna, hogy ez a motor nem volt itt Magyarországon forgalomba.
              A fórumon már egy ember járt így, egy tisztán papírozható Pannóniával, hogy azt kapta válasznak, hogy ilyen motor-rendszám párosításról nincs információjuk.
              stalker kedvelte ezt.

              Komment


                dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nekem amiket beadtam rendszámok, egy darab sincs meg fizikailag, csak maga a tény, hogy valaha a motoré volt. (beütve ugye.)
                NA igen, az egyik motornál az jött vissza hogy nekik ilyen rendszámmal nincs adatuk.
                Ez kb olyan lehet mintha azt mondták volna, hogy ez a motor nem volt itt Magyarországon forgalomba.
                A fórumon már egy ember járt így, egy tisztán papírozható Pannóniával, hogy azt kapta válasznak, hogy ilyen motor-rendszám párosításról nincs információjuk.
                Köszönöm szépen, nekivágok, hátha, bár a DKW-s esetemtől kicsit elment a kedvem, de egyszer csak összejön...
                Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                Komment


                  dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nekem amiket beadtam rendszámok, egy darab sincs meg fizikailag, csak maga a tény, hogy valaha a motoré volt. (beütve ugye.)
                  Gondolkodtam rajta, hogy megemlítelek példaként, mint a KEKKH egyik fő terrorizálója, aki minden kezébe kerülő váznak beküldi a rendszámát...


                  stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Köszönöm szépen, nekivágok, hátha, bár a DKW-s esetemtől kicsit elment a kedvem, de egyszer csak összejön...
                  Azért az esélyek tekintetében nem akarlak túlságosan biztatni - mert ugye megeshet hogy nem érhető el a tulaj, és minél régebbi a masina, annál nagyobb erre az esély. Az '54-es Csepelem levele "címzett ismeretlen helyre költözött" megjegyzéssel ment vissza, de amit említettem sikertörténet egy Zalában vásárolt '61-es T1-es volt. Amiről kiderült hogy a tulaja 20 km-re, a szülővárosomban lakik - a zalai eladó a sokadik volt a sorban akinek a kezén átment a gép 1980 (az eladás) óta.
                  stalker kedvelte ezt.
                  There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                  Komment


                    kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Azért az esélyek tekintetében nem akarlak túlságosan biztatni
                    Sajnos tisztában vagyok a szerény valószínűséggel, de ha nem emelték az áraikat az új évre és ilyen-olyan gazdasági mélyrepülésre való tekintettel akkor megeresztem az összes lemezvillás vázat, amit érek... plusz a másik 49es IZSem, mely nagyjából egy vázból és egy blokkházból áll szegényke...

                    A fő probléma ami még szembe jöhet, főleg lemezvillásoknál, hogy a hátsó merev felfüggesztés ("vázháromszög") olyan szinten ritka normál állapotban, hogy nagyjából 50 ezret kóstál egy párocska, így olyanom nem lesz a géphez, illetve normális tuti nem... örülök, hogy a DKW-hoz van egy kincs....

                    A vázszám elég, ha a gyári érintetlen (nek tűnő...) váznyaktáblán megvan, vagy mindenképpen stimmelnie kell a hátsó felfüggesztésen is (IZSeken a baktelót tartó csőhegesztményen, lemezvillásokon vázháromszögen)? Egyszóval, ha én a DKW más számot tartalmazó háromszögét használom, egy lemezvillás IZSen, mert úgyse lesz normális az baj, azt nézik vajon? Vagy csak a váznyaktáblán kutakodnak?

                    UI: még nem írtam talán olyan izgatót, de lehet lassan átcsúszunk a magánügyeink kategóriába...

                    Üdv
                    wsievers kedvelte ezt.
                    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                    Komment


                      stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A vázszám elég, ha a gyári érintetlen (nek tűnő...) váznyaktáblán megvan, vagy mindenképpen stimmelnie kell a hátsó felfüggesztésen is (IZSeken a baktelót tartó csőhegesztményen, lemezvillásokon vázháromszögen)? Egyszóval, ha én a DKW más számot tartalmazó háromszögét használom, egy lemezvillás IZSen, mert úgyse lesz normális az baj, azt nézik vajon?
                      Erről olyasvalaki tudna megbízhatóan nyilatkozni, aki több ilyen motort vitt/látott eredetiségvizsgára/-vizsgán.
                      Meg ugye az eredetiségvizsgálótól is függ - aki nem látott még IZS-t, annak úgy kell megmutatni valószínűleg hogy hol vannak számok.
                      Ahol ki tudna lógni a lóláb az az, hogy az adattábla eltávolítható, míg a számnak eltávolíthatatlanul is benne kell lennie a vázban - persze speciális eset, hogy le tudjátok szerelni azt a részt, de ha tippelnem kéne akkor azt mondanám megnézik ott is.
                      Beagle, mátéapu és stalker kedvelte ezt.
                      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                      Komment


                        kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        annak úgy kell megmutatni valószínűleg hogy hol vannak számok.
                        Hát igen, az IZS-ünkön ez volt a helyzet, mi mondtuk meg hogy hol bujkál a beütés.... mondjuk szerintem egyik IZSen sem volt nem leszerelhető helyen a szám beütve...

                        Üdv
                        Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                        Komment


                          Sziasztok!Egy kis segítség kellene.Lehetőségem volna venni egy Izs 56-motort oldalkocsival,de sajnos Román papírok vannak hozzá.Mi lenne ilyenkor a teendő?Hallottam már dolgokról csak sajnos nagyon ellentmondóak a hírek.Jó lenne pontosan tudni érdemes e belevágni a kalandba vagy sem.Mennyi lenne a költsége a papírozásnak stb?Köszönöm a segítséget!

                          Komment


                            csabi31,Szia! Ha tényleg minden papírja megvan (eredeti forgalmi,adás-vételi a forgalmiban lévő tulajjal),akkor nem lehet akadálya a forgalomba helyezésnek,miután Románia is Uniós ország! Regadót fizetned kell rá (nem nagy összeg)Regisztrációs adó kalkulátor 2013 - motor ,műszaki vizsga,eredetiség vizsgálat és ha te importálod,még átírási illeték sem kell.Remélem tudtam segíteni;üdv;Zsolt

                            Komment


                              csabi31 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Lehetőségem volna venni egy Izs 56-motort oldalkocsival,de sajnos Román papírok vannak hozzá.
                              Felejtsd el !! Bocsánat ha nyers voltam, de a veterános társadalom nem ismer olyan embert, aki Román motort tudott volna papírozni. Olvasd vissza "öregöcsi" hozzászólásait.
                              joker és Che kedvelte ezt.

                              Komment


                                Köszi a segítséget

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X