Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Okmányait vesztett járművek forgalomba helyezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ma voltam az okmányirodában egy váz kapcsán. Sajnos nem jártam sikerrel, de az okmányiroda adatbázisában a kisasszony még az alvázszámomra is rá tudott keresni. Viszont jó pont, hogy kiderült, hogy az alvázszámomon jelenleg az adatbázisukban nincs motor, utánfutó, Enterprise csillaghajó, és a vázzal előkerült rendszámon sem. Jöhet a KEKKH...Bár akkor nem tudom mi lessz, ha ők se találnak semmit.
    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 febr. 03, 17:22.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      .Bár akkor nem tudom mi lessz, ha ők se találnak semmit.
      Akkor kiderül,hogy ijen szamár nincs is.Röhely mikor egy rendszámra azt mondják,hogy nem létezik!!!!!
      kicsi76 kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        Sziasztok! A következő kérdésem lenne: találtam egy gyönyörű 25 éves autót, a típusát még nem írom le, de majd mindjárt kiderül, miért. Nagyon jó állapotú, szinte gyári, de sajnos a papírjai elvesztek, csak rendszáma van. Épp ezért igen jó árban hozzá tudnék jutni, de ugye így nem lenne adásvételi, A kérdésem a következő: hova forduljak, ha legálisan szeretném forgalomba helyeztetni az autót? Biztosan volt már hasonló kérdés itt, de nincs időm keresgélni, azért teszem fel újra:-)Köszönöm a válaszokat!!!

        Komment


          1, kell adásvételi.
          2, az adatbázisban bejegyzett tulajtól kell(vagy attól, akinél az adásvételi lánc vége van).
          3, nem gond, ha nincs meg a forgalmi, a lényeg, hogy a tulajdonos legyen az eladó(vagy legyen a bejegyzett tulajdonosig adásvételi lánc)
          Egyszerű a dolog. A tulajdonos bemegy az okmányirodába, bejelenti az elveszett forgalmit. 3000 ft vesztési jegyzőkönyv, és a kezében a forgalmi. Utána meg lehet venni.
          Ha nincs benne a számítógépes nyilvántartásban, akkor KEKKH papíralapú nyílvántartásához kell fordulni.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            Kedves JBond007!

            Fordulj az okmányirodához,-most sajnos nincs időm bővebb válaszra.

            Üdv:Che

            Komment


              Üdv mindenkinek !

              Az én esetem kicsit kacifántosabb , de úgy érzem kezd sínen lenni a dolog. Egy régi kézzel írott adásvételi szerződés megtalálásával kezdődött minden...
              Először 2012 augusztusában az adásvételivel bementem a helyi okmányirodába , és előadtam a problémám (ismételt forg.-ba helyezés ,nincs forg.eng. stb...) amivel erős derültséget keltettem a "hozzáértő" hölgyek között , mint tudjuk -legszebb öröm, a káröröm - . Ezt követően egy általam sokra tartott okm.irodát kerestem meg e-mailban , ahol már többször segítettek a bajomon. minekután ez nem váltott ki semmi reakciót maga után 30 nap elteltével sem, hozzá fogtam az adásvételin lévő cím alapján , a hivatalos tulaj megkereséséhez...
              Több telefonbeszélgetés (akitől vettem már nem lakik az adott címen , tel.szám megszerzés , faggatás , több beszélgetés...)után sikerült egy nevet és egy címet megszereznem ( az utcanév nem is létezik jelenleg ) ) , amivel szerencsém volt , mert az interneten lévő telefonkönyv az adott faluban csak egyetlen ilyen nevű előfizetőt regisztrált , akit azon nyomban fel is hívtam . Az úriember mikor meghallotta miről is van szó , nagyon készséges volt , igy meg is beszéltünk egy személyes találkozást !
              A masina rendszámát a legnagyobb meglepetésemre kapásból mondta , rendelkezésemre bocsájtotta a személyes adatait is , majd elmondta hogy kb 82- 84-ben kényszerűségből vonatta ki a hatóság a motort forgalomból ,állítólag két egyforma rendszámú mkp közlekedett az országban (????)
              Ezeknek ismeretében hozzáfogtam levelezni a közp.nyilvántartóval ! Aminek hatására december elejére a kezemben volt az igazolás !!! Nos így már volt mire hivatkoznom , még meg is nyugodtam hogy van értelme hozzáfogni a felujításnak !
              2013 márciusában egy felszólító hangú levelet kaptam az okmányirodából , hogy: "az adott időpontok valamelyikén jelenjek meg az alulírott okmányirodában, az általam kezdeményezett közigazgatási eljárás ügyének intézése, és az adatok egyeztetése céljából " Ez meg mi ?????
              Mint kiderült az e-mailban megkeresett okmányiroda reagált ( ca 6 hónap elteltével , nem semmi ...) a levelemre ! Ha már lúd legyen kövér , így felkerestem őket a korábban megszerzett iratokkal egyetemben ! Ott közölték hogy : "ezen papírok megszerzésével már csak az eredetiség vizsga és a műszaki vizsga lapjára van szükség , és némi készpénz ellenében már ki is állítják az áhított forgalmi engedélyt ! " mivel a masina felújítása lassan halad , így kértem őket hogy egy kicsit fektessük az ügyet , mert a gép még egész apró darabokban van !
              Nos , jelenleg így áll a dolog , amit én egy nagyon nagy előrehaladásnak könyvelek el !
              Kívánok minden hasonló problémával küzdőnek sok kitartást , és türelmet !
              dott, Titus és 4 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                Sziasztok!
                Nekem a következő lenne a gondom.
                Az elmúlt egy hétben hozzájutottam egy 1961-es TLF-hez, melynek papirjai nincsenek, de mivel olyan olcsón jutottam hozzá hogy, az már lopásnak számit, gondoltam szobamotornak jó lesz.Csakhogy ugyebár ennek be van vésve a villanyakba az első rendszáma, az én esetemben:20-86
                Szerintetek ezzel lehetne kezdeni valamit ?
                Ha valahogy megtalálnám a tulajt, lehet hogy meglenne a forgalmi is hozzá.
                Nem várok nagy reményeket, elvégre nem használható motornak vettem, hanem inkább disznek

                Komment


                  20-86
                  Szerintetek ezzel lehetne kezdeni valamit ?
                  Elvileg még 2 betűnek kellene megelőzni a számokat, úgy már lehetne kezdeni.

                  Komment


                    Köszi sinter!
                    Megnézem, és utána mi a teendő ?
                    Okmányiroda, és rendszám alapján beazonositás ?

                    Komment


                      Okmányiroda egyből leszabályoz.....nem tud mit kezdeni a régi rendszámmal.
                      KEKKH-nak kell írni levelet hogy a régi papír alapú nyilvántartásban meg tudják e találni a rendszámhoz tartozó gazdit. Ha meg van akkor kezdődik a haddelhad.
                      Keriadam kedvelte ezt.

                      Komment


                        Norbert
                        Ha még aktuális,eggyike vagyok azon keveseknek akineknek van SHB-C modelljük! Igaz nagyon viharvert!

                        Komment


                          Sziasztok!Sikerült egy Dnepr 650-es motorhoz hozzájutnom,csak sajnos papírok nélkül.Váznyak tábla sincs rajta.Ha nem teljesen reménytelen a forgalomba helyezés,és valakinek van valami jó ötlete,nagyon megköszönném.Akár itt,vagy privátban vagy telefonon.Kiss Csaba:06306873982.Tisztelettel és köszönettel:Csaba

                          Komment


                            Nincs rá sok esély. Vagyis inkább a nulla a reális. A legnagyobb probléma, hogy nem valószínű hogy a hazájában is forgalomba lett volna. Ha nincs alvázszáma, tutira ez a helyzet.
                            Lemezjáték, CZsolti és csabi31 kedvelte ezt.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              Sziasztok!

                              Végig olvastam majdnem az összes oldalt és a leirtak alapján van esélyem.
                              Adott egy Cz 472. Nincs meg a forgalmija de a rendszám meg van.
                              A motort sogorom vette kb 20 éve. Sajnos a forgalmi idő közben elveszett.
                              Most szeretném megvenni tőle. Az eredeti tulaj megtalálható, most járok utána a dolognak.

                              Ha jól értelmeztem az itt leirtakat vele kell irnom(az eredeti tulajjal) egy adás-vételit.
                              Ezután kellene az ügyfélkapuhoz mennem és kérnem a KEKKH-től hogy nézzenek utána?
                              És ha rendben van akkor el lehet kezdeni a felújitást? Mert hát ugye műszaki nélkül nem irnak át semmit igy meg nem műszaki képes a motor....
                              Fergusson kedvelte ezt.

                              Komment


                                Az eredeti tulaj megtalálható,
                                Ez a kulcsszó ! Az összes többi elenyésző .
                                Atti69, Fergusson és 2 további látogató kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X