Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Nem Veterán fórumos cikkek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Nem Veterán fórumos cikkek

    Már többször belefutottam érdekes dolgokba a neten, ezért gondoltam csinálok egy ilyen témát.
    Ez a cikk a motorinfo.hu ról való.

    A múlt század legkellősebb közepének Volga gépkocsijait idézi Mikhail Szmoljanov alkotása, az Electric Volga 1.1 Final - mivel azonban két keréken gurul, kötelességünknek érezzük beszámolni a műről. A Volgák masszív, hömpölygő vonalvezetése köszön vissza erről a különös elektromos koncepcióról, ami azonban könnyen valóságos szériamotorrá lehet az Electric Cars Custom jóvoltából.

    Az EV Drive villanymotorja 160 és 253 Nm közötti maximális forgatónyomatékkal kecsegtet - feszültség függvényében - , valamint 134 LE körüli teljesítményt, ami azért nem smafu. A 0-100 km/óra gyorsulást dragos tempóban, 2,5 másodperc alatt teljesíti! Tegyük félre orosz barátainkról és a "zéróemissziós" kétkerekűekről fejünkben hemzsegő sztereotípiákat... csalókák ezek a gömbölyded formák, a posztszovjet báj: brutális gépezettel állunk szemben, amit úgy kellett visszafogni, hogy 200 km/óránál lehetőség szerint ne akarjon gyorsabban menni... Hatósugara rossz, sőt - 200 km tehető meg egy töltéssel, de ha sorozatgyártásra kerül a sor, jelentősen javítanak ezen a paraméteren.

    Click image for larger version

Name:	big_electric-volga-v-1-1-final-1.jpg
Views:	1
Size:	138.6 KB
ID:	154913Click image for larger version

Name:	big_electric-volga-v-1-1-final-2.jpg
Views:	1
Size:	135.7 KB
ID:	154914Click image for larger version

Name:	big_electric-volga-v-1-1-final-3.jpg
Views:	1
Size:	128.1 KB
ID:	154915Click image for larger version

Name:	big_electric-volga-v-1-1-final-5.jpg
Views:	1
Size:	124.4 KB
ID:	154916Click image for larger version

Name:	big_electric-volga-v-1-1-final-8.jpg
Views:	1
Size:	119.9 KB
ID:	154917Click image for larger version

Name:	big_electric-volga-v-1-1-final-9.jpg
Views:	1
Size:	121.4 KB
ID:	154918Click image for larger version

Name:	big_electric-volga-v-1-1-final-10.jpg
Views:	1
Size:	139.8 KB
ID:	154919Click image for larger version

Name:	big_electric-volga-v-1-1-final-11.jpg
Views:	1
Size:	146.2 KB
ID:	154920Click image for larger version

Name:	big_electric-volga-v-1-1-final-12.jpg
Views:	1
Size:	119.2 KB
ID:	154921
    You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

    #2
    A képek alapján hirtelen azt hittem, hogy egy TLB a jövőből!
    UK kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Nekem is az ugrott be a színekről meg a formáról elsőre
      You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

      Komment


        #4
        Na akkor már hárman vagyunk Néztem mondom nocsak lesz új TLB?

        Komment


          #5
          Click image for larger version

Name:	Aermacchi196165Chimera2502.jpg
Views:	1
Size:	42.7 KB
ID:	133698És ez a digó bringa.?
          OdinHEM és Aries88 kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            és léghűtéses boxer elektromotor van benne?

            Amúgy még el is fogadnám. Kicsit futurisztikus, de teljesítményadatok alapján egész használható gépnek tűnik. Viszont halálos balesetek sorát látom benne. Így is alig veszi észre sok autóval közlekedő vadállat a motorosokat, hát még ha hangja sincs. Múltkor majdnem elütött 1 kib...tt hibrid, pedig gyalog voltam és semmi zajforrás nem volt a környéken ami elnyomta volna a hangját, de egyáltalán nincs neki...
            korompaiistvan és OdinHEM kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Ezek után mondja vki hogy a magyarok nemtudnak szép motorokat csinálni. Mindenki a TLB kinézetét majmolja ezekszerint
              korompaiistvan, zsíráf és kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Nekem a gép külleme nem igen jön be, DE a menet adatok.................... Szóval egy olyan snassz munkába járós motornak elfogadnám. Kelhetnék 10 perccel később.:-))) 11 Km-er az út. Ja és van a parkolóban konyektor.:-))))))




                Erre milyen jogsi kel?? Motor, vagy használjam az elektromos targoncást??? Vagy mindkettő???

                Komment


                  #9
                  Szervusztok!

                  Hi be csúfak,ráadásul még villanyos is,-akkor legalább magnóról berregne,vagy kattogna,na-hát ezt a csúfságot,-hova jut így a világ?Arra azért kíváncsi lennék,hogy hány góliát elem,vagy lapos lehet benne?

                  Üdvözlettel:Che
                  OdinHEM kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Attached Files
                    korompaiistvan és OdinHEM kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Nem baj! Nekem a TLB akkor is a legszebb, egy patinás 250-es Csepel után

                      Komment


                        #12
                        Itt egy másik cikk a sportmotor.hu ról

                        Bivaly egy gép lehet, melyet egy atommeghajtású jégtörőről neveznek el. Az Uralnál bevállalták a híres előd örökségét - itt a Yamal fogat.
                        Az Ural márka itthon is komoly rajongótáborral büszkélkedhet, de Európa-szerte, sőt, a tengerentúlon is jól cseng a szibériai gyártó neve. A cég most egy speciális modellel kívánja meghódítani az amerikai kontinens motorosait, és az újdonság nem más, mint a Yamal fogat.
                        Az élénk narancs fényezésű Ural méretes bukócsövekkel és dupla ködlámpával hívogatja a retró stílusra - és persze az oldalkocsis motorozásra - éhes vásárlókat, ám aki ilyen különleges darabra vágyik, annak igyekeznie kell, hiszen a Yamal erősen korlátozott példányszámban készül.
                        Egy kisebb vagyont, egészen pontosan 14 250 dollárt kell leszurkolnia a leendő tulajdonosnak, hogy megízlelhesse a veterán fogat élményét egy vadonatúj vas nyergében, de a magas vételár ellenére a cég képviselői bizakodóak, hiszen az alig néhány órája bemutatott újdonságra máris nagy az érdeklődés.

                        Click image for larger version

Name:	yamal1.jpg
Views:	1
Size:	26.1 KB
ID:	133715Click image for larger version

Name:	yamal.jpg
Views:	1
Size:	29.2 KB
ID:	133716

                        (ilyen festést lehet nyomni az oldalkocsira akinek tetszik)
                        You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                        Komment


                          #13
                          OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem baj! Nekem a TLB akkor is a legszebb, egy patinás 250-es Csepel után
                          Itt egy TLB kalocsai mintával

                          Bár a cíkk írója szerintem a 8 osztályt sem járta ki, olyan helyesírási hibák vannak benne, de a képek szépek

                          Komment


                            #14

                            Komment


                              #15
                              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Csak óvatosan a bírálattal! Mint tapasztalhattuk, a cikk írója (= a motor előállítója) meglehetősen sértődékeny, bosszútól vezérelt, aggresszivitástól sem mentes egyén.
                              Akkor ő most lényegébe saját magával készített riportot?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X