Közlemény

Collapse
No announcement yet.

De jót motoroztunk ma!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Jóvanhogy nem engedi hetvenhat óta kressz a kötelet, de most tolni akarod a gépet, amikor van megoldás? Veterán motorhoz, veterán kressz! Cserébe, mi nem megyünk 200 felett..-csak kilométerbe...-és ez távolság...

    Komment


      St.Z.350 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A kötelet nem javasolnám,mert '76-óta nem engedi a Kresz.
      .....akkor toljátok

      Komment


        ...akkor toljátok
        Túltótuk Béláim. :-)

        Komment


          Tavaly voltam a Csepellel egy találkozón és a felvonulás közben elment a szikra. De mivel nem tudtam hirtelen villámot csiholni, lemaradni meg nem akartam a csürhétől ezért kötél előkap, és egy Honda Dio után kötöttük az öreget. Akkora show lett a végére belőle mindenki minket nézett. A rendőrök pedig nem foglalkoztak velünk, igaz leesett az álluk nekik is.
          Egy biztos kötél mindig van nálam, és nem félek használni...

          Komment


            Na, kötél ügyben jól ki okosodtunk, tehát nem toljuk, hanem húzatjuk, a hetvenötös kresz szerint. Érdekes lenne megtalálni, hogy ekkor mifajta szabály volt erre. Milyen hosszú kötél kellett és mennyivel lehetett húzni.

            Komment


              A kötelet elvileg azért nem jó használni mert nem tudod úgy odakötni a vontatandó motorra hogy ne gátolja a kormányzást.
              Természetesen a szükség törvényt bont.
              Újabban az enduro motorokra viszont kiképeznek egy vontatószemet a villanyak alá, így ott már ez is megoldott. gondolom ez nem a gyártó minőségi tanusítványa, csak gondolnak arra hogy benn ragadhet a sárban.

              Énhallottam egy olyan emberről aki látott olyat,hogy az egyik motoros a másikat úgy tolta hogy a lábát rátette a tolt motor lábtartójára. de ez sem kicsit veszélyes

              Komment


                Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nekem még kötélverő gépem is van, ha jól viselkedtek, leviszem Tiszakeszire. Nagyon mókás!
                Kötélverést ígérsz? Ezekután hogyne viselkednénk jól és szerényen.

                Komment


                  emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Énhallottam egy olyan emberről aki látott olyat,hogy az egyik motoros a másikat úgy tolta hogy a lábát rátette a tolt motor lábtartójára. de ez sem kicsit veszélyes
                  Igen ez vszélyes -sokkal jobb ha valahol a feneke , környékén tolod . És kisseb erő kell hozzá . ( nemm vicc -ez most )

                  - - - Updated - - -

                  emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A kötelet elvileg azért nem jó használni mert nem tudod úgy odakötni a vontatandó motorra hogy ne gátolja a kormányzást.
                  Pont ezt szerettem volna még kivesézni --a kötési pntot és a kötés formáját . Csak hogy tanuljanak a hitetlenek és ha mégis rákényszerülnek , ne csináljanak butaságot .
                  Nekem van egy technikám , de szeretném elöbb mások váleményét meghalgatni .

                  Komment


                    két csodafegyver
                    ...........a gőzölős villanyvasaló és a gáztűzhely(lehetőleg 4 égős!)
                    .....na ezek azok amikre feltehetően nem igen lesz szükség az úton(de még ez sem biztos!)....minden másra igen!(De egyben biztos lehetsz!....hogy pont az nincs nálad ami kellene!)
                    Nos ÉN személy szerint ezért(is)élvezem e remek szórakozást,sportot,időtöltést,tudományos ismeret szerzést......stb!Remek alkalom arra hogy az emberiségben vetett bizodalmam minduntalan megerősítésre kerüljön!
                    Csak egy röpke életkép a múlt hétről!Szokásosnak mondható kis távú(150km!) sárkányreptetésből haza úton kb,10km-el az otthon előtt defekt!!!!Persze szerszám szinte semmi nálam.Gondoltam a következő falu csak 2 km,eltolom odáig aztán majd haza buszozok!Nem is hiszitek hány segítőkész ember állt meg mellettem!Autósok,biciklisek,motorosok(még egy modern dongós is)Egy BMW-s idősebb(motoros)házaspár 1 órácskát próbálkozott a javítással.Hiába próbáltam lebeszélni őket!
                    Nem hiszek a mai társadalmi elidegenedési felfogásban!Legalább is én pont az ellenkezőjét tapasztalom bármikor bajba kerülök az úton!Ami pedig e makrancos jószággal sűrűn előfordul! Szerintem a társadalomtudományokkal foglalkozóknak többet kellene motorral járniuk(és álltalában mindenkinek!Főleg az idősöknek és a krónikus betegeknek!)..mindjárt nem csak a száraz statisztikákra építenék ezt a sötét képet amit az ország népéről festenek!
                    Persze személy szerint több fórumon is hírdetem a nézetemet(egyenlőre mérsékelt sikerrel!)..........de már akadt olyan aki 30 egynehány év után újra motorra ült bíztatásomra!Véleményem szerint a motorozás remek eszköz az alkoholizmus a munka kerülés és a bűnözés ellen is!Gondoljatok bele:Itt nincs pardon!!!!A motoron nem lehet mellé dumálni,hazudozni,piálgatni.....mert hamar büntet!!!!Ragozhatnánk a témát sokáig de minek!Aki érti az érti!Aki nem?
                    Tehát elő a vasparipát,sárkányt.....kinek mi adódik és útra kelni!
                    ........de néha egy jó fagyi sem árt!
                    Utoljára szerkesztve a következő által: apacsavo; 2015 ápr. 28, 07:49.

                    Komment


                      Megtaláltam és letöltöttem innen az 1975-ös KRESZ-t. Már ez sem engedi a motor vontatását. De ez minket nem szomorít el, nem azért van a paragrafus, hogy támasszuk, mert ránk dőlne...
                      Tehát a letöltés helye:
                      https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j..._JZElv6TB3iz5Q
                      Ha erről nem menne, csak írd be a keresőbe egyszrűen az, hogy: kresz 1975. Jelöl egy pdf fájlt, azt kell letölteni. Nekem megvan!
                      Jó huza-vonát mára (is)!

                      Komment


                        Üdv joker!

                        A vontatókötelet 1X áttekerem a kormány közepénél,majd bal kézzel könnyen megtartom.Veszély esetén elengedéskor megszűnik a kapcsolat a vontató járművel.Szerencsére csak egyszer kellett így közlekednem.Dunaújvárostól Győrig vontatott a barátom a Trabantjával.Nem ragaszkodtunk az engedélyezett 40km/h sebességhez,Nem volt kellemes élmény ,nagyon megkönnyebbültem mikor hazaértünk.

                        - - - Updated - - -

                        Üdv Igrich!

                        A törvényeket '75-ben hozták,de '76 januártól voltak hatályban.

                        Komment


                          A törvényeket '75-ben hozták,de '76 januártól voltak hatályban.
                          ........aha!Újra kellet vizsgáznunk és hordani a jogsiban!Az én jánykoromban még szabad volt vontatni a mocit!A barátom IZS-el húzott pár km-t de csak nadrágszíjunk volt!Nem volt egy öröm ünnep!

                          Komment


                            Megtalálatam a vonószem képét
                            Click image for larger version

Name:	small_extra_t2.jpg
Views:	1
Size:	49.5 KB
ID:	144346

                            Komment


                              "De jót motoroztunk ma!" - Ja. Tervezve legalábbis volt. Aztán mikor indulni kellett volna, megeredt az eső. Megázni meg nem volt kedvem. Felcuccoltunk utánfutóra, és gyííí. Mondanom se kell, 15 km után megállt az eső.

                              Azért nem mentünk hiába. Újabb 2 évre hitelesítve.

                              Komment


                                Hoppá..hoppá...Telik az idő,én pedig számolgatok... Utoljára igazán jót a fóti versenyen motoroztam. Mintha tavaly lett volna...közben meg eltelt vagy 10év.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X