Közlemény

Collapse
No announcement yet.

De jót motoroztunk ma!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Fortune (még a neve is találó ha jól sejtem a szerencsével lehet kapcsolatban!) Vietnámi gyártmány!
    Én is ezt használom. A mintázata vállalható volt veterán motorhoz, ráadásul nem drága. Döntögetni úgysem szerettem/mertem soha a motorjaimat, soha nem motivált hogy feszegessem a határait, ezért nem is gondolkodtam túl nagy márkában. Az utóbbi időben, hogy nedvesebb az idő, a nap leszállta után azonnal párásodik minden (ahogy az út is), nagyon beszari módon veszem a kanyarokat. Nagyon féltem a szép új kormányvég indexeket meg a tükröt

    - - - Updated - - -


    Ling-Long!" a neve...ebből már sejthető a származási ország!
    ööö.... Német?

    Komment


      ööö... Német?
      ööö.......határeset!Elfogadom!
      Jó időben lehet aszfaltot karcolni vele!(Aki ismeri a vezetési stílusomat az tudja hogy nem kímélem a ,,Sárkányt"!Szeretem be vinni a kanyarba rendesen!SŐT!)Vizes úton is ki lett próbálva.Mert az idén 3x áztam rongyá!....és nem rohanhattam a boxba esőgumiért!Sőt mikor az autópályán kapott el még nem is nagyon lassítottam!Ugyanis nem mertem!Csak úgy 110-ig fogtam vissza hogy valamennyire ritmusba legyek!Az hogy jó esőben is .......biztos jó mert még élek!
      Egy kis múlt idéző!
      Az idősebb generációnak nem kell mondanom hogy mikor én kezdő voltam(Igaz még most is az vagyok.......de régebben,úgy a 70-es évek elején!)nem volt Téli gumi!Őszintén szólva az Ózdi VOLÁN-nál még új gumi sem volt!(Csak a csókosoknak!)Jó esetben újrafutózott(rosszabb esetben metszett!)gumink volt a ZIL-en(Gaz51/a-n,Csepel-n,Barkas-on,Tátrán.Tetszés szerint!).Havas időben nem volt sózás!Ha nagyon jeges volt a busz útvonala akkor imitt-amott habsalakot szórtak rá!Minket kezdőket ki rendeltek éjszakai ŐRJÁRAT-os kocsinak!Ami abból állt hogy este6-tól kb éjjel 1ig alukáltunk a telephelyen aztán végigjártuk a hegyi szakaszokat és a meredek emelkedőkre esetleg szórtunk salakot!A buszok miatt hogy a reggeli járat be tudja vinni a munkásokat az ÓKÜ-be!Kicsit bele jött az ember gyereke a téli vezetésbe!Persze tudom hogy most mindenki jobban meg szebben meg biztonságosabban!De beszaratásnak nem volt rossz a Bükk szerpentinjein evickélni!Mondjuk nem is volt ennyi baleset !Még úgy sem ha viszonyítjuk az akkori járműszámot és sebességet a maihoz!......egyszóval BALFASZOK a mai sofőrök!
      Utoljára szerkesztve a következő által: apacsavo; 2016 okt. 28, 09:19.

      Komment


        Szervusztok!

        Biztosan nem Német,-mert akkor a felirat Arabul lenne rajta.

        Ilyen késő őszi időkben szálljatok le a motorról,mert olyan betegséget szereztek,-amiről azután oldalakat lehet majd írni a Sanyi által indított Egészség tár című új rovatban!F@szagyerekségből természetesen rá lehet ragadni a motorra,de akármibe is öltöztök fázni fogtok és fogvacogással a táj sem csodálható igazán.Úgyis van ellenség elég,ne legyetek a saját magatok ellenségei!

        Inkább menjetek le a pincébe bort fejteni,-vagy ölelgessétek a szerelmeiteket-most ezeknek jött el az ideje!

        Üdvözlettel:Che

        Komment


          apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ti akik a Dunántúlon laktok ide utaztok termálkodni!
          Megjegyzem nem szoktam termálkodni, csak Kisújszállásra jártunk motoros találkozóra és ott van egy melegvizes medence ami kiszedte a térdemből és a bokámból a fájást, mondjuk kompenzálta hogy a 40 cm-s vízbe ugrottam egy seggest, mert az összes gyökérnek a feje állt csak ki a vízből!

          Komment


            Inkább menjetek le a pincébe bort fejteni,-vagy ölelgessétek a szerelmeiteket-
            ....akkor bort fejtek Az is valami.
            Meg esetleg rejtvényt.

            Komment


              Igen, ezek a jó munkák: disznóvágás, borfejtés, pénzszámolás, meg akinek már munka annak az asszony.

              Komment


                Ma olyan jót motoroztam hogy sikeres forgalmi vizsgát tettem. Még az idő is nekem kedvezett. Verőfényes napsütés meg miegymás, és cirka 15 perc motorozás után (kár hogy csak annyi volt, de a technika bemondta az unalmast. A fülesemben nem hallottam semmit) De végre megvan. Most várom a jogsit utána irány motorozni [emoji5] [emoji2]

                Komment


                  Gratulálok!
                  Ugyan most sokat kell várni a kellemes motorozásokhoz, de legalább a papír (illetve műanyag) megvan!

                  Komment


                    Ha kellemes, ha kellemetlen, motorozni kell! Grat!
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      Köszönöm. Motorozni mindig kellemes csak az időjárás sz.r néha [emoji1]

                      Komment


                        Remélem a hétvégén kihasználtátok a jó időt egy jó kis fordulásra!
                        Én a környezetbarát kétkerekűt járattam meg (=bicajoztam ) 17,5 km-es körben tegnap.
                        Lőttem 2 őszi fotót a környékről,nem vagyok a természetfotózás nagymestere,de azért nem lettek olyan rosszak szerintem. Ha egyszer lesz Zalában Veterán Fórum találkozó vagy valaki erre jár,szép helyeket tudok mutatni...
                        Click image for larger version

Name:	DSC01985.jpg
Views:	1
Size:	200.4 KB
ID:	150081Click image for larger version

Name:	DSC01986.JPG
Views:	1
Size:	188.4 KB
ID:	150082

                        Komment


                          Zalában Veterán Fórum találkozó vagy valaki erre jár,szép helyeket tudok mutatni...
                          Valóban ritka szép vidék. Sajnos ezeddig nem sokszor vitt arra a szél. De még hosszú az élet, a motornak pedig örökké kilóméterhiánya van...
                          A jó idő errefelé nem volt annyira jó. Szombaton is igen erős, kellemetlen volt a szél, ma sem volt sokkal gyengébb.
                          Szombaton ugyan hajtottam gépet, de csak lassút (Robi55-tel gonoszkodtam a kertben).

                          Komment


                            Jövő hétvégén Hévíz környékén barangolok Nejemmel látnivalók a környéken?,ötleteket szívesen fogadok.

                            Komment


                              Keszthely, Festetics kastély,
                              kicsit "visszább", Tapolca tavas barlang, malomtó és környéke gyönyörű...
                              ...és biztos van még ezer meg egy szépség.

                              Komment


                                Jövő hétvégén Hévíz környékén barangolok Nejemmel látnivalók a környéken?,ötleteket szívesen fogadok .
                                Sümeg Rezi Tátika szigliget.
                                a két középső erős túra de ettől szép!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X