Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    s majd közlöm az előtte-utána állapotot.
    Remélem az eredeti állapotról is van, ahogy betolták hozzád...

    Komment


      jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ahogy betolták hozzád...
      Kerék nélkül nem gurul.. Majd ha egy kupacba rakom,jön a következő kép.

      Komment



        /Update
        Boltban elkottázták, új csapágyak c3-asok.... [/QUOTE]



        ......és ?

        Komment


          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ......és ?
          Főtengely fagyasztóból kivéve 25 mm átmérő(a csapágy helye), csapágy belső furata meg ~120 °C-ra melegítve 24,6. Eredeti csapágy belső furata szobahőmérsékleten: 25mm. Esélytelen....

          Komment


            Má ne haragudj de nem értem - ami ide van írva azt el tudom olvasni ! de - mi köze a C3 nak a csapágy belső méretéhez ??

            másik : szerintem ilyen csapágy nincs a 0.4 mm el kisebb lenne a névleges méretnél ( furata)

            itt nézelődj az 50-59 oldal közt :http://www.sasovits.hu/cnc/irodalom/...ykatalogus.pdf

            egyáltalán miért kezdted , melegen méricskélni ?

            De , egyébként a c3 , erre is gyógyír ( többek közt ) ha mondjuk kicsit "erősebb" a tengely .

            Komment


              Most végeztem,előfőztem az utolsó adag birsalmát a további kezeléshez... nem sajt lesz. Megtudtam továbbá..hogyan lehet igazán dús arájú párlatot készíteni. ) Sajnos a macerás kivitelezés miatt csak "házi" főzéssel kivitelezhető (szinte) De ez nagyon titkos infó.. nem vagyok hajlandó elárulni... esetleg majd személyen a megfelelő bevitel után. Persze viszek majd mintát.

              Komment


                joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                egyáltalán miért kezdted , melegen méricskélni ?
                Kimélem a csapágyat azzal hogy nem viszem túlzásba a hőmennyiséget. Holnap lemérem hidegen. Hivatalosan 25mm-nek kéne lennie de valamiért mégis kisebb(vagy én voltam balfék a mérésnél.... ).
                Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2019 nov. 01, 10:58.

                Komment


                  Az alap gondolatodra vagyok már csak kíváncsi : hogy megméred a tengelyt , vagy likat ahova beteszed a csapágyat -RENDBEN ! de egyáltalán mi a ...ért kezdesz méregetni egy csapágyat ? Szerintem még a legszarabb csapágy is tudja a névleges méretet manapság . De ha nem is , akkor is olyan kicsi a szórás , hogy a mi területünkön , az le van ...va .

                  Te nem valami mérnök vagy ?


                  A boltban számtalanszor megtörténik , hogy kér az ember facsavart . Mondjuk 4X40 et . Akkor előkap egy tolómérőt , mér és azt mondja : ez csak 3,86 és 38.5 !!!
                  Maga mérnök ? -igen de csak voltam már nyugdíjas - nem meós voltam - esztergályos voltam .........stb stb .

                  ................................
                  Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2019 nov. 01, 17:35.

                  Komment


                    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Az alap gondolatodra vagyok már csak kíváncsi
                    Gázlángot használok jobb híján a melegítéshez a lézeres hőmérőm meg nem ilyen kicsi dolgokra lett kitalálva. A mérés csak arra kellett hogy tudjam mikor elég a hő és mehet az összeszerelés. "Érzésre elég meleg" című esettel már ráfáztam nem egyszer.... (Lehet mondani hogy túl óvatos vagyok de én jobb szeretek tartósságra menni mint gyorsaságra.)

                    Komment


                      Térj át erre , sokkal jobb , egyenletesen melegít és nem lehet hibázni :https://www.teszvesz.hu/elekthermax-...809489139.html

                      Komment


                        A hajtóműgyárban be volt dugva reggel a rezsó , egy nagy fazékban közel 100-fokon főtt az olaj ,ami belefért:azt abban melegítették az összerakáshoz .A folyamatos használattal nem hevült túl.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Pontosan ilyen műhelyrezsót használok,ha szükségem van rá,már vagy 30 éve.Azonkívül,hogy a betáp gumikábelt,elöregedés miatt már többször cseréltem kifogástalanul működik.Ezen szoktam barnítani,kerékpárláncot kifőzni grafitos faggyúban,bowden forrasztáshoz ezen melegítem fel a forrasztóónt tégelyben,sőt gumit is vulkanizáltam már rajta.Jó időtálló szerkezet.Egyetlen hiányossága,hogy nincs rajta hőfokszabályzó,de "szép asszonyban kis qrvaság,nem nagy baj",ahogy Apám mondogatta néha.Csak tartson már ki velem,amíg szuszogok,meg ne ártson neki a dicséret!

                          Komment


                            A kis NSU váltója összeillesztve,s az aluminium léptetővilla....természetesen kopásnyom mentesen. Akkor is tuttak valamit.. Bár.. Mátyás királynak is volt zsebórája... azt a kis időt visszatekintve figyelünk.. az akkori mesterek is tudhattak valamit. ( hatalmas elismerés és csodálat) Elképzelem amint 500 éve óratengelyt esztergáltak,fogaskereket martak.. Nem nagy ügy ez... csak nekünk egyszerű halandóknak.

                            Komment


                              Akkoriban még adtak az igényes alkatrészekre .... most meg csak a lemezből préselt sz@rok ...

                              Komment


                                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                az aluminium léptetővilla....természetesen kopásnyom mentesen
                                A Horex Regina3 vezérmű/bütykös kereke aluminium és kopásmentes

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X