Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Dehogyis, csak az alkoholt nem bírja .

    Komment


      Nem bírja? Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni...

      Komment


        movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ez a kep hol keszult.

        [ATTACH=CONFIG]13951[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]13952[/ATTACH]

        nem nehez sok hazankbeli jar erre A kedvenc marka nepszerusitese akarhol is.
        Ujabb erdekes helyszin Click image for larger version

Name:	P6130331.jpg
Views:	1
Size:	187.0 KB
ID:	140248Click image for larger version

Name:	P6130332.jpg
Views:	1
Size:	187.3 KB
ID:	140249de itt meg nem igen jart hazankbeli.

        Komment


          Talán a Holdon készült a kép?

          Komment


            Nem olyan messze de lejutni nem egyszeru, annyit segetsegul, hogy a Nemet sajto az elmult heten meg ezen a heten sokat foglalkozik vele .Sajnos nem a johirek koze soroljak de remelem hogy megis jol vegzodik

            Komment


              movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nem olyan messze de lejutni nem egyszeru, annyit segetsegul, hogy a Nemet sajto az elmult heten meg ezen a heten sokat foglalkozik vele .Sajnos nem a johirek koze soroljak de remelem hogy megis jol vegzodik
              Részt vettél te is a mentésben?

              Komment


                Mi mentunk a vegpontra a serultert sajnos a Nemetek nem hagytak idoben lemenni igy 4 nap utan tudtuk csak kezdeni a felhozatalat.Sajnos a politika itt is nagyobb szerepet jatszik mint kellene ,ebben azesetben konkretan egy ember eleterol szol.De azert volt turelmunk es csak megerte csondben varni mig meggondoltak magukat ,es engedtek ,hogy vegezzuk a dolgunkat .Egyebkent a barlang maga nem veszes kenyelmes 6 ora alatt elertuk a serultet ami allitolag -1150 meter kb . Termeszetesen joval tobbet mesz mivel a horizontalis jaratokba eleg komoly folmaszasok vannak 30-50 meteresek mivel nem adtak egy pontos rajzot igy nem tudjuk.Most a barlang tele van emberekkel az aljan meg nem voltunk csak 15-en.Ebbol negy turista meg ket orvos,en mar vasarnap eljottem mert megjott a valtas.Azota tobbnyire ugy mennek a dolgok ahogy kell.Most -400 korul jarnak ez egy meander ami nem kenyelmetlen de a hord agy az eleg nehezkesen halad benne.utanna az aknak mar kenyelmesek tagasak ott fog menni gyorsan .Remelem kibirja a serult mert komoly fejserulese van es mar eltelt 10 nap.Elkeserito hogy mar kint lehetne ha nem sz@rakodnak annyit .

                Komment


                  movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Mi mentunk a vegpontra a serultert sajnos a Nemetek nem hagytak idoben lemenni igy 4 nap utan tudtuk csak kezdeni a felhozatalat.Sajnos a politika itt is nagyobb szerepet jatszik mint kellene ,ebben azesetben konkretan egy ember eleterol szol.De azert volt turelmunk es csak megerte csondben varni mig meggondoltak magukat ,es engedtek ,hogy vegezzuk a dolgunkat .Egyebkent a barlang maga nem veszes kenyelmes 6 ora alatt elertuk a serultet ami allitolag -1150 meter kb . Termeszetesen joval tobbet mesz mivel a horizontalis jaratokba eleg komoly folmaszasok vannak 30-50 meteresek mivel nem adtak egy pontos rajzot igy nem tudjuk.Most a barlang tele van emberekkel az aljan meg nem voltunk csak 15-en.Ebbol negy turista meg ket orvos,en mar vasarnap eljottem mert megjott a valtas.Azota tobbnyire ugy mennek a dolgok ahogy kell.Most -400 korul jarnak ez egy meander ami nem kenyelmetlen de a hord agy az eleg nehezkesen halad benne.utanna az aknak mar kenyelmesek tagasak ott fog menni gyorsan .Remelem kibirja a serult mert komoly fejserulese van es mar eltelt 10 nap.Elkeserito hogy mar kint lehetne ha nem sz@rakodnak annyit .
                  Azért az durva hogy 4 napig ültek rajta, amikor ilyen esetben minden óra számít...
                  Bár gondolom a sérült az orvosok mellett már viszonylag biztonságban van.

                  Komment


                    A serulton a mihamarabbi sebeszeti beavatkozas segit fejmutet ,azt nem tudjuk ott helyben megoldani .Termeszetesen minden balesetnel az orvos mindenkepp a legfontosabb hogy elerje a beteget ,a megfelelo eszkozokkel. Itt a problema az volt hogy ok lekuldtek egy orvost ket Svajci" professzionalis "barlangi mentovel (helikopterrel hoztak oket Svajcbol) akik nem voltak kepesek tovabb menni -700m-tol lefottek munt a kave ott bivakoltak 2 napot. Nekunk hozzajuk leerni 2ora 30perc volt atvettuk az orvost meg a mi orvosankkal eggyutt a bejarattol 8 ora alatt ertuk el a beteget.Ebbe az a razio hogy mi onkentesek vagyunk a Svajciak meg tudjuk hogy benyujtjak a szamlat .Mivel a donteshozo testuletben mi nem vettunk reszt ok meg igen igy meg probaltak a sajat (INPREPARALT) embereikkel meg oldani.Ami naluk nem a serult felhozatalat jenentette hanem valamifele asszisztenca lent ameddig ki nem jon egyedul vagy ott marad vegleg.A problema ebben az esetben az hogy meg veszelyesebbe tettek a helyzetet azzal hogy tele volt a barlang, minden bivak hely,alvo,faradt embereikkel.Ebbol adodoan sokkal nagyobb az eselye egy ujabb balesetnek.Eddigh minden jol megy ma hajnaltol at vettek a Horvatok -400m-nel kb.A Magyarorszagi barlangi mentok is keszenletbe allnak de szerintem nem fognak ki jonni .Pedig veluk kelett volna szovetkeznunk a leg elejetol en a nagy reszet ismerem es ott vannak a toplistan.

                    Komment


                      Érdekes hogy a németek, svájciak ennyire nem jártasak a mentés témában. Rögtön segítséget kérni meg szégyelltek? Vagy mi?

                      Komment


                        Én németorszagban dolgozok. Nem hiszitek el, mennyire butak, aluliskolazottak. A német precizitas pedg csak legenda. Nem létezik. Vannak jó szakemberek is, de nagyon ritka. Nagyon csunya történeteket tudnék mesélni... szanalmasak.

                        Komment


                          Szia

                          Kenderes melyik tartományban!?!

                          Lehet hogy amit elértek azt mind a külföldiek csinálták?

                          Komment


                            Mókás, ezen én is sokat gondolkoztam már. Miért ér többet az ö munkájuk, miért vannak elörébb? Lehetne vitatni ezt a témát, de nem akarok belenyulni, mert nem értek hozzá és történész sem vagyok. Multkor találkoztam egy német faszival, lázadt az atomerömüvek ellen. Váltottunk pár szót. Megkérdeztem. Van klímád? Van. Mosogatógéped? Van. Mivel fütesz? Villannyal. Elgondolkodtam. Ö tüntet az atomenergia ellen, közben olyan eszközök vannak a tulajdonában, amik nem kicsit zabálják az áramot. Nem tudom hová tenni az ilyen népet. Sajnos globális probléma, hogy nagyon magas szinten furcsa emberek ülnek. lásd az elözö példát.... de ez csak egy vélemény. Baj van a világgal!

                            Komment


                              Jó estét

                              "Nem tudod hova tenni a népet" .......de véleményed van
                              Na itt kezdődik a VILÁG BAJA

                              Tényleg jó estét.

                              Komment


                                Ma delelott vegre ki lett szallitva a barlangbol a serult ,tobbszorosen is orulok neki mert csak tul elte a serult, meg hogy vagyunk olyan jok hogy veghez tuttuk ezt vinni es reszet vehettem benne,ezzel bizonyitva hogy nem azoknak lett igazuk akik csak asszisztalni akartak a vegeig anaelkul hogy kihozatnak velunk.Egyebkent a barlang nagyon szep es huzos hosszu megerolteto.Csinaltam lent nogyon sok kepet meg filmet amit termeszetesen nem adtam le a kijovetelnel erre kulon emberke volt megbizva hogy mindenkitol osszeszedje.De en csak a mondo vagyok hogy" minden joha vege jo" legalabb is a mentest illetoen .Szerintem lefogjak zarni a barlangot egyebkent akit erdekel vagy nem tudja a Riesending-Schachthohle nevu Nemetorszag legmejebb barlangjarol volt szo.Click image for larger version

Name:	P6130333.jpg
Views:	1
Size:	190.3 KB
ID:	140257Click image for larger version

Name:	P6140444.jpg
Views:	1
Size:	188.5 KB
ID:	140258Click image for larger version

Name:	P6130290.jpg
Views:	1
Size:	190.0 KB
ID:	140259Click image for larger version

Name:	P6130322.jpg
Views:	1
Size:	189.6 KB
ID:	140260

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X