Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pffffffffffff ! Ma sem néztem meg. Bocsi !
    Még ráér, és a csomagtartót mindenképp ezzel akarom meghajtani(na meg ha ennyi időt elcsesztem erre a majd 20kg-os papírnehezékre akkor ezért már működjön is, ne egy fránya olajemelőn múljon)

    Komment


      Hát.. látszik én ettől lustább vagyok!
      Utálom ha valami nem halad:egy szíjtárcsába beleesztergáltam a rádiuszt néhány m/m-t kilóg befogom a satuba és hajlítom.elég jó sikerrel.A szakma miatt bennem vannak a szögek alig kell korrigálnom.Nem tudom miként kell méretezni,én a hajlítás kezdetét rajzolom és a kész ívet hozzászámolom.Most 15/1,5mmes anyagból készítettem a doboztartókonzolt nem rokkant sehol.(volt egy csőhajlítóm kölcsönbe kb. 5évig lassú és pontatlan,egy üveg anyagért maradhatott volna,de nem kellett tényleg pontosabb és gyorsabb vagyok.)

      Egyébként a görgős hajlítót tartom a legjobbnak de nem érzem szükségét az elkészitésének.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hát.. látszik én ettől lustább vagyok!
        Utálom ha valami nem halad:egy szíjtárcsába beleesztergáltam a rádiuszt néhány m/m-t kilóg befogom a satuba és hajlítom.elég jó sikerrel.A szakma miatt bennem vannak a szögek alig kell korrigálnom.Nem tudom miként kell méretezni,én a hajlítás kezdetét rajzolom és a kész ívet hozzászámolom.Most 15/1,5mmes anyagból készítettem a doboztartókonzolt nem rokkant sehol.(volt egy csőhajlítóm kölcsönbe kb. 5évig lassú és pontatlan,egy üveg anyagért maradhatott volna,de nem kellett tényleg pontosabb és gyorsabb vagyok.)

        Egyébként a görgős hajlítót tartom a legjobbnak de nem érzem szükségét az elkészitésének.
        De a bukócső 30*1,5-ös saválló cső Azt szerintem már nem lehet olyan könnyű kézzel hajtogatni. (de lehet hogy tévedek, még nem próbáltam)
        A csomagtartónál (meg az oldaltáska tartónál, ha lesz) valószínűleg működne, de én ilyen vagyok, szeretek mindent túlbonyolítani


        És a bukócső tartói:
        Click image for larger version

Name:	IMG_20150502_205745.jpg
Views:	1
Size:	178.0 KB
ID:	144397
        (bár nem mintha sokat lehetne látni belőlük No de mire fényképeztem elfogyott a nap )

        Komment


          De a bukócső 30*1,5-ös saválló cső
          Van 1 colos csőhöz betétem ! Az majdnem jó !

          Komment


            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Van 1 colos csőhöz betétem ! Az majdnem jó !
            Remek hír!
            Akkor holnap írok privátban, aztán ha neked jó összehozunk egy időpontot
            (addig kipolírozom a csöveket és kitalálom hogy hogy rögzítsem a motoron őket stabilan )

            Komment


              addig kipolírozom a csöveket és kitalálom hogy hogy rögzítsem a motoron őket stabilan
              Ha csak a próbához akarod rögzíteni, akkor néhány lécdarab és gumipók elég. Ha a felfogatást akarod megcsinálni iparos módon, akkor ahhoz azért több képi segítség kellene.

              Komment


                Szervusz Heeegany!

                A cső kipolírozását,hagy a végére,mert a hajlítás nagyon megviseli a cső külsejét és hajlítás után úgyis újra kell polírozni!Arra kell gondolni,hogy egy adott rádiusz esetén,amit a cső tengelyvonalában adunk meg,a rádiusztól kifelé,az anyagnak nyúlnia kell,míg befelé zsugorodni,ami azzal jár,hogy az anyag,a rádiusz külső irányába,húzásra,míg a rádiusz belső irányába nyomásra van igénybe véve.

                Üdvözlettel:Che

                Komment


                  Azt szerintem már nem lehet olyan könnyű kézzel hajtogatni.
                  Én sem tudom!
                  Viszont hajtogattam,3/4"-1"-os gázcsövet ott már kellett a sulyom.
                  Vékony falhoz szerintem kellene egy betét egy tojás amit a furatban kellene húzni hajlításkor.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szervusz Heeegany!

                    A cső kipolírozását,hagy a végére,mert a hajlítás nagyon megviseli a cső külsejét és hajlítás után úgyis újra kell polírozni!Arra kell gondolni,hogy egy adott rádiusz esetén,amit a cső tengelyvonalában adunk meg,a rádiusztól kifelé,az anyagnak nyúlnia kell,míg befelé zsugorodni,ami azzal jár,hogy az anyag,a rádiusz külső irányába,húzásra,míg a rádiusz belső irányába nyomásra van igénybe véve.

                    Üdvözlettel:Che
                    Most még esztergÍ ba fogva könnyű polírozni. Ezért hajtÍ s utÍ n csak ott akarom ahol szükséges.

                    CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ha csak a próbához akarod rögzíteni, akkor néhány lécdarab és gumipók elég. Ha a felfogatást akarod megcsinálni iparos módon, akkor ahhoz azért több képi segítség kellene.
                    A "csomagtartóra" fogatásra gondoltam

                    Komment


                      Hétvégén,jövő héten pakolom ami a nyakamon maradt.. Szerintem van csomagtartó is (valószinű MZ) Felteszem a felajánlások közé.

                      Komment


                        Mit talaltam a napokban egy bodeban kidobva Click image for larger version

Name:	DSC_0514.jpg
Views:	1
Size:	202.2 KB
ID:	144433Click image for larger version

Name:	DSC_0515.jpg
Views:	1
Size:	193.1 KB
ID:	144434Click image for larger version

Name:	DSC_0516.jpg
Views:	1
Size:	196.5 KB
ID:	144435utanna kerdeztem telek tulajanal es meg lett a tobbi resze is marmint vaz stb.

                        Komment


                          Szervusz Movisz!

                          Amennyiben lehetséges,a csavarhúzót "lövöm"!


                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            A csavarhuzo is eleg regi darab de jol mukodik meg mindigClick image for larger version

Name:	DSC_0520.jpg
Views:	1
Size:	189.6 KB
ID:	144439Click image for larger version

Name:	DSC_0518.jpg
Views:	1
Size:	194.4 KB
ID:	144440Click image for larger version

Name:	DSC_0519.jpg
Views:	1
Size:	195.2 KB
ID:	144441itt vannak a szelepek minden olyan kicsi ugyan is ez egy 50ccm-es nyekergo

                            Komment


                              Szép darab. Igazi kis műszer. Sok sikert az újraélesztéshez!

                              Komment


                                movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                utanna kerdeztem telek tulajanal es meg lett a tobbi resze is marmint vaz stb.
                                Előtte ka..ába nyúltál, vagy elárulnád hogy lehet ilyen mázlira szert tenni?
                                Érdekes kis gép. Lehet tudni a márkáját?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X