Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dnepr 650. .... csináld magad. De hogy?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    105 cm3, 50 % T22 orsóolaj és 50% transzformátorolaj vagy ÐœБœÃÂ -10, АУР, АБ“-12Т keveréke. A marhaságot félretéve, jó a hidaulika olaj. Nekem is az van benne.
    Click image for larger version

Name:	23.jpg
Views:	1
Size:	194.7 KB
ID:	147054Click image for larger version

Name:	22.jpg
Views:	1
Size:	194.2 KB
ID:	147053Click image for larger version

Name:	21.jpg
Views:	1
Size:	198.2 KB
ID:	147052
    Ha van valami használható ötleted a szár tömítésére, akkor azt szívesen venném. Tömít valamennyire, de nem az igazi.
    Vagy kivágod az egész belét a francba, és belefaragsz egy kis Polski lengéscsillapítót:
    http://kolyaska.pl/amortyzatory.html
    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 aug. 25, 11:37.
    sepy, és kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      Patronos , tök jó , lehet krómozni a házat .

      De hogy rögzíti bele ? Ráperemezi esztergán? Elegáns lenne egy autó első gólyaláb menetes végét levágni-átforrasztani az uralra , aztán a saját anyájával befogatni az elkészített patront .


      Az így elkészitett szetett pedig árusítani tehetős CCCP mkp rajongóknak .
      Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2015 aug. 25, 12:26.

      Komment


        En uj tengelyt csinaltam hozzá rozsdamentes acelbol, koszorult palasttal. A munkahenger felso zaroelemebol azt a szinter szar perselyt furatkessel kivettem, majd PTFE perselyt nyomtam bele, 12h7 re dorzsaraztam. Azt az elemet amiben az a szar gumi tengelytomites van egy az egyben kidobtam. Csinaltam egy ujat szinten teflonbol, azzal a kulombseggel, hogy a zaroanya feloli atmerőt meghagytam 37 mm re. Az egeszet atfurtam 11,9 es furoval, majd a zaroanya feloli oldalra beszurtam egy szimering hazat, 12×28×7 es szimeringnek, majd a szimering bepreselese elott a 12 es tengelyfuratot feldorzsaraztam. Igy a tengely tomit, nem rohad, es ami a legfontosabb, a tengely ket helyen van megvezetve. Ha tudok ma teszek fel kepet hogy is nez ki.az a gumi tengelytomites szar, anno a Danuviaban volt ilyen, mindig konnyezte az olajat.

        Komment


          De hogy rögzíti bele ? Ráperemezi esztergán?
          A menetes gyári zárócsavarral, amit a 3. képen kiteker. Alul van benne pár borda, ami a csillapítóhengert pozícióba tartja. azt esztergálja ki a végén, hogy beférjen a cucc.


          Az így elkészitett szetett pedig árusítani tehetős CCCP mkp rajongóknak .
          Olyan biztos, hogy nincs .
          Amúgyse vagyok az a kereskedésorientált ember...A hátsóhajtás perselyeimre se volt vevő. Mindenki inkább kinlódik a gyári szeméttel(megfordítod 180 fokot, és már jó is, hiába van szétkopva-úgyis csak féloldalas terhelést kap).


          a tengely ket helyen van megvezetve.
          Az nem hátrány, mert billegni szokott az egész szar a helyén. nekem mindnek a zárócsavarján a lyuk oválisra volt kopva(olyan szinten, hogy összeszakadt a becsavarásra szolgáló 4 lyuk egyikével), egyben össze volt törve a csillapító dugattyú, és mindnek félre volt kopva a tengelye, alig tudtam gyári újat szerezni.

          - - - Updated - - -

          Ha már itt vagyunk,akkor van első villa terv is, Renault Twingo szilentekre, és az előzőekben látott lengéscsillapítókra komponálva:
          http://kolyaska.pl/wahacz_pchany.html
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 aug. 25, 13:55.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            Ez a hátsó telo ugy ahogy van szar. Ha nem alakitod at akkor arra lesz csak jo hogy a hatso himbat osszekosse a vazzal... az en telo hazamat meg fenyeznem kell, utana rakom össze, a rugo, a felso poharat rögzítő ket elem, valamint a rugo feszesseget allito gyűrű horganyozva lesz, a tobbi Luftwaffe szürkere fenyezve, termeszetesen mattban. Amint monden klappol, felteszem a teljes hatso telo felujitast kepekkel.

            Komment


              Üdv Urak

              Valahova elpakoltam a kormany nyomcsapagy golyoit hogy ' biztos meglegyen', es most persze nem talalom sehol. Tudnatok segiteni a golyo atmeroben?

              Elore is koszonom a segitseget!

              Komment


                6,35 de ez csak tipp. Régóta nem láttam szétszedve...Hála a jó Istennek.
                22 kell belőle, ez biztos.
                Kúpgörgős csapágy esetleg?
                http://www.ural-zentrale.de/product_...e-bearing.html
                Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 aug. 26, 12:31.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  Köszönöm szépen. Lehet megveszem bár ha a gyári neha le van zsirozva, utana van huzva, akkor azzal sincs semmi baj.

                  Komment


                    No, elvegeztem a fotengely csapagypajzs felujitasaval is. Egy remalom kiórazni, teszek fel hetvegen kepeket, telefonrol sajnos nem tudok memoriahiany miatt, nem tudom miert, nem nagypn ertek mar ezekhez a mai odanyúlós telefonokhoz...emlekszem hogy a regi nokiát leejtettem semmi gondja nem volt....ez ha leesik mar vége. ...

                    Komment


                      a regi nokiát leejtettem semmi gondja nem volt...ez ha leesik mar vége. ...
                      Miért is .....................nem vetted fel a Nokiát?
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        Üdv

                        Rendelt mar valaki kozvetlenül az Almottol? Hogy mukodik? Nem igazan ertek lengyelül...

                        Komment


                          No Uraim

                          Megjott a ket uj kupplung tarcsam. Mar ez az uj fajta szürke feroddol lett rárakva. Jol nez ki. Ma kidörzsáraztam a hajtokarokat vegleges meretre. Megjottek a főtengely siklocsapagyaim is, 0,05 el a gyari meret allattiak. Azon filoztam es a kerdesem is az lenne, hogy a kupplung lapok azon reszet ahol nem fog a kuplungtarcsa, ill a lendkereket es a kuplung tarcsak belső felet en le fogom fujni olaj es benzinálló festékkel. Nem szeretnem ha rozsdás lenne, hogyha mar olyan szepen sikba koszorültem mindet. A hengereket feketere akarom fujni. Itt jon a kérdés, anno a pannonianal kiscsepelnél annyi fajta festeket kiprobaltam hőallo feketeből, de mindet lemosta a benzin. A kandallo festek nem tetszik mert inkabb szurke mint fekete. Valakinek valami jol bevált tipp?

                          Komment


                            Horgany spray mely jól tapad és rá hőálló fekete mindkettő 600 fokig hőálló?!.

                            Komment


                              Ha tetszik a fényes fekete..akkor sima neolux. Első felmelegedéskor meglágyul,de utána bírja. Alapozást nem használok,közvetlenül a homokszórt hengerre fújom.

                              Komment


                                Horgany spray mely jól tapad és rá hőálló fekete mindkettő 600 fokig hőálló?!.

                                Sajnos én ezzel a megoldással nem jártam jól.
                                Valamiért egyszerűen lepattogott (inkább hozzá sem ragadt) a horgany sprayra a következő színes réteg

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X