Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Horex motorkerékpár szerelése, teleszkóp, küllőzés, stb.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Megjegyzem: van két ETZ karburátorom amikkel nem tudok mit kezdeni. Teljesen hibátlan állapotúaknak tűnnek,kopás=0... s mégis.. Többszörösen tisztítva,ellenőrizve de nem működik vele a motor (motorok)... többszörösen szétszedtem,alkatrészeket cseréltem (többet többször) s nem jutottam előbbre. Hiba ua.. nehezen indítható, egyszer van alapjárat másszor nincs.. teljesen kiszámíthatatlan... s nem értem. Csak azért nincs kidobva mert hátha.. Már azt is megnéztem hogy a csatornák között esetleg repedés,zárvány lehet... esetleg sorjás valamely furat.. de nem. A benne lévő alkatrészek más házban tökéletesen működnek. Munkaórában már annyit piszmogtam velük hogy az új karbi ingyen van.. Persze a csíkszeműek gyártották,de fölszerelve könnyen indult,szépen járt. Ezen (+máson se ) aggódj.. lehet oly sokáig állt hogy megromlott.. csak kicseréled egy tutira és lehet örömködni..
    pasetta, mátéapu és Che kedvelte ezt.

    Komment


      Szerintem Horex, a karbi okozhatja a gondjaidat. Mindenképp próbálj ki másikat, pancsából jártam úgy, h gyárilag elfelejtették az alapjárati fúvókától a légtorokba vezető lyukat kifúrni. Gondolhatod, mire rájöttem, lecsoffadt a berúgókar... meg a lábam is. Dűzniből egyébként a legelterjedtebb megy bele, simson, izs, stb. Figyelj arra is, h milyen hosszan tart az adott szűkítés, van úgy, h a kisebb több
      '51-es 350-es a fő projekt, ez forgalomba lesz helyezve és mellékprojektként készül egy '54-es 250-es, de ez nem lesz teljesen gyári, meg neki papírja sincs, mondjuk váz meg motorszám sem volt beütve, tehát még bármi lehet belőle is
      A főtengelyt elhoztam a szakitól, végülis összerakta azzal a megoldással ahogy volt, nem kotyog, szépen fut, szerinte nem lehet baja. Tapasztalt, hiszek neki. Két dolog merült fel bennem ezzel kapcsolatban. Egy elég meredek kúpra ül fel a két sonka, ezt az a vékony anya "biztosítja". Elég ez így? Meg szerettem volna pontozni a csap végét legalább, de az olyan anyag, hogy a szerszámacél meg sem karcolta. Hallottatok már olyanról, hogy lelazult anya okozott gondot? A másik, hogy a kuplung oldali hengergörgők ugyebár közvetlenül a csapon futnak (és nem is árulnak ide való csapágyat). A kérdés, hogy minek kellene lennie a csapon a sonka mellett, mert valami kell oda az biztos és a csapon nincs váll. Esztergáltassak ide egy bronz gyűrűt, vagy mi lehetett a gyári megoldás?
      És perverz módon a csíkozás alá is pisszentek egy vékony alapozót
      pasetta kedvelte ezt.

      Komment


        szelkakas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        a kuplung oldali hengergörgők ugyebár közvetlenül a csapon futnak (és nem is árulnak ide való csapágyat)
        De árulnak, csak keresgélni kell komolyan a netzen, főleg Némmetorzágban. Ne vedd zokon, de most nincs energiám a német fórumon kutakodni uténa
        Én kiesztergályoztam egy 25-ös/?/ dugattyűcsapszeget és rápréseltem a féltengelyre. Ezzel együtt felfúrtam a csapágyházat is, már nem emlékszem hányasra. Igy 2db. golyóscsapágy fut ott. A jobb oldalon meg NJ valahányas hengergörgös szétszedhető

        Azok a csap tartó anyák tökéletesek, nem hallottam még hogy lelazultak volna. Az anyát azért be lehet ütni a menet végénél, mert az nem kemény
        Viszont hogy kicsit el is keseritselek
        Két sonkával találkoztam ami át volt repedve a jobb féltengely a hajtókarcsap kúpos furata között. Ugye ott megy az olajfurat ami rendesen meggyengiti a sonka anyagát ami öntöttvas
        Szintén ha lesz energiám előveszem, megkrétázom hogy szépen látszódjon a repedés
        Merthogy az egyik az enyém volt, a másik valakié, mi lett vele nem tudom. Kár hogy a BC3/CrMo80 anyagbol elkészült acél sonkáimrol nem csináltam jó képet. Abba hengeres hajtókarcsap került préselésre
        Nagy kaland volt az elkészitése

        Most láttam éppen 400-as Horexet 250-es hengerfejjel
        A másik meg 100mm-es löketű volt.
        Vannak nagy montőrök Németben is, persze komoly gépparkkal

        Akartam rendelni Ammontol megszakitót23€ szállitással, de valami beszedési megbizási engedély kell neki
        Bonyolult ez nekem németül
        Aztán ajánlottak 9,9€+szállitás. Nem mintha nem lenne megszakitóm, de a wolframcsavar feje már szinte kerek, nem lehet finoman állitani

        szelkakas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        pancsából jártam úgy, h gyárilag elfelejtették az alapjárati fúvókától a légtorokba vezető lyukat kifúrni.
        Az egyik porlasztóban én sem látok furatot ott ahol a másikban van
        Jelenleg a "furatossal" szenvedek, ezzel ment
        Atti69 kedvelte ezt.

        Komment


          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          két ETZ karburátorom amikkel nem tudok mit kezdeni.
          Egyszer egy kisgyerek hozott egy Simsont és egy uj karbit hogy tegyem fel mert nem tud zöldágra vergődni a motorral. Mit mondjak, állitottam mindnfelé és nem
          Öreg barátom átjött és azt mondta, azzal a karbival kell próbálni/beállitani amivel már ment. És beállitotta.
          Most vettem MZ alap és főfúvókát + rendeltem fiber tömitéseket is
          Lássuk majd meg, bár tudom hogy nem ez a hiba forrása

          Minden más mellett bizonyára ez is felnyomta a vérnyomásomat ma, azt hittem sürgősségi lesz
          Francba, a Horex bakancslista nálam!

          Komment


            szelkakas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            és nem is árulnak ide való csapágyat
            Ha jól nézem, RNA4905 tűgörgős kell oda
            https://www.bearingrevolution.co.uk/...ium-range-4195

            Click image for larger version  Name:	fotengely_meret.jpg Views:	0 Size:	86.9 KB ID:	221131
            tényleg van ott valami axiál görgős távtartó/hézagoló vagymi
            Click image for larger version  Name:	fot.jpg Views:	0 Size:	50.0 KB ID:	221132
            És mivel szeded le a vezérmű kisfogas vagy lánckerekét a kúprol?
            Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2020 jan. 10, 22:29.

            Komment


              Bronz lesz ott, keddre kész lesz. ahogy néztem, újabb horexeken tényleg szabvány csapágy megy oda, de ezen még 22-42-14-es van, ami csak ilyen régimódi megoldásban van. Lehúzóval és kézisárkánnyal leugrott egyből a kislánckerék.

              Komment


                szelkakas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                22-42-14
                Bizonyára, te látod mi van a motordban. Elég sokféle variációban készültek a Columbus és Horex blokkok
                Ahogy olvasgatom mások is felpréselnek a féltengelyre "csövet", aztán ahhoz passzitják a ház méretét. Valahol hentereg nekem még két odavaló tűgörgős külsőrész. Meg akartam mérni most, persze nem találom
                De itt a foto ami bizonyiték hogy volt
                Click image for larger version

Name:	ROLL2.JPG
Views:	173
Size:	29.5 KB
ID:	221142
                szelkakas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                kézisárkánnyal leugrott
                Mi az a kézisárkány?
                mátéapu és pasetta kedvelte ezt.

                Komment


                  horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Mi az a kézisárkány?
                  Pici lángszóró.. a főzőcskézős műsorokból ismerem.
                  mátéapu és pasetta kedvelte ezt.

                  Komment


                    Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    főzőcskézős műsorokból ismerem.
                    Megvan!!!!!! Jobb mint a házisárkány , de minek az oda ha lehúzó van?
                    Click image for larger version

Name:	TOOL1.JPG
Views:	161
Size:	72.3 KB
ID:	221150
                    Click image for larger version

Name:	TOOL1_2.JPG
Views:	144
Size:	55.0 KB
ID:	221151
                    8 modulmenet 1"-ban és nem pattan le a csigamenet
                    Atti69 kedvelte ezt.

                    Komment


                      És hamár lehúzó, offoljak is kicsit
                      Csíkozás india módra
                      https://www.youtube.com/watch?v=UsTIMxeO_ng
                      szelkakas kedvelte ezt.

                      Komment


                        Na! Ilyen van az enyémben, mint a képen.
                        A kézisárkány és a fagyasztóspré a veterános legjobb barátai Egy ilyen lehúzó nem lenne rossz, én csapágylehúzóval csináltam.
                        Atti69 kedvelte ezt.

                        Komment


                          szelkakas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          kézisárkány és a fagyasztóspré a veterános legjobb barátai
                          Hááát...
                          Asszem itt olvastam valahol
                          Ha valami laza akkor szig.szalag, ha szoros akkor WD40

                          szelkakas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ilyen lehúzó nem lenne rossz
                          Mintha valahol kellene lenni egy ilyennek a lomok között, de nincs lefestve és nincs ráhegesztve az anya.
                          Ezt kb. 15 éve készitettem és közben költöztem egyet, szoval kis remény van csak
                          De keresgélni fogom ha eszembe jut, oszt ha nem akkor nem
                          zahi kedvelte ezt.

                          Komment


                            szelkakas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ilyen van az enyémben, mint a képen.
                            Apropo, nem láncos vezérlést emlitettél korábban?

                            Komment


                              A csapágyra gondoltam. Láncos vezérlésem is van meg fogas is, de sztem a láncost fogom rátenni, mert abból van egy zsírúj szettem és annak a kúpja áll meg a legjobban a főtengőn.
                              Ha meglenne az a félkész lehúzód és esetleg némi ellentételezésért cserébe megválnál tőle, én örömmel befejezném!

                              Komment


                                Engem még az ág is húz
                                Rendeltem fiber tömitést Pannonia karburátorhoz. Így mulat egy magyar úr. Fizetés átvételkor. OK ha nincs más igy is jó
                                Ma kapom az emilt hogy elfogyott, majd februárban lesz
                                Vazze miért nem lehet levenni a weblaprol ha elfogyott. És mi az hogy február, tán sztrájkol a fiber alátét készitő?

                                Rendeltem volna megszakitót Németböl. Ócsó 10Euro, a szállitás meg majnem 20 Kenje a hajára
                                Érdeklődtem Ammonnál a száll.díjrol, merthogy neki is van, igaz drágább
                                Nincs megszakitója már
                                Miért nem veszi le ő is? Igaz ajánlott PowerDynamót 280-ért
                                Hogy valami öröm is legyen, találtam egy tömitéskészitőt és van olyan fiber tömités ami jó a Pannoniához, bagóért
                                https://langexkft.eu/index.php/hu/we...%C5%B1r%C5%B1k
                                Odáig eljutottam hogy "kosár" de onnan nincs tovább. Lehet talán regisztrálni kellene
                                Majd hétfőn rákérdezek

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X