Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MZ ES-TS mindenféle

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Tegnap lecseréltem a motortartó bakokat. Valami rettenet volt mind a kettő ! Mivel nem volt két MZ bakom, ezért az Trabant aranytartalékot használtam fel.Click image for larger version

Name:	SAM_1115.jpg
Views:	1
Size:	192.0 KB
ID:	144964Click image for larger version

Name:	SAM_1116.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	144965Click image for larger version

Name:	SAM_1117.jpg
Views:	1
Size:	197.5 KB
ID:	144966Click image for larger version

Name:	SAM_1119.jpg
Views:	1
Size:	195.8 KB
ID:	144967Click image for larger version

Name:	SAM_1120.jpg
Views:	1
Size:	190.1 KB
ID:	144968Click image for larger version

Name:	SAM_1121.jpg
Views:	1
Size:	191.1 KB
ID:	144969Click image for larger version

Name:	SAM_1118.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	144970Click image for larger version

Name:	SAM_1122.jpg
Views:	1
Size:	194.0 KB
ID:	144971

    - - - Updated - - -

    És a ollós motoremelőm is remekül működik !
    heeegany, sepy és 5 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      Castrol száraz láncspray
      Végül ilyet vettem. Bevált! (Ausztriában, benzinkúton olcsóbb volt, mint nálunk a legolcsóbb webshopban... és volt belőle 6 féle a polcon)
      wsievers kedvelte ezt.

      Komment


        Végül ilyet vettem. Bevált!
        Jó választás. Annak idején az ETZ-hez ilyet használtam, nálam is bevált.
        Lehet hogy a Trophynál is ezt fogom használni, inkább nem maszatolok a gépzsírral. (Elég volt egyszer kihámozni a blokkot a olajos, zsíros burokból)

        Komment


          gesszti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Castrol száraz láncspray

          Ez mi ? Olyan mint a --kecskehúsból disznósajt ?

          Komment


            Ráfújod a láncra, szétszalad a felületén, (gondolom belül is) és épp csak annyira szárad meg, hogy nem ragad rá a por, és nem nagyon fröcsköli le a lánc.

            - - - Updated - - -

            kecskehúsból disznósajt
            Hm... ilyet lehet venni valahol? Nagy kedvencem a disznósajt. (bár jobb, ha nem tudom, hogy mi van benne... miattam lehet kecske is, ha finom) Erről jut eszembe, Olaszban nem sok kóbor macskát láttunk...
            madorka, zahi és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              Biztos így van , de most ha megszárad akkor hogyan zsír ? Mindegy , szerintem egyszer egy évben mndenképp megérdemel egy kimosást és lánczsír fürdőt . Aztán lecsöpög és kész .
              sepy kedvelte ezt.

              Komment


                A blokkomhoz már csupán egy váltó tengely bronzpersely hiányzik. Szomorúan tapasztaltam, hogy sehol nem lehet ilyet kapni . Van valakinek tapasztalata ezzel, esetleg más tipus, más gép alkatrészével lehet helyettesíteni / könnyen átalakítani?

                Komment


                  Carbosint Kft

                  Tőlük már rendeltem méretre, és úgy is, hogy legközelebbi méretet, és esztergályossal befaragtuk.
                  sepy és dongos78 kedvelte ezt.

                  Komment


                    Van valakinek tapasztalata ezzel, esetleg más tipus, más gép alkatrészével lehet helyettesíteni / könnyen átalakítani?
                    Méret esetleg segíthetne..mert egy perselyt legyártani nem nagy ügy. Az sem kizárt hogy itt valakinek van.

                    - - - Updated - - -

                    Az is lehet hogy nekem.
                    dongos78 kedvelte ezt.

                    Komment


                      Biztos így van , de most ha megszárad akkor hogyan zsír ?
                      Általában ezek teflon alapúak...Vagy hígított kenőanyagok, amiknek a vivőanyaga elpárolog, és így be tudnak jutni az o gyűrűs láncokba is, ahol később besűrűsödnek.
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        Általában ezek teflon alapúak...
                        A havertól kaptam critox zsírt (teflon) egyszer használtam..elmondta az árát azóta felső polcon tartom.
                        OdinHEM, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          Méret esetleg segíthetne..
                          Készítettem egy remekbeszabott rajzot (kéretik nem kinevetni )
                          Click image for larger version

Name:	tengelypersely.jpg
Views:	1
Size:	182.7 KB
ID:	145037
                          (Közben az egyik webáruházban találtam, készlethiányt sem mutatott, gyorsan megrendeltem, de visszaüzentek hogy nincs belőle és előreláthatólag nem is lesz )

                          Komment


                            Ha esztergályoshoz fordulsz, akkor azért pontosabb mérés kell. Úgy menj oda, hogy minden alkatrészt vigyél, ami a persellyel találkozik, hogy inkább ő mérje meg. Ez kap váltóolajat? (rég szereltem már kis MZ-t...) Ha igen, akkor sima csapágybronz elég hozzá, ami minden normális esztergályosnál van a polcon.
                            Fergusson és dongos78 kedvelte ezt.

                            Komment


                              Ez kap váltóolajat?
                              Kap bizony. Igazából nem látom a miértjét, hogy az egyik tengely mindkét vége golyós csapággyal szerelt, a másik tengelynek csak az egyik vége, a másik brozperselyes. Miért nem lehetett ezt is golyós csapággyal szerelni ? Biztos megvan az oka, és a gépész kollégák ezt biztos vágják... Mindegy, nem is ez a lényeg, hanem az alkatrész mielőbbi beszerzése, keresek is egy esztergályost a közelben, ill. már írtam a Carbosintnek is.... (És persze viszem a tengelyt és a jobb blokkfelet is) Mindenkinek köszönöm a segítséget!
                              Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 júl. 16, 08:02.
                              Atti69 kedvelte ezt.

                              Komment


                                Közben eszembe jutott, hozzád közel Valkón van egy blokk bontva.
                                sepy és dongos78 kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X