Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Én 1,5 mm-es gyűrűhöz kértem a beszúrást, így az 1 mm mélységgel egy-két tizednél több a plusz magasság. Lehet hogy ezért nehéz rátolni sérülésmentesen. Pedig tűreszelővel letörtem a belső perem élét a karburátoron és zsíroztam is bőséggel.

    Komment


      Nem akarom megszentségteleníteni a Pannóia nimbuszt , csak egy ötlet --az olasz ezt a fajta karbi rögzítést úgy oldotta meg , hogy van egy vékonnyfalu " műanyag " cső betét a karbi illeszkedő részében (teljes hosszban ) és kész .Bilincs szorít --és kész . Itt is el lehet csalni a betétnek szükséges helyet --kicsit a karbiból , kicsit a szívócsőből .
      Örök élet meg két nap , ja és este sötétben is biztonsággal le-fel szerelhető .

      van egy kis trükkje -- elég egy 0.5 mm es kis vállat hagyni ,hogy a betét ne essen ki-vagy jöjjön le . ( ha nem világos -majd megkérem heeganyt ,hogy rajzolja ide )
      Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2014 jún. 11, 20:45.
      CZsolti és Lemezjáték kedvelte ezt.

      Komment


        dongos78 kedvelte ezt.

        Komment


          Komment


            a csövet idézőjelbe tettem -én mondjuk esztergálnék - danamitból ( persze ez nem pontos névhasználat , de ott keresném a megfelelő anyagot --ja , meg is találnám )


            Ha hozol egy csonkot , meg egy karbit ,meg is csinálom és eladom a szabadalmat nektek
            Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2014 jún. 11, 12:55.
            CZsolti és dongos78 kedvelte ezt.

            Komment


              wsievers és -t5- kedvelte ezt.

              Komment


                (hegyét ívesre köszörült beszúrókéssel)
                Én épp ellenkezőleg csinálom. A kést sarkasra ( persze letört sarokkal ) köszörülöm meg. Ennek az a célja, hogy ha szükséges, tudjon hova torzulni az esetlegesen nem megfelelőre méretezett O gyűrű.
                CZsolti, joker és -t5- kedvelte ezt.

                Komment


                  Komment


                    Komment


                      ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      filléres tétel
                      Figyelve a Pannónia név hozta -árfelhőt- szerintem ez nem szempont .

                      ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      tized mm pontossággal
                      Ebbe buktak bele annó a német fegyveres erők is ..

                      Szerintem a szerelhetőség , egyszerüség ----már bocsánat ,de kimondom : a hülyebiztos kivitel szerntem fontos !





                      ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Más persze, ha valaki otthon megcsinálja magának, és van mindene hozzá. Akkor lehet tobzódni a jobbnál jobb megoldásokban

                      Igen , bizony mindenkinek más a fontos , - én abba teszem 25 éve a zsebpénzem ,hogy ha vasárnap éjszaka csinálni akarok egy ilyent akkor legyen ott minden . Ez egy betegség -tudom
                      CZsolti és wsievers kedvelte ezt.

                      Komment


                        Sanders, OdinHEM és 9 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          No, én kezdem már magam nagyon rosszul érezni, mégiscsak én hoztam fel a témát...illetve egy megoldás (megvalósításom szerinti) sikertelenségét...

                          Azért csendben ma átléptem az ezret, a blokkom úgy van ahogy beszereltem a vázba, meg minden más is, ha ez az elátkozott karburátor-nyűglődés nem lenne, egy szavam se lehetne. Még az is lehet, hogy így sem...

                          Click image for larger version

Name:	IMG_20140611_150114.jpg
Views:	1
Size:	188.6 KB
ID:	140211
                          kollarg kedvelte ezt.

                          Komment


                            Semmi okod rá, ne viccelj !Én vagyok a hibás mert összegyűjtöttem ami van , megtanultam amit tudok .
                            Most viszont úgy döntöttem -tiszakeszig már csak olvasgatok , oda viszont elmennék mert szeretnék találkozni néhány emberrel . Addig pedig ha valakinek szüksége lenne valamire , nyugodtan keressen telefonon , mint eddig .
                            CZsolti és mátéapu kedvelte ezt.

                            Komment


                              Utángyártott biztosítólemez alátét egy meghúzás után:

                              Click image for larger version

Name:	IMG_20140629_104524.jpg
Views:	1
Size:	188.5 KB
ID:	140340

                              És a gyári, ki tudja hányszor meggyötört:

                              Click image for larger version

Name:	IMG_20140629_104612.jpg
Views:	1
Size:	188.8 KB
ID:	140341 Click image for larger version

Name:	IMG_20140629_104617.jpg
Views:	1
Size:	189.3 KB
ID:	140342

                              Nem kérdés, melyik került vissza a lendkerék alá...
                              OdinHEM, és wsievers kedvelte ezt.

                              Komment


                                Lemezjáték, zahi és demeter kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X