Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Okmányait vesztett járművek forgalomba helyezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Persze,mindnyájan ezért vagyunk itt.

    Komment


      Akkor ha jól értem elküldöm az adásvételi fénymásolatát és a kérelmet.Ők küldenek nekem csekket.

      Komment


        Pontosan így van,máris érted.

        Komment


          köszönöm igazán hálás vagyok a segítségért

          Komment


            gogó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            .Ez év tavaszán hozzájutottam egy gyári állapotú etz 125 höz.Nagyon tetszet a motor mert kevés kilóméter volt benne.Természetesen elhoztam.De hogy buktatója legyen a dolognak a harmadik tulajdonostól,aki természetesen nem íratta át és nem tudta megmondani az eredeti tulajdonos nevét.Elfelejtettem említeni hogy a gép régi rendszámos és a szürke forgalmi elveszett.
            Ez nekem kicsit fura! Mármint,hogy szürke forgalmija van egy ETZ-nek!? Milyen évjáratú?? Egyébként,ha nem tudod,hogy ki volt a forgalmiban bejegyzett utolsó tulaj,akkor veszett fejsze nyele! Én úgy értettem a leírásod alapján,hogy a harmadik tulajtól vetted,aki nem íratta át és az első tulajt találtad meg,akivel szerződést kötöttél. Mi van a második tulajjal!?? Mert ha ő átíratta,akkor vele kell szerződnöd! Azt gondolom tudod,hogy személyes adatokat (tulajdonos(ok) nem ad ki az NKH!!!
            supermax kedvelte ezt.

            Komment


              gogó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              a gép régi rendszámos és a szürke forgalmi elveszett
              Szia ! Az ETZ- nek SOHA nem volt szürke forgalmija. Azok 86 januárjában zöld forgalmival jöttek ki.
              gogó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              meglett az első tulaj aki bevan jegyezve.Megírtuk az adásvételit
              Semmit nem kell csinálnod. Bemész az okmányirodába, és átiratod. Az elveszett forgalmi adatait, majd ők lekérik hivatalból. Pontosabban átíratnád, mert érvényes műszaki vizsga nélkül nem fogják a nevedre írni. Ha megfelelő az állapota vizsgáztasd le. Illetve vizsgáztatnád, mert nincs mibe bejegyezni az érvényességet, de a műszaki adatlap, és a vizsgalap elég lesz. Ezután eredetvizsga, biztosításkötés, és a meglévő papírok birtokában TALÁN átírják.
              wsievers és supermax kedvelte ezt.

              Komment


                mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Az ETZ- nek SOHA nem volt szürke forgalmija.
                Én is erre céloztam,csak a dátumban nem voltam biztos!

                Komment


                  Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én is erre céloztam,csak a dátumban nem voltam biztos!
                  Az én CZ-m '81-ben lett forgalomba helyezve és már zöld forgalmit kapott.
                  Beagle kedvelte ezt.

                  Komment


                    Kérem a segitséget! Egy elhunyt motoros barátunk T5 ös PANNÓNIÁJÁT vettem át. Utólag derült ki hogy forgalmi nincs meg.Visszamenőleg az 5. tulajnál járok aki szintén elhunyt és a lánya sem tud semmiről. A váz és a motorszám egyezik.

                    Komment


                      Egy idő után belefáradtam a nyomozásokba.
                      Keress donort,papiros motort,szerintem olcsóbb megoldás.
                      A kutatásnak nincs vége mikor megvan a tulaj,sokan kihasználják az"aláirást",és még utána ugyanaz a tortura.Viszont ha a láncból valaki betart,vége a játéknak,és mehetsz másik után!

                      Rengeteg,reális-árban lévő élötulajos motor van,először azokat kellene megmenteni,mert azok a tulajjal együtt fognak a széles országutra kerülni,mivel az örökös szintén"aláir"
                      ,de nem ingyen!
                      sepy és dongos78 kedvelte ezt.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        örökös szintén „aláir”
                        ,de nem ingyen
                        Nekem eddig 100% pozitív a mérlegem. Kettőből kettő segített, és ingyen. Pedig az egyiknek még póthagyatékoltatni is kellett. A TE hozzáállásodon is múlik. Legyél udvarias, alázatos, tisztelettudó. Érezze a tulajdonos, hogy te neki, vagy a hozzátartozójának kívánsz emléket állítani. És főleg érezze hogy nem vagy nepper, mert azokat utálják.
                        sepy, dongos78 és Titus kedvelte ezt.

                        Komment


                          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A TE hozzáállásodon is múlik.
                          Igazad van,nagyon negativ voltam,elnézést!!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Igazad van,nagyon negativ voltam,elnézést!!
                            Ugyan miért ? Mindenki a saját tapasztalataira épít. Nekem bizonyosan szerencsém volt.

                            Komment


                              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A TE hozzáállásodon is múlik
                              Kettőn áll a vásár. Természetesen a Te hozzáállásodon látszódnia kell -ahogy mir-mur is írta- hogy nem nyerészkedni vagy kupeckedni akarsz. Viszont valóban sok olyan örökös van, aki nyerészkedni akar, még abban a helyzetben is... Én
                              már készer voltam ilyen helyzetben, lehettem akármilyen tapintatos, az örökösnek csak a dollárjelek pörögtek a szemeiben.
                              sepy kedvelte ezt.

                              Komment


                                Sziasztok,


                                én még csak keresem az igazit, olyan motort keresek, ahol van valamilyen (szürke, kétlapos zöld) forgalmi és abban szereplő élő tulaj, majd az adásvételivel elmegyek eredetvizsgára, majd okmányirodában nyilvántartásba vétel, de műszaki egyenlőre nem lesz a motoron


                                viszont már több megélhetési "veterános" nepper pannóniáját megnéztem, mind elvileg átírható lenne, viszont vannak kétségeim:

                                egyiknél sem az eladó saját tulajdonában volt a gép, csak árulta az idős tulaj helyett, az adásvételit a forgalmiban szereplő tulajjal nekem előre aláíratja, így mehetek elvileg gond nélkül forgalmival és az abban szereplő tulajjal kötött adásvételivel eredetvizsgára, de

                                mivan ha csak valaki (pl a nepper) aláírta a már nem élő tulaj nevében az adásvételit (én ugye nem találkozom a tulajjal), én kifizetem az árát, elhozom pl. 300km-ről a motor, majd itthon az eredetvizsgán vagy az okmányirodában derül ki a csalás, akkor bukik a dolog, persze jöhetne a nyomozás a forgalmiban szereplő ember hozzátartozóinak felkutatásával, de ezt ha nem muszály, kihagynám míg lehet, mellesleg az adásvételim sem ér semmit, adatokat sem kaphatnék, ki szeretném ezt az opciót hagyni

                                hogyan lehetne ezt kivédeni?? fényképeztessem le a bácsit a maga előtt tartott személyivel, vagy valahogy fogalmazzam bele a szerződésbe, hogy nem fizetem ki a teljes összeget, csak ha az eredetizsgán átmegy a gép, vagy mindenképp tlálkozzam a bácsival, vagy érvényes eredetiségi vizsga birtokában vegyem meg??

                                az eredetviszgán egyáltalán ellenőrzik a tulajdonlás jogszerűségét, vagy csak az okmányirodában?

                                Köszönettel
                                Utoljára szerkesztve a következő által: Noob; 2013 dec. 17, 10:52.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X