Közlemény

Collapse
No announcement yet.

De jót motoroztunk ma!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    wsievers
    Én is így kezdtem, csak nekem gombot kellett nyomni.
    ...Ezek szerint a te motorod gombnyomásra indul, az én Pannóniám meg pöcre...

    Komment


      Ezek szerint a te motorod gombnyomásra indul
      Az egyik...Van minden fajta
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        Öröm olvasni!
        Tessék csak kimenni, nem kell félni.
        Hétvégén állt a gép, mert műhelyrendszerezést, alkatrészmosást tartottam, a rossz gyújtótekercs meg nem cserélte ki magát a jóval, bármennyire is biztattam.
        Annyira fellelkesedtem, hogy délután nekiesek a projektnek, majd a napokban megjáratom és hétvégére tervezek Pécs-Balaton-Nagykanizsa-Balaton-Pécs (Persze nem egy menetben).
        Most szerencsére lesz szervizkocsi kísérőm is.
        Ismerős mesélte, hogy ő plédet csavart maga köré-alá és ment fagyban is (meg szélterelő a motorra...).

        Komment


          Én egy október végi (+6°C ) kb 500 km -es motorozás után , amiből 450 km esőben történt , megfogadtam , hogy ha 20 °C alá esik a hőmérséklet nem ülök fel rá !!! (próbálom is tartani magam hozzá,...több kevesebb sikerrel .) Miután az alsó gatyám kivételével minden vizes volt mire hazaértem , nagyon megfáztam annak ellenére, hogy apám amikor betoltam az udvarra a motort ,rögtön egy kád forró vízbe parancsolt , és egy bögre forralt bort nyomott a kezembe . Pedig még spéci fekete , szőrmebéléses orkánkabátom is volt , és vagy hat réteg ruha alatta ! Igaz , ennek már vagy 25 éve ...

          Komment


            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Az egyik...Van minden fajta

            A bőség zavara ..........................

            Komment


              A bőség zavara
              Látod... ha akar nyomkod, ha akar rugdos, esetleg pöccint
              Én meg csak irigykedek, egyelőre minden lépésnél rámhúzza a szivatót a motor. Na de majd ha én húzom rá

              Komment


                wsievers
                Az egyik...Van minden fajta
                Jó, jó, de akkor gondolom, van olyan is amelyik egyáltalán nem indul?!...Elvégre veteránosok vagyunk, vagy mi a szösz...

                Komment


                  az alsó gatyám kivételével minden vizes volt mire hazaértem , nagyon megfáztam annak ellenére, hogy apám amikor betoltam az udvarra a motort ,rögtön egy kád forró vízbe parancsolt , és egy bögre forralt bort nyomott a kezembe .
                  Ezért előnyös a szandál: elöl be-, hátul kifolyik a víz belőle. Forraltbor előtt pedig pálinkát kell inni, forró fürdő, utána a bor, majd nyakig betakaródzni. Ha meg is fázol, legalább előtte még kellemesen érzed magad.

                  - - - Updated - - -

                  Tegnap én is jót mentem - négy keréken végre. Pici Pókom elhagyta a garázs rideg homályát és cserébe egy 20 km-es próbakunkort kerítettünk. Egyetlen probléma akadt: egy rázós útszakaszon kirázódott az elosztókábel. (de lehet, hogy nem nyomtam eléggé a helyére.) Rövid pánikroham után helyretettem mindent. Utána csak az élmény: karakteres motorhang, minimális rezgés és jó gázreakciók. Szóval megy, mint a golyó, és a fék is működik.Click image for larger version

Name:	30731-2015-11-01-21-38-02.jpg
Views:	2
Size:	34.3 KB
ID:	147531
                  Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2015 nov. 02, 11:34.

                  Komment


                    van olyan is amelyik egyáltalán nem indul?
                    Van. Olyan is van, ami minimum 4 felé van. Sőt olyan is van, aminek indulnia kéne, de nem teszi. Bár attól meg a vérnyomásom indul el...felfelé. -.-
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      Olyan is van, ami minimum 4 felé van. Sőt olyan is van, aminek indulnia kéne, de nem teszi. Bár attól meg a vérnyomásom indul el...felfelé.
                      "...válogat a kendermagban , még a kiskirály sem él jobban ..."

                      Egyszer rúgtam én is a darabokban lévőt , ... aztán nagyon fájt a lábam ! De gondolom szinte minden veterán gépekkel foglalkozó "pacák" tart otthon annyi ... - mi azt mondjuk - , tartalékalkatrészt , amiből még egy járgányt össze lehetne hozni ... (bár csak ritkán rugdossák ! )

                      - - - Updated - - -

                      Ezért előnyös a szandál: elöl be-, hátul kifolyik a víz belőle. Forraltbor előtt pedig pálinkát kell inni, forró fürdő, utána a bor, majd nyakig betakaródzni. Ha meg is fázol, legalább előtte még kellemesen érzed magad.
                      Na igen ! És vízhatlan is .... Még régebben amikor még "divat " volt az iskolásokat ősszel (nem volt még őszi szünet !!!!) mezőgazdasági munkára vinni , - nekünk, egriek lévén , szőlőt kellett szüretelni , - sokszor két hétig , vagy tovább ! Egy alkalommal a ránk felügyelő tanár, az éjszakai esők , és a reggeli harmatokra hivatkozva közölte , hogy másnap mindenki próbáljon meg olyan lábbeliben érkezni ami nem ázik el , mert egyrészt kellemetlen , másrészt rögtön felfázik az ember !
                      Másnap az egyik poéngyáros jómadár strandpapucsban (!) jelent meg (természetesen a hátizsákban volt valami cipő féle...) , mire a tanerő közölte vele : - Hát fiam , te ökör vagy ! ... mit mondjak, senki sem állta meg röhögés nélkül !

                      Click image for larger version

Name:	zokni.jpg
Views:	1
Size:	102.4 KB
ID:	147532

                      Már bocs , de ez a kis szösszenet jutott az eszembe a "szandál" -ról (bár van ahol csak egyszerűen "szanda" -nak mondják ) , és annak a vízzel való viszonyáról .(félre ne értsd !!! )
                      A pálinkát , sőt a forralt bort , akkoriban pedig egyáltalán nem ittam (bár ez mostanra némiképp változott ...) , így a kellemest , és a hasznost nem tudtam egybekötni ! De az ötlet nem rossz , sőt megfontolandó !
                      Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2015 nov. 02, 12:50.

                      Komment


                        és hétvégére tervezek Pécs-Balaton-Nagykanizsa-Balaton-Pécs (Persze nem egy menetben).
                        Onnan már csak egy ugrás Söjtör!
                        Melyik napra tervezed a gurulást?

                        Komment


                          Ma 20 fok volt, ez döbbenet novemberben!!!...Nem lehetett nem motorozni.
                          Indulás előtt éreztem, hogy kottyan az ülés eleje, ezért meghúztam a csavarjait. Megdöbbenésemre jelentősen csökkent az a rezonáció, ami 3-asban 60 körül eddig volt!!!
                          Csak mentem vele, és mentem, és mentem...a végén már úgy kellett magamra parancsolnom, hogy elég, van még dolgom otthon is...

                          Komment


                            Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ma 20 fok volt, ez döbbenet novemberben!!!...Nem lehetett nem motorozni.
                            Indulás előtt éreztem, hogy kottyan az ülés eleje, ezért meghúztam a csavarjait. Megdöbbenésemre jelentősen csökkent az a rezonáció, ami 3-asban 60 körül eddig volt!!!
                            Csak mentem vele, és mentem, és mentem...a végén már úgy kellett magamra parancsolnom, hogy elég, van még dolgom otthon is...
                            Nem tudom más hogy van vele, de én(ha használom) pár havonta nekiesek krovával és meghúzok minden könnyen elérhető csavart. Azért mindig van 1-2 ami lazább egy kicsit(hiába a rugós alátét)
                            Ezt főleg azóta csinálom mióta a tankom egyik tartócsavarját elhagytam, a másikat pedig kb egy fél menet fogta.

                            Komment


                              Én is rendszeresen átnézem,de szerencsére nem lazulnak le a csavarok.

                              Komment


                                Ma 20 fok volt, ez döbbenet novemberben!!!
                                Dél-nyugaton, lehet. De itt észak-keleten semmivel sem jobb, mint ami az évszaknak megfelelő. Habár, nem fagy reggelre, már annak is örülhetünk.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X