Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szevasz Gyuszi!

    Le kell vonni a tanulságokat,-nem csak szép,de ügyes kezű ember vagy.Nagyon magadévá tetted a valamikori főnököd mondását,melyre ugyan szó szerint nem pontosan emlékszem,de valahogy így hallottam tőled,"egy esztergályos mindent tud,amit nem,azt azért mert megjegyzésre se méltó"..

    Az esetek többségében,ha az ember idegen szakmában magának dolgozik,egy kevés rátanulással,különben megcsinálja,mint az OKJ-s "mesterek"..Az internet korában nagyon sok módszert el lehet lesni,az oktató videókból,leírásokból,de egy nyitott ember sokat tanulhat az utcán sétálva is.

    Üdvözlettel:Che

    Komment


      Én azon a véleményen vagyok hogy az asztalos, kőműves és festő munkákhoz nem kell nagy hozzáértés, könnyen és jól meg lehet csinálni egy kis gyakorlás után.
      Egyetlen lényegi különbség hogy egy jó mester lehet hogy negyed annyi idő alatt megcsinálja.
      Az már más dolog hogy magamnak jól akarom megcsinálni, ha meg mással csináltatom akkor annak mindegy, csak legyen meg és kapja meg a pénzét...

      Komment


        az asztalos,
        Ezzel nem értek egyet ! Ahol számítanak a milliméterek, az már szakma !

        Komment


          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ezzel nem értek egyet ! Ahol számítanak a milliméterek, az már szakma !
          Najó, akkor az em

          De a burkoló igen, azt is lehet szemre csinálni. Meg a falakat is el lehet húzni szemre.

          A házunkban csak azok a falak egyenesek amiket a szüleim raktak. Ők nem szakmabeliek, ők inkább mérek.
          Bár, hogy mégis legyen igazam az előző hozzászólásban:
          Csak azok az ablak-ajtó kereket egyenesek és záródnak még most is megfelelően amiket apám csinált. Ami szakember azokba se egyenes, se párhuzamos se derékszög...

          Komment


            @heeegany
            Kéne egy kis segítség elektronika ügybe. Konkrétan már a 2. kapunyitót nyúzom de már az is gyöngélkedik. Mindegyiknek az elemet tartó fémlemez a gyengéje és hiába forrasztom újra. Ezért arra gondoltam hogy egy 3V feszstab IC-n kersztül a gyújtásról kapna áramot de nem tudom hogy nem-e fog galibát okozni hogy hosszabb ideig nincs áram alatt(mint pl az autók kulcsánál). Egy faék 2 IC-s megoldás:
            https://dl.dropboxusercontent.com/u/...213_142830.jpg
            Fekete IC: https://dl.dropboxusercontent.com/u/...v-blog/ic1.png
            és a fém tokozású(na jó, megvan mit veszek magamnak születésnapomra ):https://dl.dropboxusercontent.com/u/...g/DSC02866.JPG

            Komment


              Fiúk ez meddő vita!Minden szakma tiszteletet érdemel!Legfeljebb van aki alacsony színvonalon műveli!Azért is írtam hogy MEKK mesterkedtem!Írhatnám a hiba listát az új házamról ami aztán )bátran írhatom!)Milliókba került kijavítani!Akkor inkább én csinálom!Ha el rontom nem esz az ideg hogy átba..tak!
              Le kell vonni a tanulságokat,-nem csak szép,de ügyes kezű ember vagy
              A szépségem vitathatatlan....hét üres faluban nincs párja!De ezt már megbeszéltük hogy nem csak öregszünk hanem szépülünk is!!!!

              Komment


                Ami szakember azokba se egyenes, se párhuzamos se derékszög..
                Aki nálam volt kőműves,lehet hallott már ilyesmiről...de megcsinálni nem tudta még véletlenül sem.

                Komment


                  heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én azon a véleményen vagyok hogy az asztalos, kőműves és festő munkákhoz nem kell nagy hozzáértés, könnyen és jól meg lehet csinálni egy kis gyakorlás után.
                  Egyetlen lényegi különbség hogy egy jó mester lehet hogy negyed annyi idő alatt megcsinálja...
                  Lapbútorról beszéltem, de utánam lehet csinálni egy mindkét oldalról takart fecskefarkú csapozású, négyszögletes felfelé táguló virágtartót. És én is tizenéve tanultam ezeket. Nem csak az elkészülési idő lessz a különbség.

                  - - - Updated - - -

                  Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Aki nálam volt kőműves,lehet hallott már ilyesmiről...de megcsinálni nem tudta még véletlenül sem.
                  Nekem az egyik falamban 15cm van 3méteren, az előző tulaj volt a kőműves... Mennyit kell inni ehhez vajon?
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    falamban 15cm van 3méteren, az előző tulaj volt a kőműves..
                    Suszternak.sincs.jó.cipője....

                    Komment


                      jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      @heeegany
                      Kéne egy kis segítség elektronika ügybe. Konkrétan már a 2. kapunyitót nyúzom de már az is gyöngélkedik. Mindegyiknek az elemet tartó fémlemez a gyengéje és hiába forrasztom újra. Ezért arra gondoltam hogy egy 3V feszstab IC-n kersztül a gyújtásról kapna áramot de nem tudom hogy nem-e fog galibát okozni hogy hosszabb ideig nincs áram alatt(mint pl az autók kulcsánál). Egy faék 2 IC-s megoldás:
                      https://dl.dropboxusercontent.com/u/...213_142830.jpg
                      Fekete IC: https://dl.dropboxusercontent.com/u/...v-blog/ic1.png
                      és a fém tokozású(na jó, megvan mit veszek magamnak születésnapomra ):https://dl.dropboxusercontent.com/u/...g/DSC02866.JPG
                      Szerintem a távirányító alapból nem fogyaszt semmit. Fogyasztása a vevőegységnek van, mert az folyamatosan üzemel és keresi a jelet. A távirányító meg csak akkor ha megnyomsz rajta egy gombot. Szóval szinte biztos hogy nem okozna gondot ha nem kapna folyamatosan tápot. Egy próbát megérhet.
                      Egyébként íbéjen lehet venni ócsóér garázskapu távirányítókat. Elvileg betanítod hozzá a garázskapudat aztán használhatod.


                      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Lapbútorról beszéltem, de utánam lehet csinálni egy mindkét oldalról takart fecskefarkú csapozású, négyszögletes felfelé táguló virágtartót. És én is tizenéve tanultam ezeket. Nem csak az elkészülési idő lessz a különbség.
                      Van fafaragó késem, azzal simán kifarigcsálnám.
                      Pár hét alatt, ha nem lenne más dolgom
                      Click image for larger version

Name:	20161213_190032.jpg
Views:	1
Size:	189.9 KB
ID:	150418

                      Komment


                        Van fafaragó késem
                        Az enyém nyeles borotvából van készítve.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          Én a GOL4 tipusú EntreMatic gyártmányt használom évek óta gond nélkül. Évente 1 elemcsere és működik. A kőműves hozzászóláshoz: megkérdezték az egyszeri mestertől is mi készül? Hát ha így marad akkor fal ha ledől akkor járda!

                          Komment


                            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az enyém nyeles borotvából van készítve.
                            Az enyémnél a penge alapja asszem gépi fűrészlap. Gyémántos koronggal, vízzel hűtve feldarabolva.
                            Bár már lassan élezni kellene, de borotválkozni még lehet vele

                            Pesten amikor lambériáztunk az összes szegélylecet ezzel faragtam a helyére. Meg a lambériákat is, ha faragni kelletett valamelyikből.

                            Komment


                              Mennyit kell inni ehhez vajon?
                              Lehet rádió hangjára ment a munka..s közben nyomták a slágert: "Az a rendes iparos,aki mindég italos és sohasem részeg" Sajnos csak ennyit tudok belőle...pedig Apám gyakran énekelte...

                              Komment


                                „Az a rendes iparos,aki mindég italos és sohasem részeg”
                                Rendes ember otthagy minden csapot-papot, a kocsmába tölti el az egész napot...

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X