Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha a huzal menetszáma , vastagsága
    Igaz. Jelen esetben a lendkereket jobbra forgatnám (Pannónia eredeti balra forog) Ha kisebb faragással megoldható akkor a Danuva alaplapra feltenném a P gyujtótekercset mivel abból van új utángyártott. Most ezt találtam ki a kis NSU ZDB-re... Mert egyszerű,mert könnyű bekötni,mert van lendtömege,mert olcsó. A cdi rendszer is kész van már,de ott nehéz a rejtés és sok a vezeték. Szerintem ha forog a mágnes akkor indukálódik a feszültség...akár jobbra,akár balra.

    Komment


      zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      (tudomásom szerint nem mindegy hogy jobbra vagy balra van feltekerve a huzal , a tekercstestre.
      Igen, a polaritása miatt nem mindegy. Bár ez egy szabályozatlan állandómágneses generátornál nem számít annyira....

      Komment


        jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Igen, a polaritása miatt nem mindegy. Bár ez egy szabályozatlan állandómágneses generátornál nem számít annyira....
        Magyarul? Volt gyujtómágnesem ami visszafelé nagyobb szikrát adott.. Esetleg ha a szikra jó fordított hajtással..akkor érdemes a Danuvia világítótekercseket bennehagyni?

        Komment


          Mindegy hogy merre forog egy mágnes ilyen esetben. Arra ügyelni kell hogy a tekercselések azonos irányba legyenek, illetve a tekercsek összekötései. Tehát egy tekercs kimenő vezetéke a másik tekercs bemenő vezetékéhez. Ha egy tekercsre a jobbkéz ujjakat a tekercselés irányába tesszük akkor a hüvelykujj az északi pólust mutatja

          Töltés esetén is mindegy, mert az egyenirányitó egyenirányit

          Komment


            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Töltés esetén is mindegy, mert az egyenirányitó egyenirányit
            Ok.. akkor így hagyom a bekötéseket eredetiben,s ha megérkezik az új tekercs akkor hozzáigazítom az alaplapot.

            Komment


              A szellőztetésnek hála nem kell fűteni a sufniban..beengedtem a plusszokat. Pedig készültem a hidegre,hagytam védőszőrt..

              Komment


                Szép rendezett tágas műhelyed van, én most be se tudok menni a 2 motortól ami bent telel...

                Komment


                  Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A szellőztetésnek hála nem kell fűteni a sufniban..beengedtem a plusszokat. Pedig készültem a hidegre,hagytam védőszőrt..
                  ki az a képen ?

                  Komment


                    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ki az a képen ?
                    Decemberi feeling.. hamarosan elmúlik.

                    Komment


                      Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Decemberi feeling.. hamarosan elmúlik.


                      akkor kivárom - csak akkor megyek

                      Komment


                        Hamarost főzőcskézek valami finomat.. utána gyere. Most néztem tükörbe.. szépen begyűjtötte a kék port...

                        Komment


                          jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szép rendezett tágas műhelyed van, én most be se tudok menni a 2 motortól ami bent telel...
                          Ja.. abban a sarokban vagyok ahol még meg tudok fordulni..

                          Komment


                            Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            hozzáigazítom az alaplapot.
                            Arra ügyelni kell ha különböző alaplapot és mégnest házasitasz, akkor kell a megszakitást beállitani amikor a forgó mágnes az álló gyujtótekercset teljesen fedi. Ilyenkor van a legtöbb mégneses erővonal/metszés a megszakitás pillanatában és jó nagy szikra

                            Komment


                              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              /metszés a megszakitás pillanatában és jó nagy szikra
                              Ok! Ezt megtanultam a Dongó motornál.. no az igazán érzékeny erre.

                              Komment


                                Üdv Urak
                                Járatos valaki az ebay-en?
                                Már ég a pofám annyit segitenek tanáccsal a német horex fórumon, de magas nekem az ebay és a PayPal rendszer, annak ellenére hogy több mint 700 üzletelésem volt anno a vaterán
                                A lényeg, venne-e nekem valaki egy megszakitót,/persze nem ajándékképpen/?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X