Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Atti 69 mar azt hittem leiratkoztal a forumrol .Orulok hogy ismet hallatsz magadrol.
    Valamiért nem engedett írni és tetszikelni sem a rendszer. Most úgy tűnik minden ok.

    Komment


      jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hát igen, ez sajnos egy általános jelenség. Én melóhelyemen is akadt nem egy újonc aki gyorsan kibukott.
      Aki velem együtt kezdett,nem volt hajlandó 200m-ről vizet hozni hűteni a fúrót. Persze eltanácsolták. Először furcsa volt.. az aktív dolgozók a korosztályomból kerültek...most már értem. Persze panasz az van... nem fizetnek eleget..ja.. semmiért én sem szivesen fizetek. A szomszédom állás váltáson gondolkodik.. traktorosként 600 nettót ajánlottak neki... No...ezt inkább hagyom.. legközelebb valami motoros téma...vagy valami vidámság..

      Komment


        Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        traktorosként 600 nettót ajánlottak neki...
        Pont ilyen szomszédom van nekem is. Ő ugyan még "csak" 500-nál tart, de csak úgy vállalja, ha autót is kap saját használatra, amivel munkába jár. (csak ő egyedül). Az elmúlt egy-két évben ez már talán a negyedik váltása lesz (22 éves) és mindig megkapta az autót is! ...és persze, hogy elégedetlen a sorsával.

        Komment


          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ebben a "szar" világban "nehéz" elhelyezkedni...
          Egyetértek veled! A mai fiatalok tényleg nem nagyon akarnak dolgozni. Itt van pl. az én esetem. 2022.02.05. -el eljöttem nyugdíjba magáncégtől ahol szerszámgép karbantartó voltam. Előtte éveken át kerestünk leendő kollégát, aki "majd" átveszi tőlem a stafétabotot. Szerintetek találtunk? Pedig nem kevés gépésztechnikus végzett a középiskolában. Ja, most ez a megnevezése az én koromban végzett Gépszerelő-Géplakatos szakmának. Senki sem jelentkezett. Pedig a környék (Kaposvár) fizetéséhez képest nem rossz fizetést ajánlottak volna neki.

          Komment


            Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            2022.02.05. -el eljöttem nyugdíjba
            Én is egyetértek Veled, de az igazán jó hír mégis csak az idézetben van. Hosszú és tartalmas nyugdíjas éveket kívánok. Több mint 10 éve élvezem, de még nem untam meg és - eddigi írásaid alapján - Te sem fogod. Az első 6 hónapban minden reggel úgy ébredtem, hogy milyen szerencsés fickó vagyok én.

            Komment


              Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Az első 6 hónapban minden reggel úgy ébredtem, hogy milyen szerencsés fickó vagyok én
              Köszönöm szépen!
              Az a helyzet, hogy én az első napokban (bármilyen nap volt) úgy ébredtem, hogy ma vasárnap van és holnap dolgoznom kell menni.
              Most már úgy ébredek, mintha szabadságon lennék.

              Komment


                Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Több mint 10 éve élvezem, de még nem untam meg és - eddigi írásaid alapján - Te sem fogod.
                Még hosszú egészségben eltöltött nyugdíjas éveket kívánok!
                Remélem, én sem fogom unni, ahogy eddig feltaláltam magam, ezután is úgy lesz.
                Mindenesetre tervek vannak bőven az elkövetkező évekre.

                Komment


                  Csatlakozom HozzátokTinágerek! Én csopán a 72. évemet értem el de vallom még mint régen vannak 5 éves tervek! És van dolgunk mit meg kell csinálni!!! Sokan hiszik azt majd ha nyugdíjjas leszek!! egyet tudjon mindenki ! ez tév eszme!!. Míg dolgoztál tudtad meddig tart a munka időd majd utánna csináltad tovább ha akartál valamit. Ekkor még bírtad is. Most kicsit problémásabb vagy és többet molyolsz van oka is hisz tudod mindazt mit máskor hibáztál most meg ki akarod kerülni! De nem ugrassz oly könnyen nem szeretsz pl. a motor mellett térdelve szerelni vagy óvatosabban mászol a tetőre hisz tudod az eb csont lasabban forr! Egy szóval annyi munkád lesz mert mint nyugdíjjasnak sok időd van de és itt a lényeg mindíg innen fogva más ossza be!

                  Komment


                    sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Most kicsit problémásabb vagy és többet molyolsz van oka is hisz tudod mindazt mit máskor hibáztál most meg ki akarod kerülni!
                    Én már most 3 heti nyugdíjasként is úgy vagyok, ami ma nem készül el, majd elkészül holnap.
                    Elegem volt a munkahelyi hajtásból, egyedüli karbantartóként a főnök 3 cégénél, ahol mindig azt várták, ott állva mellettem, mikor végzek már a gépek javításával.
                    Ja, és persze nem új gépek voltak, hanem szinte MÉH telepi vasárban vette őket, mondván, "majd a Józsi megjavítja őket".
                    Mondtam neki párszor, nem nekem kellene venni-e a gépeket, hanem az esztergályosoknak és a marósoknak, hogy mindjárt dolgozni tudjanak rajtuk.

                    Komment


                      Vajon mi lett : a Józsi-bá..ismerősének a háborús eszterga,maró,véső gépével? Igazi műhelytartozék lenne egy gépészembernek........
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Józsi-bá..ismerősének a háborús eszterga,maró,véső gépével
                        Ez milyen gép volt? Még nem láttam olyan gépet, ami mindhármat egybefoglalta volna.

                        Komment


                          Józsi-bá mesélte,hogy egy háborús műhelykocsiból való forgácsológép van egy ismerősének,ami minden alapműveletet tud külömböző tartozékokkal..nem láttuk ,viszont az öreg kb két éve szólt,hogy eladó...A fórumból nem ugrott senki szerintem elment "hagyatékból megmaradt"címen...Remélhetőleg megtisztelő helyre....!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            viszont az öreg kb két éve szólt,hogy eladó..
                            Volt az már 4 éve is de nem szolt, csak mondta hogy eladta a barátja. Nem tudtuk hogy eladó.

                            Komment


                              Csak érezhető valami szokatlan! A benzinkúton külföldi autók RO,UK nekem fura,talán sosem tankoltak nálunk (Csaucseszku óta)traktorok utánfutós ,kannás tartályos járgányok.Nem emlékezem mikor vártam ennyit,de nem volt vészes.
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                Szervusztok! Mátéapu! Sajnos a mindenki által ismert hadihelyzet miatt sok menekülő ember menti a menthetőt! Én úgy érzem most nem csak gazdasági okai vannak a leírtaknak. Állítólag a molotovkoktélokhoz viszik a benzint az ukrán kutakról. Gondolom most emiatt megy a "kannázás".
                                Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2022 febr. 26, 18:03.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X