Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Végre megoldottam a nyugati roncsom problémáját is. Senkinek nem ajánlom a nyomtatott áramkör kivakargatását a fekete szilikongumiból(bár azóta már látatlanban is megérzem az elektromos alkatrészek közelségét ). Két napomba került szétfűrészelni a dobozt, és egy hetem ment rá a szilikon eltávolítására, nitrohígítós rásegítéssel, jah és az összes körmöm beszakadt(Az volt a leghatékonyabb, bármi más megsértette volna az alkatrészeket, és az elkókról még le kellett olvasnom az adatokat)
    Na de meglett a probléma( szakad volt az áramköri lap(kétoldalas nyák) Nem lehetett hozzáférni, így áthidaltam egy darab dróttal, kicseréltem az elkókat, nagy krumpli forrasztásokkal. Csodák csodájára működik.
    Hát nem írígyelem a következő korok veteránosait...
    Viszont vízzáróvá kéne tenni ismét. A dobozt már összelegóztam pillanatragasztóval. Heeegany...Soudal neutrális szilikon jó lesz kitöltőnek?(átlátszó, hogy következőleg könnyebben megleljem a hibát) Lelakkozzam újra? Szemeztem az FBS-sel is, de zavar, hogy az ecetsavas...
    Click image for larger version

Name:	IMG_20150927_103807.jpg
Views:	1
Size:	196.0 KB
ID:	147232Click image for larger version

Name:	IMG_20150927_103817.jpg
Views:	1
Size:	197.7 KB
ID:	147233Click image for larger version

Name:	IMG_20150927_103825.jpg
Views:	1
Size:	196.7 KB
ID:	147234
    Erősen alkalmaztam a távol-keleti dzsunka szerelésmódszert. Arra dőlnek az alkatrészek, amerre a csónak lengett...
    Ezek a 000-ás zöld smd szarok, ezek rövidzárak lennének? Pótoljam a többit, ahová gyárilag nem tettek? (valószínű ez okozza a 25Kw-os fojtást, amit most egy plusz elektronika üt ki)
    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 szept. 27, 10:56.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      Akármilyen sziló megteszi, nem fog benne kárt tenni.
      Vagy ragasztópisztollyal bepacsmagolod szépen. Ez azért jó mert viszonylag könnyű leszedni róla.

      Komment


        Végre megoldottam a nyugati roncsom problémáját is.
        Tibi!

        Végre, de nem VÉGLEG, attól tartok ...sajnos, ezeknek is megvan a "kihordási" idejük.

        Komment


          "ezeknek is megvan a „kihordási” idejük."
          Már mindennek sajnos... És ha ez nem lenne elég a zöldek tök irreális elvárásokat támasztanak a járgányok erőforrásaival szemben. Lásd VW esete...

          Komment


            jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            "ezeknek is megvan a „kihordási” idejük."
            Már mindennek sajnos... És ha ez nem lenne elég a zöldek tök irreális elvárásokat támasztanak a járgányok erőforrásaival szemben. Lásd VW esete...
            Így igaz! A gyártókat olyan "értékek" (emisszió...stb.) kidolgozására kötelezik, ami már akkor betarthatatlan, amikor leírják....sajnos, valamiért, mégis elfogadják....eddig sikerült (mármint kijátszani)....eddig

            Komment


              ezeknek is megvan a „kihordási” idejük.
              Azért is cseréltem az elkókat...100V-os mindenhova...


              A gyártókat olyan „értékek” (emisszió...stb.) kidolgozására kötelezik, ami már akkor betarthatatlan, amikor leírják.
              És ha teljesítik, ellehetlenítik a tökéletes megoldást, lásd: General Motors EV1

              30 ezerért adtak volna bontott gyujtáspanelt...30 ezer lett volna a javítás is. Nem volt vesztenivalóm.
              Itt pedig a kondik kerültek 325 forintba, a nitrohígító 570be, speciel a szilóvakargatás megfizethetetlen...De minden másra ott a MasterCard.
              Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 szept. 27, 14:07.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                Látod itt is igaz mit máshol már leírtam: a türelem brummogást terem!.Gratula hozzá jó ideje molyolsz már vele de végre jó lesz a géped.

                Komment


                  Ecetsavast ne tegyél bele ! Én már láttam amikor a lakatos a frissen hegesztett részeket kiszilózta ---józrátökmindegy- tupusu szilóval . Azt hittem bes@arok a röhögéstől amikor 2 nap múlva vakarta le és csiszolta festette .

                  Komment


                    Nah, kipróbáltam amit forrasztgattam.
                    Helyzetjelentés:
                    -gyujtásdoboz jó.
                    -kompresszió jó.
                    -akkumlátor feltöltve.
                    -üzemanyagszint rendben.
                    -vezetékelés átnézve.
                    -szikra rendben.
                    Akkor gépindítás...
                    Teljesen így éreztem magam:
                    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 okt. 01, 22:28.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      Mai napi munka eredménye: jól elfáradtam.. Ennyi.. Kis pihi...s megpróbálok alkotni valami látványosat..

                      Komment


                        Ennyi.. Kis pihi...s megpróbálok alkotni valami látványosat..
                        Had lássam...........................................naaaa.........................
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Had lássam...naaaa..
                          A gumikkal nagyon megbírkóztam..most tettem be a kerekeket...majd mingyárt. Még fél óra..

                          - - - Updated - - -

                          Click image for larger version

Name:	motorépítés 029.jpg
Views:	2
Size:	196.9 KB
ID:	147270 Az utóbbi 3 hétben ezért voltam nagyon csendben(többek között) Van még híja..de már alakul. Már fekete volt...legyen tarka.. Én megtarkítottam. Nem rossz az összhatás.

                          - - - Updated - - -

                          Ez a fél óra...majdnem 60 percig tartott.. Van mivel szöszmötölni.. Az idő meg huss..

                          Komment


                            Kissé túl csíkos nekem, de tetszetős.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              Van rajta pár méter. Jólesik nézegetni...de nekem sem világom..

                              Komment


                                motor-p-t-s-029.jpg
                                Nekem a felni tetszik,egy ajaxon láttam hasonlót kb.35 éve...............Ha tévedek azt irjátok a szenilitásraVajon bevetem????Vagy más volt????
                                Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2015 okt. 04, 20:16.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X