Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    .mit találtál ???
    bort!
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      Csak óvatosan, fel ne robbantsd magad...
      (Ha esetleg valakinek nem egyértelmű olvassa el az Egri Csillagok c. remek könyvet...)

      Komment


        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        bort!
        Az jó !!!! Megyek én is , felkutatok egy kicsit .....

        Komment


          Nálam nem kell kutatni,tudom hol van.

          Komment


            Kzben az R harmincot lefutotta próbakoroket, s a fogaskerék kibírta. Megjott az új alkatrész ami azóta beépítésre került. Holnap halpucolás kzben teszek képeket milyen lett bejáratás után a felület. Szerintem a mihez képesthez képest elég jól teljesitett...

            Komment


              Növekvő feszkó + 12 C fok = ?

              Komment


                Jaaaa ! Nálunk is +10 ° C van .... Az AR-612 gyönyörű !

                Komment


                  zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Az AR-612 gyönyörű !
                  Köszönöm!
                  Jó kis masina, néhanapján szoktam rajta hallgatni a Kossuth-ot.
                  Bár a belső ferrit antenna hiányzik belőle, de így is működ...

                  Van egy újabb-öregebb szerzemény is.
                  Erre még vár egy szétszedés-takarítás-összerakás...

                  Komment


                    dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Köszönöm!
                    Jó kis masina, néhanapján szoktam rajta hallgatni a Kossuth-ot.
                    Bár a belső ferrit antenna hiányzik belőle, de így is működ...

                    Van egy újabb-öregebb szerzemény is.
                    Erre még vár egy szétszedés-takarítás-összerakás...
                    Szerintem ha már szétszeded cseréld ki az elektrolit kondenzátorokat is .

                    Komment


                      ...és csak összejött egy kis karácsonyi brönnyögés

                      Komment


                        dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Van egy újabb-öregebb szerzemény is.
                        Erre még vár egy szétszedés-takarítás-összerakás...


                        2 képek
                        TERTA 331 ... szép darab , és viszonylag szelektív készülék is . Volt neki ORION változata is (331) ami csak a skála-üvegben tért el tőle.(lehet azért hogy a külföldön ismertebb ORION márkanevet felhasználva, a telefongyár könnyebben tudta exportálni a készüléket ... ??? .) Viszonylag nagy darabszámban készült .
                        Igen , az el-ko -kat cseréld ki sok készülék , azok kiszáradása miatt válik használhatatlanná ... de a többi kondi is feladja ennyi idő után . Nekem a T528H az egyik kegvencem A pacsirta egy szál dróttal is megy , nem feltétlen szükséges a ferrit .URH -ja milyen normára van készítve ?

                        Komment


                          dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ...és csak összejött egy kis karácsonyi brönnyögés


                          3 képek

                          Minden elismerésem , és nem csak a szép géphez , hanem az elhivatottságodhoz is !

                          Komment


                            zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Minden elismerésem , és nem csak a szép géphez , hanem az elhivatottságodhoz is !
                            Köszönöm!
                            Ma is nagyon reszelt a mehetnék, olyan szép tavaszias idő volt! Csak egyéb dolog volt. Viszont ha holnap folytatódik a tavasz, szerintem elgurulok megtankolni a gépet.
                            Aztán ha már teli a tank...
                            Jönnek még a -10 fokos hidegek, azelőtt be kell tankolni füstös-dörmögős színes-szagos stresszoldó élményekkel.

                            Komment


                              zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              URH -ja milyen normára van készítve ?
                              Ha ezt én meg tudnám mondani... Ez nekem egy olyan hobbi, amit ugyan szeretek művelni, csak nem értek hozzá. Semennyire.
                              Az elektronikus dolgokhoz full hülye vagyok. Nem benzinnel működik, nem mozognak benne alkatrészek, innentől számomra ezek ördögtől való csudamasinák! A régi rádióim közül csak az AR 612 az ami viszonylag jól működik.
                              Nem, hülyeséget mondok, a Videoton Róma de luxe is ott van, mindennapos használatban.
                              ..szóval, ha egyszer tönkremennek, megmaradnak néznivalónak.

                              Komment


                                OK. bocs csak azt akartam megtudni , hogy fogható-e vele ultrarövid hullámsávban valamilyen jelenleg üzemelő adó ? A rég, a szocrendszerben általánosan elfogadott OIRT normára készült URH sávban mostanra talán még a "keselyű" sincs... Viszont ha a mostani u.n. CCIR rendszert birtokolja , akkor frankón használható, igaz picit rövidebb a sáv ... Mindez a skála üvegről is leolvasható , URH tartomány legkisebb beállítható frekije ha kisebb mint 75 MHz , sajnos OIRT -os .... (talán át lett hangolva , és akkor még most is virgonc , viszi a mai FM adásokat )
                                "Écsapám" nem olyan rég készült el egy 612 javításával , de az csak a VT verzió volt .

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X