Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hajtóműolaj olcsóbb, és gondolom bőven tudja azt ami ide kell. Csak azt nem tudom hogy a K30 meg a G 30 az mit jelent?
    A Hajtóműgyárban a szerszámgépekbe egyfokozatú olajak lettek töltve(köszörű és finomabbakhoz egyedit)gépek indítása után annyi petróleum lett hozzáöntve ahogy a szivattyú felkapta az olajat utána csak pótolva lett,szagold meg nem hiszem,hogy hajtómű lehetett benne ,de ha igen a hígításos módszerrel menni fog.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      Szervusztok!

      A kenőolaj minőségének kiválasztását ne kapkodd el.Oda kell figyelni rá a fékmágnes,tárcsás kuplung és van ott még valamilyen olajjal működő tolattyú rendszer is,-tehát úgy vélem az olaj minősége egyáltalán nem mindegy.Az a bajom,hogy hiába próbálok olyan korombeli szakikkal beszélni,akik dolgoztak annak idején ilyen gépeken,mert vagy meghaltak már,vagy elhülyültek,vagy egyszerűen örülnek annak,hogy megszabadultak a szakmától és még emlékezni sem akarnak rá.

      Úgy gondolom,hogy először próbáld meg nagyon alaposan megismerni ennek a gépnek minden porcikáját és megérteni mindennek a funkcióját,amikor ezeket már betéve tudod,akkor lehet gondolkozni a szükséges olaj minőségén.Próbálok majd valahol a korabeli ÁFOR olajminőségekre rákeresni,illetve valamilyen összehasonlító táblázat után kutakodni,mert fejből az ilyesmi nekem nem megy.Addig is van itt valami MOL-os orsóolajról infó,már régebben volt valahol erről szó és akkor mentettem el,hogy az árak megfelelőek e,-hát azt sem tudom.

      Üdvözlettel:Che

      Komment


        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A Hajtóműgyárban a szerszámgépekbe egyfokozatú olajak lettek töltve(köszörű és finomabbakhoz egyedit)gépek indítása után annyi petróleum lett hozzáöntve ahogy a szivattyú felkapta az olajat utána csak pótolva lett,szagold meg nem hiszem,hogy hajtómű lehetett benne ,de ha igen a hígításos módszerrel menni fog.
        Ez így elég jó módszernek tűnik.

        Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A kenőolaj minőségének kiválasztását ne kapkodd el.Oda kell figyelni rá a fékmágnes,tárcsás kuplung és van ott még valamilyen olajjal működő tolattyú rendszer is,-tehát úgy vélem az olaj minősége egyáltalán nem mindegy.Az a bajom,hogy hiába próbálok olyan korombeli szakikkal beszélni,akik dolgoztak annak idején ilyen gépeken,mert vagy meghaltak már,vagy elhülyültek,vagy egyszerűen örülnek annak,hogy megszabadultak a szakmától és még emlékezni sem akarnak rá.

        Úgy gondolom,hogy először próbáld meg nagyon alaposan megismerni ennek a gépnek minden porcikáját és megérteni mindennek a funkcióját,amikor ezeket már betéve tudod,akkor lehet gondolkozni a szükséges olaj minőségén.Próbálok majd valahol a korabeli ÁFOR olajminőségekre rákeresni,illetve valamilyen összehasonlító táblázat után kutakodni,mert fejből az ilyesmi nekem nem megy.Addig is van itt valami MOL-os orsóolajról infó,már régebben volt valahol erről szó és akkor mentettem el,hogy az árak megfelelőek e,-hát azt sem tudom.

        Üdvözlettel:Che
        A gépkönyvben kétféle olajról is szó van, csak ugye régi jelöléssel... Ezért kérdéses nekem.
        Na meg abban reménykedek hogy ha a viszkozitása megvan akkor találok valami olyan hajtómű vagy motor olajat ami jó helyette. (bárdiba van kedvezmény, olajokra többnyire 32%. Úgy azért kicsit jobb az ára)

        De átnézem úgyis a gépet. Meg előtte át kell úgyis mosnom itt-ott gázolajjal. Valamint egy olajcsövet biztosan kell cserélnem is... (lent meg van nyomva az egyik ami kívül megy)

        Komment


          Megüt a guta,egy qrva ÁFOR katalógust nem lehet találni,illetve van az antikvár hirdetésekben ennyi-annyi pénzért,de szabadon letölthetőt véletlenül sem találok.Azért lenne szükséges,hogy az ott található olaj paramétereket össze lehessen vetni a manapság forgalmazott olajakéval.Egyszerűen hihetetlen,hogy úgy el lett törölve a múlt,hogy 30 évre visszamenőlegesen nem lehet megtalálni egy akkoriban általánosan forgalmazott anyag adatait.

          A tavasz meg csak nem jön,esik és fújnak a hideg böjti szelek,-nem tudom mikor melengeti már a hátam a jó kis napsütés?

          Üdvözlettel:Che

          Komment


            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Megüt a guta,egy qrva ÁFOR katalógust nem lehet találni,illetve van az antikvár hirdetésekben ennyi-annyi pénzért,de szabadon letölthetőt véletlenül sem találok.Azért lenne szükséges,hogy az ott található olaj paramétereket össze lehessen vetni a manapság forgalmazott olajakéval.Egyszerűen hihetetlen,hogy úgy el lett törölve a múlt,hogy 30 évre visszamenőlegesen nem lehet megtalálni egy akkoriban általánosan forgalmazott anyag adatait.

            Üdvözlettel:Che
            Kicsit utánakérdeztem és utánanéztem. Azt mondták hogy orsóolajat bele. Azt meg nem tudták megmondani hogy a K30 az mi. A G30 az orsóolaj elvileg.
            (bár nem egy olcsó olaj...)

            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A tavasz meg csak nem jön,esik és fújnak a hideg böjti szelek,-nem tudom mikor melengeti már a hátam a jó kis napsütés?
            Nyugi. Lassan de biztosan itt lesz a jó idő.
            Bár van egy olyan érzésem hogy nemsokára olyan kánikula lesz hogy egy kicsit visszakívánunk még majd ebből az időből...

            Komment


              A tavaszt illetően nem igen vagyok nyugodt,-még bő két hét és itt kellene lenni a fecskéknek,de úgy gondolom,ha megjönnének nagy gondban lennének a rovarhiány miatt.Talán jobb is,ha késnek,bár már nagyon szeretném látni a reptüket,de az érdekükben alárendelem a kívánságaimat.A másik meg az,hogy nagyon fogy a tűzere való,nem mondom,hogy még két-három hétig nem tartunk ki,ha nem gyújtok be a műhelybe,de utána,ha még mindig hideg lesz,-meg kell gondolni,hogy melyik szekrényt kezdem el feldarabolni.Pénz volna fára,illetve a jövő szezonra már félretettünk 70-80 ezret,de a most vásárolt fa olyan nedves,hogy azzal nem lehet normálisan fűteni és hiánycikk is.Fázni meg nem szeretünk,ezen a télen a műhelyben is megpróbáltam minimalizálni a begyújtások számát,de a vacogás miatt nem is esett jól az ott tartózkodás.Ilyen rossz telem már régen volt és a vége felé teljesen eluralkodott rajtam a depresszió,-ezért várom már nagyon a tavaszt.Nem szeretnék úgy fecskéket látni,mint ahogy az a mellékelt képen látható!

              Ez a macska dolog is bánt nagyon,pedig nem voltam nagy szerelemben a kandúrral,de még most is azon kapom magam,hogy gyakran kinézek a műhely ablakon,hogy nem e ott ácsingózik az ajtó előtt bebocsájtásra várva.Éppen ma ajándékoztam el a megmaradt kite-katot egy barátomnak,mert a Tökösnek már sajnos nem lesz rá szüksége.Egy nagyon rapszodikus viselkedésű macska volt,olyan ami "orozva kőtt" és nagyon nehezen szokott hozzám,már amikor olyan kedvében volt,-valahogy mégis a szívemhez nőtt és most hiányzik.Így lesz ez még vagy két hónapig,amire megszokom,hogy nincs és kikopik belőlem a várakozás érzése,de ez már csak így szokott lenni.

              Üdvözlettel:Che

              Komment


                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                rovarhiány miatt
                Itt mifelénk már erőteljesen éledeznek a szúnyogok, legyek és sok más apróbb repülő idegesítő, kocsin-motoron szétkenődő dolog.

                Komment


                  Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  a most vásárolt fa olyan nedves,hogy azzal nem lehet normálisan fűteni és hiánycikk is.
                  Azzal csak tönkreteszi az ember a berendezést, és még rendes meleget sem ad.
                  Ha mindenképpen muszáj venni valamiféle tüzelőt, érdemes fontolóra venni a fabrikettet.
                  Egységre vetítve persze drágább mint a fa, de legalább száraz, így normális fűtőértéke van.
                  Persze mint mindenből, ebből is van jobb, rosszabb. Egyszer sikerült vennem olyat, hogy mindenre jó volt, csak fűtésre nem.
                  Egyszerűen nem gyulladt meg, csak szép lassan elizzott. Meleget így nem adott. A henger alakúak általában jobbak.

                  Komment


                    Szervusz Dongós!

                    Tudom én ezt a fa dolgot,mert a kéményt már nem kell tönkre tenni,azt már megette a csersavas nedves égéstermék,vagy 6 éve.Akkoriban tanultam meg,hogy tölgyfával fűteni,csak a fa kivágása és száradása után 4-5 évvel szabad,de mivel nem tudok 4-5 évre előre fát vásárolni,a tölgyfát mellőzőm egyenlőre.Akácot szoktunk vásárolni,ha módunkban áll 7-8 hónappal előtte,mint a fűtési szezon beindul.Sajnos az akác ára az egekben van és mennyiségileg is korlátozott,ha előre feliratkozol,akkor talán 3-4 hónap múlva meg is veheted,de volt már úgy,hogy fél évig is vártunk rá.A jó minőségű szén árak is rettenetesen elszálltak és nem igen áll módunkban,hogy 2-300 ezret költsünk egy téli szezonra.Gondolkodom már azon is,hogy át kellene állni földgázra,de arra meg azt mondják a környezetemben élők,hogy télen,valahogy elmegy belőle a kalória,de az is lehet,hogy ennek nincs valóságalapja,csak a hideg miatt az emberek másként érzékelik,de az is lehet,hogy ebben is a Soros keze van,mint minden rosszban mostanában.

                    A fabrikett,meg napraforgóbrikett,meg tőzegbrikett meg egyéb brikettek,melyeket napjainkban minden úton-útfélen reklámoznak a különböző eladók,-hát azokkal szemben meg bizalmatlan vagyok,mert nincs tapasztalatom és pénzem sem rá,meg időm se és kedvem se,hogy a magam kárán megtanuljam,hogy melyik héten melyik is volt a jó minőségű.

                    Egy élhető országban a lakosság fűtőanyaggal való ellátásának,elérhető árakkal,a mindenkori kormány stratégiai fontosságú feladatának kellene lennie,de úgy tűnik itt egyik kormány sem tekinti ezt a problémát annak.Azt viszont tudja mondania közszolgálati rádió,hogy ne fűtsenek az emberek szeméttel,bútorlappal,műanyaggal,rongyokkal,-mert az égéstermék káros az egészségre és a környezetre és már olyanról is hallottam,hogy jön a kémény,hamu és füst kommandó,akik majd kukucskálnak a porta körül és turkálnak a hamuban,hogy miből is vált az valójában hamuvá?

                    Az egészben az a bosszantó,hogy az egész fűtést meg lehet már a modern építési technológiák és a megújuló energiák felhasználásával úgy oldani,hogy töredékébe sem kerül a hagyományos megoldásokhoz viszonyítva és a környezetre sem káros,csak ehhez pénz,pénz és pénz kell,mint a háborúhoz,az meg nincs,illetve háborúhoz előbb lesz.

                    Esetleg majd,ha egyszer lesznek olyan vezetők,akik a népet tekintik stratégiai partnernek,nem a multikat,meg az ilyen-olyan autó,gumi,meg mit tudom én milyen gyárakat,bankárokat,akkor talán megoldódik a környezeti energiák hasznosítása is,de pillanatnyilag ez utópia és marad a törd a fejed,-mivel fűtsük ki a lakást,hogy ne járjunk úgy mint az a közel kétszáz ember,aki az idei fűtési szezonban kihűléses halált szenvedett kis hazánkban.Az áldozatoknak megközelítőleg a fele,saját otthonában kífűtetlenség miatt halt meg.

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      Egy kis " zöldséges " kérdés !

                      Mivel ikerházban lakunk ,szeretném egy kicsit csökkenteni a teraszról való átlátást. Próbáltunk már korábban tuját ültetni ládába, de hamar kidöglöttek. Tudnátok valami olyan növényt ajánlani ami jól bírja a ládát vagy nagyméretű cserepet, és elég takarást biztosít ?

                      Komment


                        alulemez

                        Komment


                          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          alulemez
                          Amire tuja van festve

                          Komment


                            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            olyan növényt ajánlani ami jól bírja a ládát vagy nagyméretű cserepet, és elég takarást biztosít ?
                            Törökrács futóvirággal..Talán a repkény ami a falakra van futtatva én damilossal metszem és csíkban elkapálom a gyökerét de bírja...
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              alulemez
                              Jó ötlet, ez bármilyen ládában, dézsában elvan.

                              Komment


                                mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                ami jól bírja a ládát vagy nagyméretű cserepet, és elég takarást biztosít
                                Leginkább valami egynyárit tudok elképzelni. Pl. nagyvirágú hajnalka. Ha jó földbe teszed, a levelei is szép nagyok lesznek.
                                vagy tűzbab, ami szintén felmászik az egekbe. A szárán felmászhatsz az óriások birodalmába.
                                Ősszel még egy levesre valót is leszedsz róla.
                                ...esetleg ezt a kettőt vegyesen.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X