Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Gondolom okkal-móddal cikk-cakkban,vagy esetleg az alagsorban.Azért az mindig elgondolkoztat,hogy valaki aki ennyit dolgozik és ilyen szépen,mint azt Attitól láthattuk már jó párszor az miért nem érdemel meg elsősorban egy jól fűtött,tágas és világos műhelyt.Jó tudom valószínű lehetne már neki,ha teljesen a fogához veri a garast,vagy más a karmája,-de azért mégis,a fene se tudja,de nincs ez így jól.

    Üdvözlettel:Che

    Komment


      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Zoli az elgurult!
      Holnap már üzemben lesz..

      Komment


        Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        de azért mégis,a fene se tudja,de nincs ez így jól.
        Kedves Józsi bátyám! Jól van ez így! Én csináltam magamnak. Persze azért alakítom... s alakul is szépen lassan. Pont annyi garas van amennyi kell.. se több,se kevesebb ennyi nekem épp elég.

        Komment


          Nem mondom,hogy nincs jól,mert lehetne rosszabb is,-csak tudod múlnak az évek,kopnak és fáznak az ízületek és az ambíció is egyre fogy.Azt szerettem volna az előző hozzászólásommal mondani,hogy ki és megérdemelnéd a sokkal jobb munkakörülményeket,nem úszómedencés sok szobás palotáról írtam,csak egy jól fűthető,világos,száraz és tágas műhelyről.

          Üdvözlettel:Che

          Komment


            Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Csendélet..
            Akkor is hasonló volt, mikor ott jártam, mondtad hogy menjek utánad, és nézzünk szét. Mire beértél én még az első motor mellett találgattam hogyan tudom a hasam behúzni annyira, hogy valahogy becsússzak mellette.

            Komment


              madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Mire beértél én még az első motor mellett találgattam hogyan tudom a hasam behúzni annyira, hogy valahogy becsússzak mellette.
              A gazdának nincs ilyen gondja, feltételezem annyi rést hagyott ahol Ő elfér.

              Komment


                Gyerekkoromba nem most volt egy bádogos az utcánk végén. Úgy hívták Vlikovszki Vlagyimir még merülő harangos apparátja volt és úgy hegesztett alut , hogy a fél ország hozzá hordta a munkát. Amiért mindezt leírom az ő műhelyében körbe csak egy csapás volt de mindíg tudta mi hol van. Nem sok embert engedett magához / nőpárti volt!! / én és a haver még moziba is elmentünk vele. Egy igen különc ember volt csak egy példa körte hengeres 100-as csepelje volt még hasonló dinamója volt mint a kerékpároknak csak nagyobb. Telt volna neki jobbra is mert mikor mentünk moziba a szekrényből elővett egy marék 100-ast akkor ez volt a legnagyobb a forintból! Ő is minden Zseni átlátott a Káoszon!, legalább is nekünk annak tűnt. Erre Che barátom is emlékezhet anno ez kb. 62-63 körül volt. Múlik az idő sárgulnak a papirok!

                Komment


                  Igen emlékszem a Vladi bácsira,Lengyel származású volt a kiírt foglalkozása szerint bádogos.A műhelyében ki volt írva,hogy "Fütyülni és a földre köpni tilos",állítólag azért volt tilos fütyülni,mert megjárta a frontot és a fütyülés erősen emlékeztette a közeledő akna sivítására.Apámmal jó ismeretségben voltak és valóban nagyon nagy barátja volt a gyengébbik nemnek.

                  Olyan felrakó alumínium hegesztéseket csinált a merülős acetilénjével,hogy ma is csodájára járnának,pedig még az oxid eltávolító masszát és a hozaganyagot is Ő gyártotta sajátkezűleg.A mai szakik és a nők lehet,hogy elcsodálkoznának a szakmai fogásain,de sajnos már nincs rá mód.A halála után a nudlitankos maradványaival sajnos találkoztam az akkori MÉH telepen,le volt gyalázva úgy,ahogy csak lehetett.A háza helyén most egy teljesen új ház áll.

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    feltételezem annyi rést hagyott ahol Ő elfér.
                    Nincs pocakom se púpom.. a térdem is hajlik még.. S ha ez nem elég.. egy motort még mindig át tudok ugrani.

                    Komment


                      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      r még merülő harangos apparátja
                      Én is azzal kezdtem a gyakorlást. Akkor még leszurkozott 50kg-os hordóban lehetett venni a karbitot. Sok szép emlék..

                      Komment


                        Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ma is csodájára járnának,
                        Én Törökszentmiklósra jártam egy szakihoz beszélgetni,élmény volt minden eset. Ő versenyző volt,ismert minden nagy nevet,s nem volt irigy a szakmára szivesen osztotta a tudást.

                        Komment


                          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          egy motort még mindig át tudok ugrani.
                          Egyszer meglátogatlak az Africa-val!

                          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          körte hengeres 100-as csepelje volt
                          Az meg mi a rosféreg?, ahogy felénk mondják!

                          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          merülős acetilén
                          Valamikor 10-15 éve száműzték örökre magyarországról a karbidot, hegesztők nem de a rabsicok még mindig hozzák Romániából

                          Komment


                            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Valamikor 10-15 éve száműzték örökre magyarországról a karbidot, hegesztők nem de a rabsicok még mindig hozzák Romániából

                            legalább két szót , sokan -nem is ismernek , ebből a mondatból

                            Komment


                              emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              a karbidot
                              milyen formában?
                              Gazdaboltokban lehet kapni

                              Komment


                                A csütörtöki 5 perces munkám kezd haladni a vége felé.. Ennyit még karburátorral nem kínlódtam (vagy nem emlékszem) egyszer jó volt,percek mulva nem... volt hogy le kellett húznom a hengert kiszívni a benzint a karterből.. tűszelep csere, szint állítás, s ezek után teljesen elképesztő eredmények. Egy másik házba pakolva az alkatrészeit tökéletesen működik.. ez jó, de zavar hogy nem ismerem a hiba okát.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X