Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze még adódtak kis problémák..
    Erről eszembe jut,hogy cserben hagytunk.. a talira hoztál egy blokkot amivel nem boldogultál..mi nem foglalkoztunk vele... végül is sikerült megtalálnod a gondját ?????
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      nem foglalkoztunk vele...
      Nem azért vittem.. bennmaradt az autóban. Minden rendben volt, szr anyagból készült a főtengely.

      Komment


        Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        De neki a szimmeringház nem tömít.
        Salberes kitiszítás sorjázás és a simering zömítése ...lefektetjük egy vas tömbre és és a külső gyürüt körbeütögtjük néhány db után látható átmérőnövekedést tapasztalunk,ezután profi módon növeljük a simering külső átmérőjét...(régebben nem volt siló... és ragasztó..)
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem azért vittem.. bennmaradt az autóban.
          Néha rémálmaim voltak,hogy cserben hagytalak nem biztos,hogy tudtam volna segiteni,de bántott,hogy nem foglalkoztam vele...
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            Ja, ez is ok. A fémházasokkal egyszerűbb volt,de itt is kivitelezhető és jó megoldás.

            Komment


              Mivel ez egy kocsma... ( s én épp ezért szeretem) nem fontos az összefűggések tartása.. Mivel szeretek kertészkedni.. s élvezem is.. ezért hódolok eme tevékenységnek is. A mult héten permeteztem levéltetű ellen... az idén már szerencsére nem kell. Minden levelet lepusztítottam a gyümölcsösben.. de tetű nincs.. Persze dicséretet nem kaptam..

              Komment


                mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ,de bántott
                Nagyon is sokat sgítettél másban.. Köszönetem a cuccért,nagyon hálás vagyok érte, a damil pedig fenomenális. Küldtem volna a választ,de lebeszéltek mert kilötyög... majd szemsen.

                Komment


                  További gondok: A hengerfej mosásakor meghallottam hogy zörög valami.. a belső szeleprugók mozogtak rendesen. Hopp.. a szelepszerelőmet átalakítottam kuplung préssé.. összeütöttem egy "ilyet" s kibírkóztam a rugókat. Nem töröttek voltak.. összementek 2 centit. Gyors csere és haladtam tovább. Érdekesség: szerelhető tűgörgős főtengely, + fokolható vezérműkerék (finomricnis belsőrésszel) amire szükség is van, mert a szelepváltást 5 fokkal siettetni kell hp-hoz képest.

                  Komment


                    Végefelé: Pár menetbetétezés után és a gyujtáslap központosítása után a súberbe munkáltam a légtolattyú helyét hogy könnyebben indítható legyen. + növeltem a fúvókaméretet és tűfóvóka-tű hézagot.. (érzés szerint ) szerencsére jónak mondható lett. Volt még pár apró bibi, de azok szinte szóra sem érdemesek... csak az idő ment el a javításukra. Hipp-hopp gyorsan eltelt a 12 nap napi 12-16 óra munkával. Már érkezett visszajelzés.. könnyen indul, brutálisan megy..

                    Komment


                      Még mindig nincs vége a napnak.. most valami igazán szépet kell restaurálnom.. Fürdés,borotválkozás,körömvágás...stb.. belső regenerálás aloe verás vitaminturmixal+ abáltszalonnával..

                      Komment


                        A leg hálásabb munkám mikor kapát restaurálok, edényt foltozok,bicigli gumit ragasztok... ilykor igazán érzem a megbecsülést. Ezek a csajok oly finom sütiket sütnek hogy az valami csuda. Mind több hetvennél.. de ez jutott. Az élet szép.. Legalább is jobb annak látni.

                        Komment


                          Attilám a tapasztalatot meg kell becsülni - itt is ott is. Biztos láttál már csikót loncsosan és nagy lovat jó kiállással! Az új cipőnek is hamar kidől az oldala ha sokan tapossák! Ismerős az ilyen fajta segítség csak egy kicsit ezt meg azt tessék hegeszteni stb. van kinek szívesen másnak meg jó szomszédságból hagy tudjon boldogulni. Csak miután kizökkentettek a ritmusodból kezdheted magad össze szedni. No ez megy egyre nehezebben az évek során hisz megtervezi az ember magában a sort mit hogyan és ekkor jön a feleség vagy a szomszéd csak ebben segíts vagy ezt csináld már meg. Nem sok csak ennyi!!!!

                          Komment


                            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem sok csak ennyi!!!!
                            így indult a Zündapp is. Következő: mai nap ráment a sárvédő és a pálcái összeillesztésére + láncvédőtok+apróságok. Ezzel is jól elcsúsztam,de már látom a végét.

                            Komment


                              Mai napi kaland: szomszéd faluban a traktorboltban kértem 11db réz tömítő alátétet. Fizettem érte 1600Ft-ot amit kissé sokalltam,s ezért rákérdeztem. Jött a válasz: Ez lágyított réz... a kemény az kevesebb mint felébe kerül de az nincs mert ez kell. Beszélgettünk kicsit a lágyítási időről,de inkább rohantam tovább,mert míg úton vagyok a sufniban nem dolgozik senki.

                              Komment


                                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Beszélgettünk kicsit a lágyítási időről,
                                A bronzkorban a nem használt rézfegyvereket a tűzbe dobálták és használhatatlanul puha lett! A vörösréz a hajlításra és a zömítésre keményedik,példa egy lágyított tömitést hajlits a két kezeddel és vissza minél többször hajlítod annál nehezebb.. a lágyitás egyszerű módja melegít enyhén piros szinig(vagy tovább..)és vizbe merít...dob puha lessz .. jó olajba hűtve vagy a levegőn ,viszont a vizhűtés a legegyszerűbb.Többször felhasználható lágyítással míg nem deformálódik !!!

                                Ezért használtak vörösréz hengerfejtömítést régen ,lágyítás után újra lehetett szerelni ,három négy szerelést kibírt....ideje lenne végiggondolni a mai árak mellet...
                                Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2019 jún. 05, 21:45.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X