Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    A saját képeimre ha rákattintok,akkor többszörösen nagyíthatóak. Másutt ez nem működik. A 8150-ből lehet van több fajta,neten utánanéztem de a doboz is másnak tűnik.

    Komment


      Az órák javítgatása kellemes elfoglaltság.. a sok kis fogaskereket illesztgetni a számlálóban élmény. Mutatókból hiányom van sajnos,így pár db nem lesz komplett.. De a szükséges mennyiség szerencsére összeállt.

      Komment


        A villa egy célszerszám.. A mutató alá feszítek, s egy tompára köszörült varrótűvel megkoppintom a tengelyt. A művelet után vissza van állítva a szolgálati helyére hogy eredeti funkcióját betöltse.

        Komment


          Mai nap kellemes nyugalomban telt.. napsütés,szúnyogok jövés-menés... Szerencsére maradt idő idő 250 Simson gyújtórészek alkatrészeinek az összeválogatására is. Szerencsére az alany szerkezetileg rendben van... dicséret a fórumtársnak... Meglepetésre a mágnes felszerelése után első fordulatra indult. Most túl vagyok a sokadik indításon.. stabilan indul,kiválónak mondható. Alapjárat stabil.. alacsony 15-20 másodpercig, majd egy tüsszentéssel leáll... kompromisszum.. Ha a masiniszta ügyes... akkor nincs hiba.. Most füstmentes.. kis bővítéssel lehetne finomítani,de... Szerintem így jó. Pörög rendesen, ford visszaesik, gázreakció rendben.. A finomítást lehet a gazdira bízom... Ez egy oly munka volt,amiben örömömet leltem.

          Komment


            Nem hagyott nyugodni hogy alacsony alacsony alapjáraton visszatüsszent. Kicseréltem a röpsúlyt amin erősebbnek éreztem a rugót. Na most már tüsszög..

            Komment


              Szervusz Máté!

              Ma hallgatva a rádió időjárással és viharkárokkal kapcsolatos híreit,-sokszor eszembe jutottatok és titkon reméltem,hogy nem ért benneteket viharkár!Most,hogy látom,hogy fent vagy a fórumon,megkönnyebbültem.

              Üdvözlettel:Che

              Komment


                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ,hogy nem ért benneteket viharkár!
                Nem volt nagy gond csak a virágokat tépázta ,kissé a vihar,és hosszú volt az áramszünet,viszont sajnálom akiket most ért el!
                Úgy tűnik ez egyre hétköznapibb lesz,a fiatalok már kevésbé veszik tragikusan,együtt kell élnünk a hasonló csapásokkal,és örülnünk,hogy nem vitt el senkit...
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Na most már tüsszög..
                  Kimaradt:nem.... Csak három betű s a sok szövegnek más az értelme.
                  Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  viharkárokkal
                  Nálunk dörgött,villámlott,esett is kis eső de minket csak kerülgetett. A környéken körben viszont okozott károkat.

                  Komment


                    Jókor érkeztem ,ágyúlövésre...Stabil motorok,kovácsbemutató kézi-permetező kiállítás, kovács satukiállitás ,gőzgép ,traktorok,sok ...traktor,motorok,autók,sok látnivaló csettegés pufogás:kész csoda !
                    Nekem bejött !

                    Hazafelé megáltam megörökíteni (tőlünk 50km-re)mit tett a vihar két fa az egyik tövestől a másik tőböl kitörve ronda látvány,az ut mellett rengeted megdőlt fa és méretes félrehuzott ágak...
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Jókor érkeztem ,ágyúlövésre...Stabil motorok,kovácsbemutató kézi-permetező kiállítás, kovács satukiállitás ,gőzgép
                      Biztos szép volt. Ketten bejelentkeztek,s így nem maradt esély hogy ott legyek.. persze utólag már. Leültünk Ildikóval s megbeszélgettük amit meg kell+ a barátok véleményét is megtárgyaltuk alaposan. Kifutnak a kifutók.. s utána válozások+ irányba. Jövőre ilyen eseményekkor munkaszüneti nap lesz. Kösz a képeket,már az is egy élmény.

                      Komment


                        Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        . a sok kis fogaskereket illesztgetni a számlálóban élmény.
                        Mit mondjak, van türelmed
                        Én ma ideget kaptam a Horex hengerfej felrakásábol. Nem is sikerült. Mindig volt egy alátét v. anya ami kifordúlt. Már a szemüvegembe folyt az izzadság

                        Szépen elmostam a láncot
                        Olvastam a lánc szpréröl
                        Nem hiszem el hogy ráfujom és az beférközik a görgök közé. Grafitos zsirom volt valamikor. Felolvasztottam és beáztattam a láncot
                        Ma ez nem divat?

                        Komment


                          Szervusz Horex!

                          A grafitos faggyú már nem divat,pedig a legjobb kenési mód,de csak az olyan láncoknál,amelyek nem O gyűrűsek.A mai napig alkalmazom kerékpárláncoknál,sajnos motorláncokon nem,mert nincs üzemelő motorom.Van egy edényem,ami egy nagyon régi kék színű zománcos ételhordó a saját fedelével és amikor nem használom lefedve van eltéve.Gyakorlatilag sótlan marhafaggyú van kisütve és pehelygrafittal keverve,amikor a láncot le szeretném ápolni,több léből jól kimosom,lecsepegtetem,utána a rezsón formálisan kifőzöm a láncot,majd egy drótra függesztve az említett edény fölött kicsepegtetem és lehet felszerelni.A használattól függően egy évig megfelelő a kenés.

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            nem O gyűrűsek
                            Veterán motornál O gyűrű?
                            A Pannonia lánc jó a Horexre és én is grafitosba áztattam anno, amit valami öreg barátomtol kaptam vagy 40 éve
                            Látok most is a neten, de szvsz a hülyék a másik oldalon vannak 7ezerért
                            http://retroauto.hu/zsir-grafitos-5k...rd-p-7158.html
                            Lehet szárazon marad a lánc, ez a motor már csak szobadísz lesz, ha lesz
                            Az is igaz, hogy nem semmi pénzt költöttem rá hogy felújitsam, tán belefér egy normál zsir áztatás, csak a becsület kedvéért

                            Komment


                              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Van egy edényem,ami egy nagyon régi kék színű zománcos ételhordó a saját fedelével és amikor nem használom lefedve van
                              Höhö! Anno anyám egy serpenyőjét sajátitottam ki. Mondta is a magáét "Jaj fiam a serpenyőm....."

                              Komment


                                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Látok most is a neten, de szvsz a hülyék a másik oldalon vannak 7ezerért
                                Gondolom elnézted a dolgot,én is ilyennel rakom be a csavarokat a 0,5-kg-os egy ezres körül van,ha visszaosztod ez a drága,dehát a kis kiszereléssel meglehet magyarázni.

                                Láncra nem ajánlom rákenni,olvasztva pedig nem tudom elképzelni.....csak grafitpelyhes faggyúról tudok amiben főzték a láncokat,igaz én is arról a vidékről származom.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X