Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Érdemesebb jobb minőségűt tenni a 8.8 nál mert mostanság már az is olyan mint az NGK gyertya.

    Komment


      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      NGK gyertya.
      Hát csaknem! EMlékeim szerint magasitott anyát én szúrtam le póri anyagbol. A 8.8 csak elég lesz. Max nem húzom meg nagyon

      Komment


        Megnéztem.. 50 és 55mm-es,de látom már megoldódott.

        Komment


          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          megoldódott
          Meg! Vettem 2db 70mm hosszút. Persze a szomszéd is nyomta a szöveget hogy 10,9-es menetes szár...
          Sose szereltem úgy, hogy "jó az úgyis, nem lőnek vele nyulat", de ez a motor most úgy készülget
          Köszi mégegyszer a felajánlást

          Komment


            Tudom , nekem már úgy is meszeltetek..... de nem bírom megállni , hogy ne szóljak hozzá a témához . Szóval a tőcsavar , az egy olyan csavar amin "középen " nincs menet és ott névleges méretű . A másik .-azért nincs ott menet hogy "beszoruljon " - és ne fenéken üljön fel . ( ami a valóságban nem is fenéken felülés !!!!! ) Harmadik : azért nincs ott menet , hogy az összeszereléskor -tájolja az alkatrészt .

            A mai világban ezt kiváltani , egy menetszálból fűrészelt darabra , nem túl elegáns dolog . Ha már mindenképp alkotni szeretne az ember , akkor-----alulról felfelé ----az első lépcső , egy 8.8 as részmenetes imbuszcsavarból kell csinálni .

            Viszont ezt illik esztergában elkészíteni , egy megfelelő menetszál toldó anyában . Azt fogjuk be , kontra anya --aztán beteker . Így egész jó lesz a két menet egytengelyűsége .


            Komment


              Ez meg már megint bonyolultra sikeredett. Imbuszcsavar+toldóanya+ kontra+ eszterga. Különben meg igaz, így a precíz, de itt nem kell illeszteni... jó van az úgy..

              Komment


                joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Viszont ezt illik esztergában elkészíteni , egy megfelelő menetszál toldó anyában . Azt fogjuk be , kontra anya --aztán beteker . Így egész jó lesz a két menet egytengelyűsége .
                Nekem ezt úgy tanították végy egy darab vasat esztergáld vállasra fúrj bele menetet,hosszában fűrészeld végig (ez a futer)így hernyó-csavarfejet ,leszúrást, kúpot menetet esztergálhatsz a munkadarabra,menetsérülés nélkül...ja és így fogható be a marógépbe is hornyolás céljából.

                Nekem is az a problémám a lefeneklett csavarral..azt ha sérül azt csak kifúrni lehet ,azt viszont csak végszükségben szabad ,mivel legtöbbször a házban lévő menet is sérül.
                Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2019 júl. 07, 18:39.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  Megint kész lett egy.. Meg egy pár másik is,de ez érdekesebb. Jöv héten remélem berepülöm a Horex 350-est.

                  Komment


                    Jut eszembe: Simson sperber hengere esetleg lenne valakinek? Esetleg vezérlési adatok?

                    Komment


                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nekem ezt úgy tanították végy egy darab vasat esztergáld vállasra fúrj bele menetet,hosszában fűrészeld végig (ez a futer)így hernyó-csavarfejet ,leszúrást, kúpot menetet esztergálhatsz a munkadarabra,menetsérülés nélkül...ja és így fogható be a marógépbe is hornyolás céljából.

                      ....és azt nem tanították , hogy egy 8.8 as csavarra , utólag már nem vágunk menetet ? mert az csak árnyéka egy menetnek ?
                      Tehát , ha már csinálunk egy ....t , akkor azt csináljuk előírás szerint ....

                      edobomazagyam

                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nekem is az a problémám a lefeneklett csavarral..
                      ha már ... ,
                      nos , az említett végigmenetelt csavar - nem lefeneklik , hanem a menet végénél lévő , nem megfelelően kivágott menetbe szorul bele . szerintem akkor van lefeneklés , ha egy furatba a menet vége után "kivágjuk " az anyagot és a csavar simán koppan a furat alján . sok helyen alkalmazzák ahol sokszor kell szorítani-lazítani ...

                      ... viszont ma kóstoltunk egy kis házi páleszt - jó volt !!! ( tuggya akinek köll )

                      Komment


                        Azért jó itt lenni.. mert a szakemberektől mindig tanul az ember fia.. esetleg a lánya is. )

                        Komment


                          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          és azt nem tanították , hogy egy 8.8 as csavarra , utólag már nem vágunk menetet ? mert az csak árnyéka egy menetnek ?
                          Azt igen,hogy rozsdás anyagra: nem hajtunk metszőt,nem hajtunk bele dörzsárat,menetfúrót:mert leviszi az élét !

                          Lapkás késsel a-12,6-os csavarra is rávágjuk a menetet....Mert az igaz,hogy nem egy mángorolt kalibrált menet,viszont :a nincs az nagy úr !!!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            nincs az nagy úr !!!
                            A lesz belőle valami meg öröm..

                            Komment


                              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Lapkás késsel a-12,6-os csavarra is rávágjuk a menetet....

                              és akinek nincs esztergája ? azt mit csináljon ?

                              vagy akinek van -de nem tud menetelni ?

                              Komment


                                joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                és akinek nincs esztergája ? azt mit csináljon ?

                                vagy akinek van -de nem tud menetelni ?
                                Aki valamit akar az szól a haverjának:akinek van egy ismerőse aki tudja ,hogy ki tudja azt:ami neki kell !Ma találkoztam két lelkes sráccal aki le akarta az általam sosem látott ...50gr-os kerékpárvázat festeni,viszont nem tudta levenni a hajtókart várt a sógorára akinek volt kütyüje a hajtókarhoz biztattam őket hajrá....a hajtókar lejött egy kütyüvel és szétverték a tengelyt mert nem jött ki...megkérdeztem miért akartátok a középtengelyt kivenni..nem tudjuk volt a válasz,de a kosarat szétverték és a tengelyt felzömítették:hihetetlen,hogy a ráérő nem hozzáértő emberek meggyőződéssel nekifognak olyan szerkezetnek :melynek sem a működésével sem a javításával nincsenek még kapcsolatban sem....

                                Oké megértem alkotni akarnak!!!
                                Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2019 júl. 07, 21:19.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X