Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Állj ki vagy Biri Néne!

    Komment


      movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      utrahang,
      Jól megnézték az epédet is? Sok évtizeddel ezelött kemény gyomorfájásom volt, még a hátam is fájt. Hajnaltájt csak térdelve birtam ki az asztalnál
      Aztán gymortükör , reflux. Gyógyszer nem használt, cserélték és szedtem a gyógyszert. Ismerős orvos azt mondta, nincs magának refluxa
      Dehát lenéztek a gyomromba
      Hagyja abba nem kell
      Mit ad Isten valami más kivizsgáláson egy 2cm epekövet fedeztek fel az ultrahanggal. És ehettem bármit, nem voltam semmire érzékeny

      Javulást kívánok!

      Komment


        Lánctisztítás témában indítanék vitát, ide írom ha nem baj, mivel elsősorban nem veterán járgányokat érint. Persze azokat is de ott ugye nem olyan gyakran...
        Na szóval, tegnap megáztunk hazafelé, motor jó koszos lett
        Láncot be kell sprézni ez alap! De előtte megpucoljam, és ha igen mivel (petróleum, féktisztító,WD 40, csak sima rongy stb...) Motorhoz jól értő ismerősök mindegyik verziót mondták (persze külön külön ) én meg most nem tudom melyik legyen? "Ha megpucolom lejön róla a gyári zsír" (merthogy új a lánc, most van benne 1000 km) és a petróleum több kárt csinál mint hasznot, ha nem pucolom akkor meg a "dzsuvára" fújjam rá az sprét, legyen még több ragadós trutymó rajta?
        Ki mit mond?
        Köszi!

        Komment


          Személyes véleményem hogy ne pucold. Indoklás: a láncspray egy zsiros valami az ezzel megfújt lánc vizes lesz de majd lepereg leszárad a víz.
          A láncsprayt nem oldja a víz.
          Más eset ha sokat mész murván és/vagy porban. mert az ugye beleragad a megkent láncba, ilyenkor egy direkt lánctisztító kefe jót tesz, de például a krosszmotoroknál drótkefét használunk, amitől szerintem minden jóérzésű ember hátán feláll a szőrde ott egyfejtéban a port kapja ami szinte rákövesedik.

          Komment


            Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ki mit mond?
            Keveset tisztítom igyekszem semleges anyagot használni,mindenképp olajos,nem zsírtalanítóra szavazok,én most WD-40-el takarítottam le rongyal:a fehér felni nagyon kényes,de így lejött szépen ,ha le kell mosni a láncot,nálam a hagyomány marad a petróleum....esetleg a brigéciolos áztatás,törléssel nem mosással.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              Attol fugg hogyha O ringes a lanc ne mosd ha nincs erre kulon eszkozod .Ha nem Oringes mint altalaban a Cross motorok lancai akkor igen es utanna kezelni kell a meg felelo modon

              Komment


                movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                O ringes a lanc ne mosd ha nincs erre kulon eszkozod
                Nekem is kellett ez a "O"gyűrűs tudás.Még fiatal nemzet vagyunk a komolyabb gépekkel,lassan fog beágyazódni a tudatba.

                Szóval a gumigyűrűs láncot nem mossuk,törölgetjük....
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nekem is kellett ez a "O"gyűrűs tudás.Még fiatal nemzet vagyunk a komolyabb gépekkel,lassan fog beágyazódni a tudatba.

                  Szóval a gumigyűrűs láncot nem mossuk,törölgetjük....
                  Nem az O gyűrű az gondolom érthető, vagyis minden láncszemben a csapokat 4 O gyűrű tömíti. ennél jobb az Xgyűrű az úgy funkcionál mint a kétajkas szimering elvileg se ki se be. Illetve va a sima szimering imitátor ennek most nem jut eszembe a neve.

                  A láncot mindig melegen kell fújni,és utána menni vele mert akkor szépen eloszlik.
                  vagyis ha otthon a garázsban fújkálod akkor olyat mondok hogy békülni kell rá. az hogy hazaértél befújod tökéletes de akkor menj el utána az utca végéig és vissza. Sokan középtámaszos motornál állványon alapjáraton első fokozatban fújják és járatják is kicsit ez sokkal elegánsabb mint összevissza tologatni a motort, viszont szerintem járatni lábon kell mert a láncra ható terhelés hatására fogják a tömítések beengedni a sprayt.
                  Fújni akkor kell ha a lánc csapja? kezd kifényesedni mert ugye ha jó akkor matt. Sokan ezt tapasztalati úton meghatározzák valamennyi km-ben de pont az hogy ha megázik vagy mész tartósan esőben és a tócsák alaposan mossák menet közben ez akár 200 km-re is csökkenhet.

                  Komment


                    emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A láncot mindig melegen kell fújni,és utána menni vele mert akkor szépen eloszlik.
                    vagyis ha otthon a garázsban fújkálod akkor olyat mondok hogy békülni kell rá.
                    Na, ez a tudás meg nekem kellett!

                    Komment


                      O gyurus vagy x gyurus a kezelese ugyan az mivel ezek a lancok a tomiti o-x gyurun belul tartalmaznak kenoanyagot azt nem szabad onnet kimosni .Ha a belsooldalalat fujjuk a lancnak akkor egyertekmuen kifele aramolva keni a kulsoreszet is.Termeszetesen leteznek kulombozo alapanyagu spray-ok ,tobbnyire a kereskedelemben forgalmazott anyagok mind jol mukodnek .A lenyeg hogy emlekezzunk az alkalmazasara.Egyebkent leteznek olyan spray-ok amik a mosasra hasznalatosak .20 evvel ez elott dolgoztam egy cegnek akik kenoanyagokat gyartanak es forgalmaznak.Miutan megszunt a munkaviszonyom kaptam toluk egy rakas ilyen szereket meg azota is ezeket hasznalom.

                      Komment


                        emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        járatni lábon kell mert a láncra ható terhelés hatására fogják a tömítések beengedni a sprayt
                        Nem egészen:
                        https://www.silkolene.hu/tudastar/mo...-karbantartasa
                        Tömítőgyűrűs láncok


                        A jelenleg gyártott legfejlettebb láncfajta. Az elasztomer anyagból készült tömítések a külső és belső heveder között, a lánccsapot körülölelve helyezkednek el. Feladatuk, hogy a kenőanyagot a lánccsapok, a távtartó gyűrű és a belső hevederek súrlódó felületei között megtartsák, egyben pedig megakadályozzák a külső szennyeződések bekerülését a súrlódó felületek közé. Úgy is mondhatjuk, hogy a lánc belső kenése hosszú távon megoldott, amíg a tömítőgyűrűk el nem kopnak, a láncelemek belső kenést nem igényelnek. Persze, azért kenőanyagra mégis szükség van.

                        Komment


                          movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          O gyurus vagy x gyurus a kezelese ugyan az mivel ezek a lancok a tomiti o-x gyurun belul tartalmaznak kenoanyagot azt nem szabad onnet kimosni .Ha a belsooldalalat fujjuk a lancnak akkor egyertekmuen kifele aramolva keni a kulsoreszet is.
                          Most pedig movisz-nak hiszek :mert szerintem is a gumigyűrűs lánc mint a zárt csapágyak bent tartják a kenőanyagot.És ezen felállás szerint csak a görgő érintkezőfelületét kell lehetőleg megkenni és úgy hogy rajta maradjon tehát ,hidegen és akkor mikor nem megyünk :ebben sepi-nek van igaza legalább a felesleges lecsepeg,indulásig és nem keni össze annyira a motort.

                          Természetesen ez nem vonatkozik a terepmotorosokra,akik úgyis arra hajtanak minél több alkatrészt széthajtsanak,besározzanak,amit mindig le kell mosni,igazuk van annak is megvan a maga élvezete.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2020 aug. 05, 19:52.
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            A terepmotorozas vagy crossz,enduro ,stb, eseteben a lancik nem o vagy x gyurusek mivel a homok szemcsek tonkreteszik azokat ott hagyomanyos lancikat hasznalunk .Tobbnyire ezeket a motorokat hasznalat utan elkell mosni es lekezelni bizonyos alkatreszeket mint a lancot.En mar nem jarok crosszozni megvaltam a crossz motoroktol amit sajnalok a Honda Cr 125 oda adtam egy cimboramnak aki teljesen felujitotta jobb mint mint uj koraban ,nagyon megy pedig majdnem 30 eves .

                            Komment


                              Na akkor folytatódik a golfos sztorim (ha már 1x szóba hoztam itt még korábban[vmikor télen]):
                              https://www.dropbox.com/sh/loax4whu0...WIqzTgVBa?dl=0

                              Van egy olyan sanda gyanúm a küszöb a közel jövőben cserés lesz(meg az első két lengéscsillapító)...

                              Komment


                                A küszöb az láthatóan belülről rohad, eltömődtek a kifolyók? A lengéscsillapítókról a következő műszakin megmondják megvan-e a kellő százalék.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X