Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Egyesek szerint a wd40-nel és 3M szalaggal minden megoldható. És tényleg!
    Én meg itt kínlódok a hülye meneteimmel reszelőkkel, köszörűkkel...

    Komment


      Szervusztok! Rég nem kotyogtam a fórumba, ezért mea culpa. Ez a kép amin ragszalagozik a "mester"...
      Az egyik régi magyar film - talán a Dögkeselyű vagy a Linda egyik része - mellék jelenetére emlékeztet. Abban vernek meg egy társaságot, akik rá akarnak "tenyerelni" egy autókereskedőre, mert fűrészport rakott a diffibe és ez a vevőnél kibukott. Nem értek a diffi műhöz, de gondolom nem viccből rakták be a filmbe. Lehet alapja. A forgács és a fűrészpor átmeneti megoldásnak jó lehet erős kopás esetén. Mint, ahogy a defektes kerékbe a tépett giz gaz. Az tény! Az Állítólag műsorában bemutatták.

      CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Uraim, ez döbbenet! MacGyver él! (vagy legalábbis egy megszállott követője )

      Komment


        Hello!

        Szeretném megkérdezni, hogy valaki közülünk esetleg szerelt e már szét, Bosch kerékpár dinamót? Veterános kérdés, csak így témába sehova se vág, azért ide írtam.
        Click image for larger version

Name:	Set-Bosch-Rotodyn_5.jpg
Views:	1
Size:	105.5 KB
ID:	143009 Ilyet!

        Komment


          Egyesek szerint a wd40-nel és 3M szalaggal minden megoldható. És tényleg!
          Én meg itt kínlódok a hülye meneteimmel reszelőkkel, köszörűkkel...
          Mert fiatal vagy a McGyver hoz, de most ismétlik

          Komment


            valaki közülünk esetleg szerelt e már szét, Bosch kerékpár dinamót?
            Olyan még nem került a kezeim közé, de pár bicikli dinamót már szedtem szét. Valamelyik túl is élte az akkori szerelő tudásomat Talán tudok segíteni amennyiben szét szeretnéd szedni.Click image for larger version

Name:	bosch-dynamo-wga-zerlegt.jpg
Views:	1
Size:	44.6 KB
ID:	143010Valahogy így nézhet ki belülről
            Utoljára szerkesztve a következő által: RedBull477; 2014 nov. 09, 19:51.

            Komment


              Hello!
              Köszi, nagyon is jól jött ez a kép, nem igazán szedtem szét még ilyen szerkezetet, de ezekről mindig is azt írták, hogy szerelhető, javíthatóak. Így remélem hogy szét tudom szedni!
              Na igen, ekkor még ÖRÖK életre gyártották őket! Tudtak tervezni!

              Komment


                Én is úgy látom h szétszedhető, és örök mint a nyomorúság. Ha jól látom a akkor csak az alsó két csavart kell kitekerni és óvatosan széthúzni. Tervezni most is tudnak, csak az üzlet politika más és ehhez igazodnak a tervezők is

                Komment


                  Click image for larger version

Name:	bosch-dynamo-wga-whb-ersatzteile.gif
Views:	1
Size:	117.9 KB
ID:	143011 Megtaláltam az árjegyzéket, minden alkatrést lehetett venni hozzá. Nem semmi!

                  Komment


                    Az szép még ennyi év után is :-)

                    Komment


                      emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Mert fiatal vagy a McGyver hoz
                      Egy fenét. Annak idején lestem én is, beleégtek a szürkeállományomba a "rágógumi csomagolásból plasztikbombát" jellegű képek

                      - - - Updated - - -

                      dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ekkor még ÖRÖK életre gyártották őket
                      Nem úgy, mint napjainkban. A dongómra direkt fémházas, fém dörzskerekes, masszívabb darabot vettem. Bírta is... egy évig . Gondoltam egy merészet, "sebaj, majd szétszedem"... Persze... roncsolásmentesen lehetetlen. Némi feszegetés után azért csak leszedtem az alját, de a hajszálvékony vezetékek azonnal el is pattantak benne. Szóval ment a kukába.
                      Megjegyzem, az '52-es gyártású Csepel bringámon az eredeti dinamó van, ami köszöni szépen jól van és mukod

                      Komment


                        Faterom nem rég beszerzett egy "Sturm Velos Cicles" nevű régi kerékpárt. Még "Fa" kormányos, falcos gumis. Háború előttinek tűnik.Na azon aztán még a nagy fajta dinamó van, és talán nem is olyan nagy csoda: Egy rézpersely csere után tökéletesen működik.Azért mondom,lehetőleg én is spórolok az "új" cuccokkal, inkább megcsinálom a régit. Meghálálja!
                        "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                        Komment


                          Örs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          falcos gumis
                          Ha már így szóba került a falcos gumi,
                          van valakinek ezzel tapasztalata? Van valami módszer, amivel anyázásmentesen fel lehet szerelni gumiperemes külsőt?
                          A Csepelemen cseréltem gumit, jó 1 órai bírkózás után úgy állunk, hogy fel tudtam pumpálni, viszont egy helyen még mindíg kipúposodik.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2014 nov. 11, 08:41.

                          Komment


                            Vaternek másodjára sikerült :P Sajna nincs tapasztalatunk, csak néha szerencsénk :P
                            "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                            Komment


                              Dongos bejegyzését a falcos gumik szereléséről áthelyeztem ide.

                              Komment


                                Tessék itt van, elvileg 207, nyaktábla szerint 206 a tipikus cseh tanácstalanság jellemzi. A megszakítót tartó részen a made in czeslovakia is megtalálható. Miféle szerzet ez?:
                                Szia
                                Kérhetnék fotókat az egész babettáról?
                                Amúgy jól írták hogy mustang az alapja neki.(gyújtás) De valamelyik része biztosan nem csere szabatos a gyári mustangéval. Vagy a mágnes van kiemelve vagy az alaplapból van levéve(utóbbit tippelném) Na meg hiányzik a wattszám jelölés. ezt eddig csak német babokon láttam eddig.
                                Még annyi kérdésem lenne hogy hátha jobban látszik élőben az évjárat. Pontosan milyen évjáratú élőben?
                                Utoljára szerkesztve a következő által: zerger88; 2014 nov. 15, 11:23. Oka: helyesírás

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X