Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ni csak egy rosszul tájolt tankmatrica, azannyát!
    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

    Komment


      dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A múltkor olvashattunk cikket egy -valahol messzeföldön- fellelt veterán autó gyűjteményről.
      Most az itthoni megfelelője:

      Kincseskamrára bukkantak Szabolcsban! | NapiSzarka

      Lehet sóvárogni, csemegézni, esetleg rohanni és felkutatni Szabolcs megyét (bár ennek már úgyis van gazdája...)
      Ezt már egyszer felrakta valaki ide, ha jól emlékszem.

      Komment


        a figyelem középpontjába került kerülhet onnan elő pár gép mit régóta keresnek
        Kérdés az, hogy ki találta meg ? A NAV, esetleg a rendőrség, vagy az FBI ! Egyébként erősen kacsa szaga van a dolognak ! Valaki ezzel a sztorival akarja elsütni a felhalmozott vasakat. Egy dolog viszont érdekelne ! Ki tudja megfejteni, mi van a kenu elejű oldalkocsi alu táblájára írva ?

        Komment


          Ne izéljetek már, ez kamu...
          Ugyanaz a hely és azok a konténerek, mint egy korábbi cikkben.

          Komment


            demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ne izéljetek már, ez kamu...
            Ugyanaz a hely és azok a konténerek, mint egy korábbi cikkben.
            Szerintem a helyszín (Szabolcs) az, lehet kamu, de a többi valósnak tűnik.

            Komment


              Akkor ismét egy külföldi "találmány":

              Lepusztult old timer Alfák egy helyen

              Komment


                Volt egy '87 -es 75-ös Alfám 2.0 DOHC 8V , 130 HP ... 180 Nm , imádtam , ráköltöttem vagy 4-5 százat (...) , nagyon ment , csak folyton széttépte a kardán Hardy - tárcsákat ... , meg nehéz volt belőni a Dellorto-kat hogy aztán mérséklődjön a fogyasztása városban 12-14 L -re ... , aztán úgy adódott hogy el kellett adni, alig kaptam érte 265-öt , azóta a szivem csücske !!! Talán a FIAT -konszern tagjaként már mintha elvesztették volna a régi varázsukat (kb '92 -től ...) de a mostaniak is tartalmaznak valamiféle elánt , pici szikrát a múltból bár már nem olyat mint a 75 élőttiek , de azért még különlegesnek tartom most is ezeket a vasakat ! ( ahogy mondani szokták a régi Alfák még építve voltak , a többi masina meg csak gyártva ! ) Egy klasszikus , minden megoldásában különleges sportos járgánynak tartom őket ! (akárcsak a delta előtti Lancia-k , mindíg tartalmaztak valamiféle műszaki megoldást, ami hozzáértő szemében komoly elismerést váltott ki , a különlegességekről már nem is beszélve ...) Egyszer volt szerencsém egy Spider cabrio felújításában is részt venni (még a "papucs " verzió) , azon felül hogy érdekes , megoldásaiban meglepő és formájában fantasztikus volt , számomra szinte használhatatlan mert a közel 2m magasságommal , 120+ kg -al , az első mozdulat a próbaút előtt az volt , hogy a térdem beszorult a kormány és az ajtókárpit közé , így az ajtót be sem tudtam zárni ... a próba elmaradt ! De azért tetszenek , bár a mostani típusokból is csak a 166 -os méretétől kezdve kényelmes ...

                Komment


                  Kétoldalú ez a dolog, egyrészt a Fiat nélkül már megszűnt volna az Alfa és a Lancia is, másrészt ennek az volt az ára, hogy fel kellett adni minden egyedi vagy különleges műszaki, mérnöki megoldást. A mai autógyártás sajnos már csak az eladásokról szól, a fejlesztők keze meg teljesen gúzsba van kötve...

                  Komment


                    Mérnökök? Ügyesek. De miért csinálnak olyan autókat, amiben egyszerűen nem lehet elférni? A sofőr még el is van, de az utasok...ültem 5-ös bmw-ben, hááááát meg sem tudtam moccani, és jó volt belőle kiszálni. Pedig csak 176 magas vagyok.

                    Komment


                      A tartósság hiányát ne is említsük. Konkrétan le vagyunk tiltva arról hogy bármelyik oszlopba belekapaszkodjunk szerelés közbe mert behorpadhat...

                      Komment


                        A tartósság hiányát ne is említsük. Konkrétan le vagyunk tiltva arról hogy bármelyik oszlopba belekapaszkodjunk szerelés közbe mert behorpadhat...
                        ........és kocsmából kifelé ,,rókabőr dobás" idejére sem?!!!!!

                        Komment


                          Ma voltam a közjegyzőnél, hiteles másolatot csináltatni a szürke forgalmimról. Hiszen sosem lehet tudni, mikor veszik nyoma ! ( 530 HUF )

                          Komment


                            Gyulám erre még eddigi életemben nem volt példa! Nem mostanában de a sarki Presszónak titulált Tán-torgóba bementem pénzt váltani és a kiszolgáló megkérdezte hol lakom pedig már ebben az utcában lakom több mint 30 éve. Nem a látogatásomtól maradt fenn eddig!.

                            Komment


                              Ma próbálgattam az oxi-acetilént, hát meg is szerettem rögtön

                              Click image for larger version

Name:	P1010037.jpg
Views:	1
Size:	193.6 KB
ID:	143927Click image for larger version

Name:	P1010039.jpg
Views:	1
Size:	193.1 KB
ID:	143928
                              Az első két varrat Bár még elég randa, de azért azt hittem nehezebb lesz pótanyag nélkül összevarrni (aztán rájöttem hogy pótanyaggal még nehezebb mint nélküle )

                              Komment


                                csak folyton széttépte a kardán Hardy - tárcsákat ...
                                Szem szerint Alfettára Lada hardyt tettem. Hasonló a véleményem az Alfákról. Hű de nagyon jó volt nekem....)

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X