Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Horex motorkerékpár szerelése, teleszkóp, küllőzés, stb.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a tankban 3-as menet
    Köszi, ez az. Valahol szerintem a cimer csavarjai megvannak, de a koszorúé biztos nem és ezek eléggé spec. sűlyesztett lencsefejüek
    Áh, bár csak ez lenne már a gond, de gondoltam piszkálok valami mást is mint a porlasztó

    Komment


      nem untatnék senkit, de
      Kipróbáltam egy másik Pannonia porlasztót. Szinte semmi, csak néhány visszalövés a porlasztóba
      Gyújtás többszöri ellenörzése, sőt volframcsavar csere és csisz.
      Azt lefigyeltem hogy a hengerfejtömités környékén nedvedzik. Már többször kitöröltem a bordák között
      Határozottan nem fúj ki, mert a kompresszió majdnem 8, de nem szivhat-e akkora falsot hogy...
      Ugyanakkor volt hogy percekig forgott és vette is a gázt
      Esetleg szedjem szét és sikoltassam le
      Mit síkoltassak egy hengeren vagy hengerfejen, nincs ami "görbülne" ilyen rövid felületen?

      Néztem egy olcsó Jáwa porlasztót, de ahhoz meg flansnit kellene csináltatni. Aztán lesz egy harmadik porlasztó amivel nem indúl?
      Click image for larger version

Name:	easy.jpg
Views:	226
Size:	22.3 KB
ID:	221656

      Komment


        Szegeny Kapitany Amerika (Ha emlekezetem nem csal)
        pasetta kedvelte ezt.

        Komment


          horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Click image for larger version  Name:	easy.jpg Views:	0 Size:	22.3 KB ID:	221656
          Szerintem "Szelid motorosok".
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szerintem "Szelid motorosok".
            Ua.. AK...............................................

            Komment


              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ua.. AK...............................................
              Akkor lemaradtam valamiről............... !
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                Igen Szelid motorosok a neve a motornak Kapitany Amerika

                Komment


                  Vagy negyven éve láttam................... köszönöm a felvilágosítást !
                  sepy kedvelte ezt.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    a neve a motornak Kapitany Amerika
                    A motor neve? Kétszer láttam de ezt az elnevezést soha nem hallottam a filmben
                    De nem is érdekes, mert
                    "Amerika kapitány az anyjáról delirál, egy temetői szobrot csókolgat, elmázolódott szemfesték folyik rajt’, olyan a színvilág, mint az első Black Sabbath lemez borítója; a pszichedélia máig talán legjobb ábrázolata."

                    Tehát az lsd-s kábulatban valahol elhanzik ez a név, oszt' annyi
                    Easy Raider v. Szelid motorosok a becsületes cime a filmnek.
                    Akkor terjedtek a háttámaszok. Valahol a sufniban van is egy szép krómozott darabom csomag akasztó fülekkel. Merthogy akkor készitettem egybenyerget a motorra/én hülye/
                    Felmálházva indultunk Jugóba, hogy még az első kerék két oldalán is voltak "kofferek". Aztán pár száz méter után visszafordultunk és átrendeztünk mindent
                    Nem lehetett akkora súllyal kormányozni rendesen
                    A neten megtaláltam a kempinget ahol sátoroztunk.
                    Click image for larger version

Name:	camp2.jpg
Views:	193
Size:	89.1 KB
ID:	221669
                    Korábban és később is ott az országúton rendezték a gyorsasági futamokat. Drapál is ott száguldott ahol én, vagy forditva
                    zahi és movisz kedvelte ezt.

                    Komment


                      movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Igen Szelid motorosok a neve a motornak Kapitany Amerika
                      Szervusztok!
                      Ó igen! Az egyik kedvenc filmem! Egy kis adalék a lap alján a motorokról, amik a filmben szerepeltek.
                      https://motorinfo.hu/79-eves-koraban...fonda-szinesz/
                      És még pár hasonló kedvenc motoros témájú film: A vad-The Wild One- , Halálfejesek- Born Losers- , - A vad angyalok- The Wild Angels( a film 1966-ban készült. És igen negatív a felhangja a filmnek a motorosokra nézve. Ezt próbálja ellensúlyozni a későbbi Szelíd motorosok szerintem.)
                      movisz és sepy kedvelte ezt.

                      Komment


                        Ha jól emlékszem volt 1 olyan is A kopaszok bandája és csupa nagy 250 es Simson os volt benne.
                        pasetta kedvelte ezt.

                        Komment


                          A nevet szerintem utanna kapta a motor ,en is minimum 30 eve lattam a filmet .Eezek a filmek altalaban magarol a motorrol mint jarmu nem sokat dokumentalnak ellenben van egy kedvencem ahol nagyon sok korabeli motorverseny es depos ,muhelyfelvetelek vannak az a Fidanzati delle morte cumu film aminek van egy erdekessege hogy mivel nem voltak hires szineszek meg nem volt nagy sikere szerintem pont a folvetelek vegett ,a suttba lett dobva Nem reg valaki ralelt es felujitotta .Vegignezve a filmet a drama az semmi ellenben mint egy dokumentumfilm .Ajanlom ha van ra moditik rakeresni mar az elozetesekert is meg eri
                          pasetta kedvelte ezt.

                          Komment


                            pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Halálfejesek
                            Waaaaa! 68-ban mutatták be ha jól emlékszem
                            Katonaságnál volt egy győri jó haverom, irtam neki ha akarja látni a filmet jöjjön fel Bp-re
                            Fel is jött, addigra le is vették műsorrol, letiltották
                            Óriási a végefelé/?/ az a jelenet ahol a főnököt orrnyergen lövik és lassitva mutatják ahogy a szemüvege kettétörve hullik a földre, és annyi
                            A Szelidröl annyit hogy már nem is tudom mikor láttam elöször, de az 16/18 éven felülieknek volt. Együtt éltem egy asszonnyal a fia lehetett akkor olyan 8-10 év körüli és egy kültelki moziban ujra
                            ment a Szelid motorosok
                            Adtam egy tizest a jegyszedőnek és beengedte őt is a hátsó sorba. Nagy élmény volt a srácnak

                            movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Fidanzati delle morte
                            https://vimeo.com/ondemand/engagedtodeath
                            Majd belenézek
                            Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2020 febr. 03, 21:38.
                            movisz, pasetta és zahi kedvelte ezt.

                            Komment


                              A zenéje mindig tetszett,de a téma és a mondanivalója,-mit mondjak,-elgondolkoztató,mert mi a példakép és mire nevel,mitől leszünk többek és jobbak,ha magunkévá tesszük a sugallott értékeket?A film iránti érdeklődést,természetesen megértem,mert akkoriban az volt a szlogen,hogy "a Párt és a Kisz,-győzelemre visz" és a film által kaptunk egy kis ízelítőt,a USA szabadság ideológiájából és láthattunk olyan motorokat,melyek számunkra eszményinek tűntek és a vége,-egy lövés.

                              Ma már tudom,mert megtapasztaltam,hogy mind a kettő egy iszonyatos nagy hazugság.

                              Erről jut eszembe,hogy igen jól teljesítünk és minden faca,de már azt suttogja a suttogó propaganda,hogy drágul a liszt ára,melynek következménye,vajon mi is lehet,de legalább,most már mi is motorozhatunk a chopperen,-vagy mi a fenén és ettől qrva boldog vagyok!
                              movisz és mátéapu kedvelte ezt.

                              Komment


                                Nem indul egyáltalán a rohadt motor
                                Német szakértők se tudtak többet mondani, minthogy másik tipusú porlasztót tegyek fel, vagy a vezérlés
                                Vezérlés jó helyen van. Anno régen kisérleteztem és egy fog előre/hátra semmit nem számitott indulás tekintetében
                                Vegyek egy harmadik Pannónia porlasztót? Rászánnék annyit ha sikert jelentene, de nem értem a nem indulás okát
                                Irtam korábban, hogy úgy indult, befogtam a porlasztó száját , haver rugta és indult
                                Ez nyilván alacsony benzin szintet, kevés benzint jelent
                                Úszó maxra állitva, súbertű maxra fent és semmi
                                Úszik a porlasztó alja a benzinben ha kiveszem a súbert

                                Irtam korábban hogy olyan nedves féle a h.fej tömitésnél, de csak olyan semmiség
                                Kompresszió majnem 8 a gyári 6.5-höz képest
                                Nem lehet hogy mégis a tömitésnél falsol, majd a falsot sűriti össze és azért nem indul? Nem szivja meg eléggé a porlasztót, nem jön elég benzin, de levegő a tömitésnél igen? Valami habbal befújni, rugni a motort és vizslatni, de ez is kétemberes munka

                                Már nem tudok mire gondolni
                                Anno Jugóbol jöttem hazafelé darabokra vágott nagyPolski hengerfej tömitéssel és időnként cseréltem mert égette a b.nőm lábát a láng, úgy kifújt. Egyik tőcsavar megadta magát, az volt akkor az ok
                                Akkormost el sem indulna egyáltalán?
                                Szedjem szét, nézzem meg a hengerfejtömitést és síkoltassam le a hengert és a h.fejet is?
                                És ha akkorsem...?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X