Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Horex motorkerékpár szerelése, teleszkóp, küllőzés, stb.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Nem gondoltam hogy video is lesz belőle, ezért kevés a kép. Motorozni csak pár métert,mert meszesek a gömbcsuklóim
    Azért ide teszem örök mementoul
    Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2021 nov. 06, 21:09.
    szelkakas, wsievers és 5 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azért ide teszem örök mementoul
      Nagyon jól tetted!
      Jól sikerült motor, jól sikerült videó. ...és az indító zene, már nem is emlékszem, ifjúkorunk, talán Shadows(?) muzsikája! Gratulálok!

      Komment


        Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        talán Shadows
        Bizony Shadows mindkét zene, de Slamovits Tibor, az ős-Edda szólógitgárosa játsza, csak úgy hobbibol. Ha a neten nézed ki is írtam
        A Youtube viszont ravasz. Felismerte a zenét és ki is irta hogy a mittomén milyen kiadótól engedély van a Youtubén szabadon lejátszani
        Ami nem tecc, "ha kezdőképet akarok felrakni adjam meg a tel.számomat hogy ellenőrizhessék, én vagyok-e én"
        Hülyék a másik oldalon, de talán a vonalas számomat megadom nekik.
        Azt a sérült tekercset a yotube csipte ki , gondolom véletlenszerűen. És van egy helyesírási hiba is, de nem egyszerű javítani, marad úgy

        Elsőre azért nem akartam a netre tenni, mert alig pár métert tudtam csak vele menni, és görnyedek meg minden..Nem a régi vagyok már
        wsievers, Jankó51 és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          Felhozom má'! Néha beinditom a szobában mert nincs segitségem kicibálni az udvarra. Pöcc-röff kis szivatóval indúl, aztán gáz nélkül is szépen töfög. A francba, ha fiatalabb lennék
          Ha nincs fórróság inditom a Simsont és élvezem a "száguldást" de már nagyon oda kell figyelnem a forgalomra
          Jankó51, pasetta és mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            ELADÓSORBA KERÜL SZERETETT HOREXEM
            eLSŐ TELÓ ERESZTETTE AZ OLAJAT. hA NHETÁN VALAKI MEGVESZI, NE VÁGJAM ÁT. hIBA MEGTALÁLVA, ESZTERGÁLYOS KIS MUNKA ÉS ÖSSZEREKATAM
            aKKI EGY ÓRÁS TÖLTÉS UTÁN BERÖFFENTETTE PÁR FORdULATRA, AZTÁN NEM IS TARTOTTA A FESZÜLTSÉGET
            bEÉPITETTEM A SZESZÁMDOBOzBA EGY ÚJ AKKSIT
            Azt viszont nem tudom eldönteni hogy több vagy semmi szivató kEll neki. eZZEL NAPONTA REGGEL PÖCC ÉS ROHANTAM MUNKÁBA, MOST MEG A SZOBÁBAN HÚZZA A POFÁJÁT JÓDOLGÁBAN
            Jankó51 és movisz kedvelte ezt.

            Komment


              Jott ecset meg festek ditroitbol,,,,,már viszketek hogy kiprobáljam... sajn most hosszuak a napok,,de tuti nemsoká huzom a csikokat..
              pasetta, movisz és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ELADÓSORBA KERÜL SZERETETT HOREXEM
                közben volt kórház, barátnőm sem százas már, eladás megint sorra került
                Teleszkóp olajfolyás megoldva de nem indul
                Két éve indúlt utoljára, most egy csepp röffenés sincs
                Szivató , szivató nélkül, kisgáz-nagy gáz, hideginditót vettem, semmit nem indit, szikra van, kiszellőztettem, és SEMMI!
                Mi a rohadt anyját csináljak
                ELső lámpa nem ég. Fényszóró ki akkor ég, visszarakom nem ég. Értem én a villanyt, de mégsem
                1001 bajom van az életben és az sem sikerül ami korábban jó volt
                Simson tavaly novemberben ment utoljára. Egy szivató és pöcc indult. Mi a k-anyját szórakozik a Horex velem?
                Elsírom magam tényleg
                Sok okosságot nem várok, mert távgyógyitás nincsm, pénzem sem hogy beadjam valami szerelő kezébe
                Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2024 jan. 27, 17:31.

                Komment


                  horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sok okosságot nem várok, mert távgyógyitás nincsm, pénzem sem hogy beadjam valami szerelő kezébe

                  Kedves Horex!
                  A motorokhoz nem nagyon értek, (...és a lelkekhez sem). DE... Most első lépésnek érd be annyival, hogy a kórházról múlt időben írhattál. Momentán tél van és hideg, tartalékaink kimerülőben. Kicsit várj még és pihenj. Aztán majd kisüt a Nap (valódi és átvitt értelemben is). Akkor told a gépet a déli oldalra és nyugiban szép sorjában kezdj hozzá. Közben arra gondolj, hogy végre megint itt a tavasz és itt egy kedvemre való kihívás, amit meg kell oldanom, tehát szükség van rám, hasznos vagyok.
                  Tudom ezzel nem sokra mész, de hát "sok okosságot nem" vártál.
                  pasetta, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kicsit várj még és pihenj.
                    Köszi, a lelki támogatás sokat jelent
                    Vettem ma egy gyertyát. Lehet fogadni hányadikra indult! Ne fogadj! Egyáltalán egyet sem pöffent
                    A boltos azt állitotta megrohadt a benzin. A napokban kipucolom a porlasztót és van kannában benzin-. Csak nem rohadt meg az is
                    Amúgy sem hiszek a benzin rohadásban. A Simson miért indúl pöccre, mig a Horex hangot sem ad?
                    Megjegyzem, a főfúvóka ujjnyi nagy furatú, mi az anyja tud ott eltömődni? Semmi. Nem alapjáratról van szó, hanem indulásról!
                    Lsírom magam tényleg, ott rohadjon meg az összes motor!
                    Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2024 jan. 29, 20:41.

                    Komment


                      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Amúgy sem hiszek a benzin rohadásban.
                      Én hiszek, mert tapasztalom tavasszal a fűnyíróknál. Autóba télen - a kevés használat miatt - csak félig tankolok, hogy gyorsabban cserélődjön. Bátortalan javaslatom: gyertya ki, injekciós fecskendővel 2-3 ccm friss benzin be, gyertya vissza és próba. Én a fűnyírókkal ezt teszem és sikerrel.
                      Titus és pasetta kedvelte ezt.

                      Komment


                        Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Amúgy sem hiszek a benzin rohadásban.



                        Én hiszek, mert tapasztalom tavasszal a fűnyíróknál.
                        Sziasztok! A jelenleg benzinként árult üzemanyag sajnos tényleg megromlik. Én sem hittem benne, de végül kísérleteztem. Volt egy rossz kínai láncfűrész karbim és betettem egy befőttes üvegbe, amibe "benzint" töltöttem a karbi magassága fölé érő szinttel és jól lezártam. A kísérlet kb októbertől március közepéig tartott. Ez idő alatt a sufniban tartottam sötét helyen, kissé fagypont feletti környezetben. Márciusban megnyitottam az üveget és láttam a zavaros és büdös lét. A kupak belül megrozsdált, a karbi nikkelezett alkatrészei szintén. Az alu vagy zamak öntvény nagyon sötét szűrke és rideg, törékeny volt. A sárgaréz fúvókák nem szeleltek, zöldes feketés színűek lettek. A "gumi" membránok deformálódtak és könnyen szakadtak. Az üveg alján jól látható revés, darabos szenny, üledék volt. Talán a kupak lepattogzott festése és rozsda. Nagyon sajnálom, hogy nem készítettem képeket erről. Műkedvelő barátomnak mutattam. Ő is "sikítófrászt" kapott. Azóta nem tartunk üzemanyagot a járműveinkben 3 hónapnál tovább, és nem engedjük csont szárazra fogyni a tartályokat, mert az sem jó.
                        Titus, Jankó51 és mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Autóba télen - a kevés használat miatt - csak félig tankolok,
                          Ez csak akkor jó ha a tank műanyag. Különben a tank megrozsdásodik a benzinszint fölött.
                          Titus, Jankó51 és mátéapu kedvelte ezt.

                          Komment


                            pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A jelenleg benzinként árult üzemanyag sajnos tényleg megromlik.
                            Az olajtól is függ. én a STIHL olajat használom szinte mindenbe, fél év után még jó. A krosszmotorokba használt Motul800 illetve Castrol 747 -al kevert benzin két hét után megy szűrőmosásra vagy a gázolajba (mire jó a köradagolós szívódízel).
                            Jankó51, pasetta és mátéapu kedvelte ezt.

                            Komment


                              Porlasztó csere, fűvókák átfújva, gondosan visszaszerelve. Benzin a Simsonból ami 5 perce még járt
                              Semmi! Nem tudni mi okból, betömtem egy darab rongyot a suber alá, szivató fel és gáz nélkül indult, néhány 10 másodpercet járt, szinte szép alapjáraton, szivatóval lehetett növelni a ford.számot, majd vissza alapjáratra. Ha nincs rongy a subernál akkor semmi.
                              Aztán felpörgött és leállt. Ugyanezt eljátszotta párszor
                              Mintha sok levegő, vagy kevés benzint kapna. Sehol nem kaphat sok levegőt, kevés benzint sem hisz szivatóval is próbáltam korábban inditani
                              Még nem adom fel, de lasssan odajutok
                              Nem dohányzó tulajtól, szobában tartott Horex kis hibával igényesnek eladó

                              Komment


                                emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ez csak akkor jó ha a tank műanyag. Különben a tank megrozsdásodik a benzinszint fölött.
                                Ez így sajnos logikus, az előny csak annyi, hogy kevesebb az esély, hogy belerohadjon a benzin a gyakoribb frissítés miatt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X