Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Milyen papír kell hozzá, hol lehet olyat kérni és mennyibe kerül?
    Kormányhivatalban kell kérni és útvonalengedélynek hívják. 3500 Ft-ba kerül és három egymást követő napon át érvényes. A műszaki vizsgás papír csak akkor jó erre a célra, ha a vizsga lejárta előtt kérsz időpontot, és a lejárta utáni időpontra adnak. Ilyen esetben meghosszabodik a vizsga érvényessége arra az időre. Legalábbis én így tudom.

    Ami engem bosszant, hogy ezt nem lehet elektronikusan ügyfélkapun át intézni, holott semmit nem ellenőriznek, nem kell ujjlenyomat, fénykép, semmi, csak 3500-ért adnak egy papírt az általunk megadott járműre.
    Everything is better when you decide you don't care.

    Komment


      Legalábbis én így tudom
      Az NKH honlapján levő leírás szerint, melynek részletét pár hozzászólással korábban beillesztettem, műszaki vizsgára történő közlekedéshez nem kell a fizetős, kormányhivatalból kért útvonalengedély... függetlenül attól, hogy érvényes, vagy lejárt forgalmival kérek vizsgaidőpontot.
      (Munkánkból adódóan rendszeresen viszünk ilyen igazolással vizsgára traktorokat.)

      Komment


        Talán ebbe a topicba elfér.. Che eszembe juttatta a feledékenységet ami valóban így van sajnos,talán a kor vagy más miatt.. Ildikóval (itt van mellettem) most átéltük ezzel kapcsolatos vidám élményeinket. Történet: Melegszendvics sütés vacsorára..két szelet kenyér között sonka,szalámi,stb ezek összeborítva és préselve sütve. Kortyolgatom a teát,harapom a kenyeret...még egy korty,még egy harapás...s így tovább majd a végéig. De nem találtam a kenyér között semmi finomságot,pedig bizakodtam.. A sietségben két üres kenyeret borított össze...ez jutott nekem.. Másik alkalom: Megkapom a teám az instrukciókkal tv nézés közben...Kavar fel mert nem olvad fel benne a cukor. Felolvadt, de olyan vacak teát még nem ittam.. persze a fű kimaradt.. A langyos cukros víz pedig nagyonn nem finom.. Most visszagondolva jókat derülünk rajta.

        - - - Updated - - -

        Még valami eszünkbe jutott: Föl a motorra..irány Roland barátom. Kb 2km út. Odaértem köszöntem...csak annyit tudtam mondani: bmeg...nem tudom miért jöttem,pedig fontos.. Eltelt úgy 1,5év, s szólt hogy a lendkerék lehúzó még nála van. Ekkor ugrott be hogy azért siettem anno hozzá. Sok szerszámomról elfeledkeztem,ezért már írom. Itt szerencsére még csak egy menetfúró hajtóvas veszett el,de igéret szerint kapok egy újat.

        Komment


          Mi ez a nagy punnyadás?Lefagyott az ujjatok vége talán,vagy tönkrement a számítógép,-esetleg az örökíró,mégsem örökíró?

          Hivatkozva Atti fenti írására,-talán elfelejtkeztetek a fórumról?
          Remélem nem betegedett meg senki,ebben az influenza vírus termelő mocsok időben és nem azért hallgattok!

          Sovány vigasz,de elkezdődött a visszaszámolás,a 28-ból felváltottuk az utolsó 10 hetet,ami a fecskék várható érkezéséig hátra van még.

          Üdvözlettel:Che

          Komment


            Jelentkezem!! Jelentem a díszes társaságnak még mindíg ramatyul érzem magam: Kiütéssel végzett velem az influenza. Egyik napon felvettem a védő oltást másnapra pedig kiütött. Most még a gyomrom fájlalom és az kerülget ami a korai időszakban a kismamákat!. Az viszont vígasztal, hogy a népi megfigyelők szerint korán jön a tavasz!

            Komment


              @Che
              Remélhetőleg a társaság nagyobb része csak belemerült a vasak ápolásába és nem az ágyat nyomja .

              @sepi
              Jobbulást.

              Komment


                Szervusztok!


                Mindazoknak,akik betegségben szenvednek,-mielőbbi gyógyulást kívánok!Nem nehéz ezekben a napokban legatyásodni,nekem is folyik az orrom néha,de olyankor egy jó forró lábfürdő csodákat tesz,-javaslom mindenkinek.

                Nem szedek semmilyen gyógyszert,nem oltatom be magam,-úgy vagyok vele,hogy amit a fokhagyma,torma,méz,köménymag,erős paprika,csalán tea és természetesen a vörösbor nem gyógyít meg,az mind halálos betegség,-örök élet meg az én felfogásom szerint nincs,-tehát előbb-utóbb,"el kell menni,ha esik is még-ha nehezen esik,még-ha nehéz is a járás,-tőled babám az elválás"..Az utóbbi egy Magyar nóta idézet lett volna,amennyiben jól emlékszem rá.

                Üdvözlettel:Che

                Komment


                  Nem nehéz ezekben a napokban legatyásodni
                  Én tegnap láttam egy nagy rakás emberkét aki nem így gondolja(itt csak 2 látható):


                  Én se vagyok teljesen százas de ahogy rájuk néztem egyből elkezdtem fázni

                  Komment


                    Mentek az Elefanttreffenre
                    -5 fok az semmi...lehet át kéne nekünk is tenni a fórumtalit Január végére...


                    https://www.bvdm.de/index.php?id=47&lang=7
                    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 jan. 28, 13:42.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      Láttam egy számomra érdekes videót, hogy készültek régen a traktorok címmel. Az az érdekes, hogy jártam már több gyárban, és néhány műveletet még ma is ugyanígy kézi munkával végeznek.

                      A hideg és a betegségek miatt bezártságra "ítélteknek" (akiknek mielőbbi gyógyulást!) pár perces kikapcsolódásnak azt hiszem jó lesz:

                      Komment


                        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mentek az Elefanttreffenre
                        -5 fok az semmi...lehet át kéne nekünk is tenni a fórumtalit Január végére...


                        https://www.bvdm.de/index.php?id=47&lang=7
                        Nem jó ötlet, leégne a villanyóra a sok sátor fűtésétől .

                        Komment


                          A sört viszont nem kellene hűteni,-csak úgy a hó tetejéről lazán felkapni.

                          Komment


                            A sört viszont nem kellene hűteni,-csak úgy a hó tetejéről lazán felkapni.
                            Ha valaki meg bírja inni ilyenkor...
                            Múltkor csak egy kortyot ittam. Nem is esett jól, a torkom is azonnal megfájdult.
                            Nyáron nincsenek ilyen nyűgjeim.
                            Ilyenkor pálinka, vörösbor, forralt bor kell a népnek.

                            - - - Updated - - -


                            Én tegnap láttam egy nagy rakás emberkét aki nem így gondolja (itt csak 2 látható)
                            Nem tudom ilyen időben milyen pozitív élményt adhat a motorozás?
                            Szerencsétlen postásokat szoktam sajnálni, amikor a jégpáncél hátán hazárdíroznak az Aprilia scarabeokkal (vagy tán Piaggio Liberty? Fene tudja)

                            Komment


                              Hát, én ilyenen időben jól valahogy akkor esik jól a sör ha nincs behűtve
                              Bár az alaksorból felhozva azért nem is szoba meleg, de azért elég jó

                              Komment


                                Nem tudom már Józsi bácsi melyik témában hiányolta a Johnson fémtisztítót . Én ezt használom, és jó !
                                Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2017 jan. 29, 12:45.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X