Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Az itt a baj sajna hogy a mai autók alkatrészeibe nem sok tartalék van. A blokkba konkrétan nincs is, csupasz alumínium az egész és egy spéci eljárással csak a henger felülete van „kikeményítve”. Lefutja a kilométerét utána meg jöhet az új/bontott komplett motor...
    No azért ennyire nem vészes a helyzet , de pont arra próbáltam utalni , hogyha egy hengerfejet síkolni kell , mert elhúzódott , tök mindegy mivel vesszük le belőle azt az 0,5 mm -t , ha az eredmény az előírásoknak és a műszaki tartalomnak megfelelő . Akár horoló kapával is csinálhatja nem ? A tisztelt cikk írója pedig csak azt tudja elfogadni javítás gyanán ,ha valamit a legmodernebb CNC berendezésen vesznek kezelésbe mert az a szakmunka! Pedig volt olyan időszak is amikor ezek a szerkezetek a technikájukkal egyetemben , még nem is léteztek , és javítani akkor is kellett . Kicsit lesarkítva a dolgot , véleményem szerint picit hamarabb járt az publicista tolla , mint az agya ... Bár a két azonos művelet elvégzésének minőségében, vitathatatlanul a CNC felé billen az egyensúly , de a használhatóságot lehet hogy az élettartam igazolja és nem biztos hogy nagy különbség adódik. Az egész cikk olyan szagot áraszt , mintha a magunkfajta makacs , mindenképp megoldást kereső ember létjogosultságát vonná kétségbe . Pedig , ha mindenben ragaszkodnánk a gyári technológiákhoz sok fejlesztéssel lennénk szegényebbek .

    - - - Updated - - -

    Ezúton szeretnék elnézést kérni ,(többek közt a moderátoroktól ) , hiszen egy korábbi , más témában lévő hozzászólásomban nyomdafestéket nem tűrő szót használtam , illetve felnőtt tartalomnak minősülő képpel zaklattam fel a polgárok idegrendszerét !
    Bár ez jellemzően nem vall rám , nem szoktam ilyeneket csinálni , és szerintem a kép is egy mezőgazdasággal és állattenyésztéssel foglalkozó fórumban zokszó nélkül megállná a helyét .
    Éppen ezért szeretném megosztani ezt a néhány képet az NDK járművek szerelmeseinek legnagyobb örömére , és nagyon kérem a tisztelt társaságot szigorúan a technikai részletekkel foglalkozzanak , mert a képek önmagukért beszélnek ....

    Click image for larger version

Name:	BIG_0004118579.jpg
Views:	1
Size:	59.9 KB
ID:	151303Click image for larger version

Name:	ifa2-1-800x533.jpg
Views:	1
Size:	102.2 KB
ID:	151304Click image for larger version

Name:	ifa3-1-800x533.jpg
Views:	1
Size:	130.6 KB
ID:	151305Click image for larger version

Name:	ifa4-1-800x533.jpg
Views:	1
Size:	118.5 KB
ID:	151306Click image for larger version

Name:	ifa5-1-800x533.jpg
Views:	1
Size:	100.4 KB
ID:	151307Click image for larger version

Name:	1103200240.jpg
Views:	1
Size:	89.0 KB
ID:	151308Click image for larger version

Name:	BIG_0008707305.jpg
Views:	2
Size:	74.2 KB
ID:	151309Click image for larger version

Name:	IMG_3023_pp.JPG
Views:	1
Size:	47.2 KB
ID:	151310Click image for larger version

Name:	IMG_2992_pp.JPG
Views:	1
Size:	90.9 KB
ID:	151311Click image for larger version

Name:	s-l1600 tr.jpg
Views:	1
Size:	197.2 KB
ID:	151312Click image for larger version

Name:	s-l1600.jpg
Views:	1
Size:	204.9 KB
ID:	151313Click image for larger version

Name:	s-l1600tr2.jpg
Views:	1
Size:	200.2 KB
ID:	151314Click image for larger version

Name:	s-l1600tr3.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	151315Click image for larger version

Name:	s-l1600tr4.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	151316Click image for larger version

Name:	s-l16010.jpg
Views:	1
Size:	200.5 KB
ID:	151317Click image for larger version

Name:	001.jpg
Views:	2
Size:	166.5 KB
ID:	151318Click image for larger version

Name:	51awrQY68+L.jpg
Views:	1
Size:	43.3 KB
ID:	151319Click image for larger version

Name:	1341813_257cbfe47545ddd3304babd131c94c80_wm.jpg
Views:	1
Size:	131.0 KB
ID:	151320Click image for larger version

Name:	simson.jpg
Views:	1
Size:	33.6 KB
ID:	151321Click image for larger version

Name:	Simson_kismotort_keresek_67082222389576.jpg
Views:	1
Size:	33.7 KB
ID:	151322

    Komment


      Kedves Zahi!


      Nem vagyok moderátor és nem is szeretnék az lenni,de úgy gondolom,hogy az a "teljes harci díszben pompázó" csődörkép,az adott témakörben nagyon is aktuális helyen és szövegkörnyezetben van elhelyezve,-nekem semmi bajom vele.Remélem másokat sem bánt,- bár mint a hozzászólásban ,úgy a képben is van bírálat és irónia is,-de azt a magam részéről építő jellegűnek és jogosnak találom.

      Ne vedd Te se a szívedre,de ha "belül",valahol mégis bánt téged és foglalkoztat,-akkor mondj el másfél "miatyánkot és egy üdvözlégy Máriát",-oszt jó van!

      Köszönöm az NDK-s képeket.

      Nálunk a párom ilyen fényszóró üvegeket használ a virágcserepek alá,csak azokba Helló,vagy Boch van írva,de most,hogy fel vagyok homályosítva,hogy az U Csepelbe is bele lehet erőltetni,egy kis körbe baltázással,-azonnal kiszedem őket a virágok alól és alájuk rakom a Herendiket.AZ a baj,hogy U Csepelből viszont egy sincs,de majd faragunk egyet egy MZ-ből.

      Üdvözlettel:Che

      Komment


        Köszönöm az együttérző megszólítást Józsi bátyámnak ! Ígérem előszedem a rózsafűzért . Úgy érzem legalább te egyetértesz a gondolataimmal , de ezt nem ecsetelem tovább . Akinek nem inge , ne vegye gatyára !
        Jól esik hogy tetszenek a képek , nálam az IFA autóbusz a befutó . Még soha sem láttam élőben.... sőt a Barkas előd is sanszos.
        Amin viszont meglepődtem a Sachsenring P240 -es sorhatos trabant előd (ez is a P70 testvére) nem is rossz !De ezek inkább Horch márkanévvel jöttek a világra ...

        Click image for larger version

Name:	1957_Horch_Sachsenring_P240_IMG_0308.jpg
Views:	1
Size:	198.8 KB
ID:	151323Click image for larger version

Name:	kombi P240.jpg
Views:	1
Size:	103.5 KB
ID:	151324

        Ezt olvastad már ???

        http://prokee.blog.hu/2016/03/10/ily...meg_nem_lattal

        .
        Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2017 jan. 21, 12:59.

        Komment


          Érdekes eszmecsere a facebunkón, egy ismerős név kapcsán !https://www.facebook.com/groups/3352...84991375460031

          Komment


            Nincs facebookom ....

            Komment


              Nincs facebookom ...
              Nem baj... (ilyen esetekre van egy "szemetes felhasználóm"*):


              (*Valós infót nem tartalmaz és csakis Tor böngészővel nyitom meg...)

              Komment


                sőt a Barkas előd is sanszos.
                Gyerekkoromban a Húskombinátban volt ilyen. Libakergetőnek csúfolták.

                - - - Updated - - -

                Komment


                  zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nincs facebookom ....
                  Jó lenne, ha csinálnál egyet, Kedves Zahi! De tényleg!!!

                  Komment


                    Jelenleg hogy működik az lejárt műszaki gépek műszakira vitele?
                    Milyen papír kell hozzá, hol lehet olyat kérni és mennyibe kerül?


                    Lejárt a műszaki és tekintettel arra hogy a környéken minden mellékutat legalább 2cm jég borít, és még hideg is van szóval nem vittem műszakira időben. Meg most már nem is fogom csak akkor ha jobb idő lesz.


                    Tudomásom szerint régen úgy működött hogy a műszaki vizsga állomáson adtak egy papírt ami útvonalengedélyként szolgált az oda útra. Ilyen van még?

                    Komment


                      Ilyen van még?
                      Elvileg ha műszakira mész,elég a biztosítás,viszont ha megállítanakki tudja mi lesz?
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        Ez tudtom szerint egyszerű állomáson már nem lehetséges csak a KPM- utódjánál. Biztosítás , szállítás utánfutón / nincs mentség ha leállítanak/ a papirok rendben jelen esetben mert a neveden van.Ideiglenesen vedd ki a forgalomból akkor nem kell súlyadónak csúfolt utódot és biztosítást kötni addig.Ha elviszed és lesz biztosításod akkor csak a vizsgadíj lesz fizetős.

                        Komment


                          "Tudomásom szerint régen úgy működött hogy a műszaki vizsga állomáson adtak egy papírt ami útvonalengedélyként szolgált az oda útra. Ilyen van még?"

                          Van. Vizsga időpontot kell kérni, és a kapott igazolás egyszeri alkalomra szólóan érvényes a vizsgahelyig.Click image for larger version

Name:	vizsga-időpont-igazolás.jpg
Views:	1
Size:	205.4 KB
ID:	151329

                          Komment


                            https://www.youtube.com/watch?v=HsIHSj70Pso

                            Komment


                              dvtamas58 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              "Tudomásom szerint régen úgy működött hogy a műszaki vizsga állomáson adtak egy papírt ami útvonalengedélyként szolgált az oda útra. Ilyen van még?"

                              Van. Vizsga időpontot kell kérni, és a kapott igazolás egyszeri alkalomra szólóan érvényes a vizsgahelyig.[ATTACH=CONFIG]35284[/ATTACH]
                              Akkor semmi gond.

                              Forgalomból azért nem fogom kivonni. Azért a pár hétért nem fogok kivenni egy nap szabit hogy ezt tudjam intézni. Meg mondjuk ennyiért amúgy se szaladgálnék.

                              Ha már tudom hogy mikor viszem úgyis foglakok időpontot, veszek ki szabit aztán vagy valakivel elhozatom a papírt vagy megyek érte reggel kocsival aztán vissza motorral.
                              Futót meg vonóhorgos kocsit ezért nem kérek kölcsön. Akkor inkább már eltolom odáig (vagy kockáztatok) 1km, a táv kb fele mellékúton is megtehető.

                              Komment


                                Akkor inkább már eltolom odáig (vagy kockáztatok) 1km, a táv kb fele mellékúton is megtehető.
                                Nem kell se kockáztatni, sem pedig tolni, mert a vizsga időpont igazolás egyszeri alkalomra a vizsgahelyig forgalmi engedélyt helyettesít. Be akartam szkennelni egy régebbi ilyen igazolást, de egyet sem találok itthon....
                                Teljesen szabályosan, legálisan lehet menni a vizsgahelyig vele.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X