Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még nem láttam,pannonia mellett.
    Azt mondtad, nem OT-nak. Sokkal könnyebb, mint a Duna. Kétfajta csatlakozója van, egy Jawa kompatibilis, és egy Universal. Az utóbbi a ritkább, de nem nagy lakatosmunka a csatlakozók elkészítése. Azt nem mondom h tedd mellé a Dnepr csónakot, mert bár 35 ezerért már használhatót kapsz, de a Pannónia nem fogja bírni. Vagy csinálj egyet( ez a fajta oldalkocsi a BMW-nél elég borsos árú ) :
    http://advrider.com/index.php?thread...idecar.836987/
    Vagy deszka, és készülhet a szódás oldalas:
    Click image for larger version

Name:	szodas_01.preview.jpg
Views:	1
Size:	35.3 KB
ID:	151234Click image for larger version

Name:	szodas_03.preview.jpg
Views:	1
Size:	36.9 KB
ID:	151235
    "Én nem tudom, ezt így vettem, ott van benne a szám is beütve."
    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 jan. 12, 16:08.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      Vagy csinálj egyet
      Nem az elkészítés volt soha a gondom.Valahogy életemben,ha jogsi nélkül kimentem,vagy lejárt műszakival kimozdultam egyből "díjazták"a megmozdulásom,így megszoktam,hogy nekem tisztába tett,rendezett dolgaim legyenek!
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        Az oldalkocsinak nem kell forgalmi. Csak beütött alvázszáma/sorozatszáma kell hogy legyen, és egy adásvételi. Utána hozzávizsgáztatható a motorhoz. Nem külön jármű, hanem kiegészítő.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          Az oldalkocsinak nem kell forgalmi. Csak beütött alvázszáma/sorozatszáma kell hogy legyen, és egy adásvételi. Utána hozzávizsgáztatható a motorhoz. Nem külön jármű, hanem kiegészítő.
          Akkor elvileg egy alváz szükséges adásvételiveluna alváz és tehetek rá gond nélkül velorex,vagy uralos felépítményt?
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            NKH vizsga kell hozzá. az oldalkocsiról célszerű egy adásvételit vagy egy származást igazoló pl: MÉH telepes számla stb .. vinni mert egyes KPM -eknél kérik a származást igazoló papírt.
            Miért, ez például melyik típus is?
            Click image for larger version

Name:	THM_0013703858.jpg
Views:	1
Size:	36.5 KB
ID:	151240

            Az első csónak itt is kisipari, és nem a megszokott:
            http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Re...31.htm?first=1

            Köhém rendelet szerint nem minősül át alakításnak olyan tartozéknak a járműre történő felszerelése, amelynek felszerelését a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet előírja vagy megengedi;
            • a gyártómű által rendszeresített oldalkocsinak motorkerékpárra történő felszerelése, amennyiben a motorkerékpár oldalkocsi csatlakoztatására alkalmas;
            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 jan. 12, 17:33.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              Haliho!

              Gondoltam mikor olvastam a hírekben, hogy újra rendszámozni akarják a segédmotorokat, itt felmerül a szó.
              Nekem is van a háznál robogó (lehet olvastátok nyáron szerelgettem erősen) de ettől függetlenül ezzel a lépéssel egyet kell értenem nekem is.
              Amilyen káosz van az 50 cm3 vagy annak papírozott, hazudott motorok körül.
              Tőlünk "rendszámos" motorosoktól elvárják és természetes is a közlekedési kultúra, az ilyen kis szaladgáló vacakokkal bármit tét nélkül csinálhatnak.
              A másik amit nem tudok felfogni, miért engedik az elektromos kerékpárokat vagy miket (kínai vackok), bármi papír, kresz tudás nélkül használni?!! mennek 30-40 el, úgy telibe csapnak az utcán, bárhol, az öreg nénikék, hogy csak nézek...
              Attól azért van félelmem, hogy ez a rendszámozás majd egy irodai dolgozó agyából kitalált és valóságtól eléggé elrúgott ötlet lesz.
              Mondhatni az ötlet jó, a megvalósítás magyaros lesz (a rendszámozásnál), aztán mehetünk 40-50 ezret fizetni a Babettára, meg a robogóra.
              Mindig sikerült átesni a ló túloldalára és a végén csak pénzbeszedés lesz, valóságtól jól elrugaszkodva.
              A 45 km/h is röhej, ennyivel már semmi sem megy, kész életveszély, persze tudom jogszabály, de valljuk már be egy sima alap robogó is megy 60-at, pedig akkor nem nyúltam bele. Így végülis semmi nem lesz segédmotor, maximum a Riga meg a Babetta......
              Ja és nincs semmi bajom se a Rigákkal se a Babettákkal.
              Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2017 jan. 12, 21:22.

              Komment


                wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                NKH vizsga kell hozzá. az oldalkocsiról célszerű egy adásvételit vagy egy származást igazoló pl: MÉH telepes számla stb .. vinni mert egyes KPM -eknél kérik a származást igazoló papírt.
                Miért, ez például melyik típus is?
                [ATTACH=CONFIG]35135[/ATTACH]

                Az első csónak itt is kisipari, és nem a megszokott:
                Régi motor oldalkocsik eladók!! - Biharkeresztes, Hajdú-Bihar

                Köhém rendelet szerint nem minősül át alakításnak olyan tartozéknak a járműre történő felszerelése, amelynek felszerelését a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet előírja vagy megengedi;
                • a gyártómű által rendszeresített oldalkocsinak motorkerékpárra történő felszerelése, amennyiben a motorkerékpár oldalkocsi csatlakoztatására alkalmas;
                Ez kérlekszépen egy URAL oldalkocsi, egyenesen Ukrajnából, ottani adásvételivel, egyedi csónakkal, átalakított felfüggesztéssel.
                A motor valamilyen BMW, átalakított felfüggesztéssel. Autó lengőkarral elől és ilyen apróságok. (természetesen minden hivatalosan papírozva)

                Ez ez a járgány ami 700kg körül van. Kézifék kell rá(van is) B-s jogsival vezethető és ha rakat rá vonóhorgot a tulaj akkor húzhat vele utánfutót(autóhoz valót)

                Egyébként elég jó tempóval lehet venni vele kanyarokat, és (az oldalasban ülve legalábbis) elég stabilnak tűnik és jól fekszi az utat

                Idei keszire megpróbálom elcsábítani ha nem gond. Szerintem sok dolgot tudna mesélni ami titeket is érdekelne

                Komment


                  és/vagy bontószökevény meg hogy hogyan mennek vele. Nekem se fűlik a fogam a témához de sajnos muszáj belátnom hogy a sok hülye miatt kell...
                  mééé?.................
                  Click image for larger version

Name:	60084.jpg
Views:	1
Size:	33.3 KB
ID:	151246

                  Komment


                    Totál letisztult dizájn!

                    Komment


                      Ez a gép tele biztonsági elemmel még jó, hogy közben elfogyott a flex-ből a korong!!.Micsoda nagy értékű biztosítása lehet mikor az a fránya kölyök kiszökik a kapun és találkozik bár mivel!! Ha a tanyán beoson a birka hodályba legfeljebb kócos lesz de máskor mi lesz vele és a másikkal? Szép ötletek ezek csak mindig vannak hátul ütőik és a végén a vétlen bünhődik. Lehet az egy gyerek is ki egy ilyen " ötletes" géppel mit az apuka szerkesztett rohangál!!

                      Komment


                        Ez a gép tele biztonsági elemmel
                        mint például fék .........

                        Komment


                          ÚÚÚÚÚÚtálom a telet !!Click image for larger version

Name:	SAM_2665.jpg
Views:	1
Size:	195.9 KB
ID:	151248Click image for larger version

Name:	SAM_2666.jpg
Views:	1
Size:	197.0 KB
ID:	151249Click image for larger version

Name:	SAM_2681.jpg
Views:	1
Size:	194.9 KB
ID:	151250Click image for larger version

Name:	SAM_2682.jpg
Views:	1
Size:	193.3 KB
ID:	151251Click image for larger version

Name:	SAM_2683.jpg
Views:	1
Size:	198.0 KB
ID:	151252Click image for larger version

Name:	SAM_2684.jpg
Views:	1
Size:	193.3 KB
ID:	151253

                          Komment


                            Szervusztok!

                            Nálunk is használatban a Trabant ajtó,-felnyelezve.Most egy kicsit bejöttem pihenni,de azután,-na söprés és hányás.Erre azért lényegesen kevesebb hó esett,-olyan 4-5 cm.,de olvad is,ezért nehéz eltakarítani,mert tapad mindenre.Éjszakára elég komoly fagyokra van kilátás,ezért muszáj feltakarítani,mert nem akarok jégpályát.

                            A vigasz,-rossz után jön a még rosszabb,-majd ha elfogy a tűzifa,mert fogy rendesen.Rendeltem 25 mázsát,de csak február derekán lesz belőle valami.

                            Nehéz lesz még ez a 12 hét,ami a fecskék várható érkezéséig hátra van.

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              Nálunk nincs hó sajnos...

                              Komment


                                nincs hó sajnos..
                                Szerintem néhányan osztoznánk az örömeiben,néhányszáz m2-t ellapátolni igen nagy öröm.Megértem aki síel,szánkózikaz másképpen nézi,ö nem a tüzelőn a szigetelésen a ruhán és az átázott cipőn agyal!

                                - - - Updated - - -


                                -majd ha elfogy a tűzifa,mert fogy rendesen.
                                Nagy öröm van a faluban,állam bácsi segít,mivel a cserepezésben nem tudott!Minden házra jutott tűzifa :1,8-mázsa kicsit keserű,de ez is valami.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X