Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    URH tartomány legkisebb beállítható frekije ha kisebb mint 75 MHz
    Eképpen fest a skála:

    Komment


      Jelenleg csak a Kossuth fogható a Magyar adók közül.
      Egyébként fogtam már kínai adást is, meg iszlám vallási műsort. Az fenomenális volt! Kb. 2 percenként kiáltott az imam egy Aaaaaallllahu akhbar-t. Kíváncsiságból otthagytam, fél óra múlva is ez volt a téma...

      Komment


        Pedig CCIR normás ... , URH-n ~ 88-100 MHz közötti adóknak jönnie kéne ! Dugtál bele antennát ???? Lehet hogy van benne beépített dipól is , csak az is bele van -e kötve ???
        Ha nem boldogulsz vele , keress meg . Egyeztetünk apámmal ...
        Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2017 dec. 26, 10:15.

        Komment


          zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Dugtál bele antennát ???
          Igen, korábban próbáltam, de annyi volt az eredmény, hogy a Kossuth picit tisztábban szólt.
          Lehet hogy a ferrit antennát kéne bekötni, az megoldhatná a dolgot? Megvan hozzá, csak le van szakadva.

          Többen kérdezték hogy miért nem építek a belsejébe egy modern rádiót.
          De az már nem úgy szólna...
          Van egy másik, Román gyártmányú régi rádió+lemezjátszó masinám (Electronica), azzal vannak ilyen terveim, az úgysem működik, és nem is sajnálnám annyira áttúrni a belsejét.

          Komment


            zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ha nem boldogulsz vele , keress meg . Egyeztetünk apámmal ...
            Ez nekem is nagyon érik már. Édesapám kapott nemrég egy Terta T422-est, szóval itt is gyarapodás van, és persze ez sem szól, csak búg. A varázsszeme el van szabadulva belül, de ezen kívül egyben van. Ha sikerül működésre bírni az URH áthangolás itt aktuális lesz, mert ez viszont OIRT normás.

            Komment


              Mivel neki ez a hobby-ja ,gyűjti (saját bevallása szerint uszkve 300 db -os a gyüjtemény...) így elég sokat javít ...99%-ban rádiókat (televíziót soha , lemezjátszót , ha teheti inkább tartózkodik tőle...) Egy modern belsőt belefaragni egy Echte csöves bélés helyébe egyenértékű a hullagyalázással .... legalábbis szerinte . Még eddig minden rádiót sikerült összehoznia , amig nem üti meg az általa megfelelő mércét , nem szokta abba hagyni . Eddig a legmeredekebb egy 2+1 -es rendszerű '39 -es Standard volt amit újra épített az alapoktól,(mindent szétrágott az egér ....) de így is feladta a leckét , több mint egy hónapja ment rá de a végére a gyári előírásoknak megfelelően működött . Szerintem a ferrit antennának csak AM-vételkor van jelentősége , így ha igaz a középhullámú sáv két billentyűvel kapcsolható (köz.ant -köz.fer ) így az antennás billentyűt bekapcsolva , és a készülékbe kb 1,5-2 m vezetéket dugsz (banándugóval , mert lehet hogy kapcsolós leválasztású az aljzat ,... és nem az URH dipól bemenetre !) ferrit nélkül is mennie kéne középhullámon (ha nincs semmi zárlat a leszakadt antenna vezetékek miatt. Ezek a rádiók antenna nélkül , - ami a szál drót - nem igazán működnek .

              Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ez nekem is nagyon érik már. Édesapám kapott nemrég egy Terta T422-est, szóval itt is gyarapodás van, és persze ez sem szól, csak búg. A varázsszeme el van szabadulva belül, de ezen kívül egyben van. Ha sikerül működésre bírni az URH áthangolás itt aktuális lesz, mert ez viszont OIRT normás.
              Csak nem ő is gyűjti , meg javítja, az el.csöves készülékeket ????? A 422-es egy viszonylag új készülék (~1960) kocka dobozban ... pár dilettáns kocka pacsirtaként is hirdette. Apám nem szivesen hangolja őket át , mivel akkor már a skálaüvegnek nem felelnek meg a frekik , meg a jelenlegi CCIR (87-108 MHz) sáv hosszabb is mint amire ezeket a készülékeket gyártották (89-100 MHz) ... de ha úgy van ahogy a papi mondja a 422-nek gyakorlatilag ugyan az a URH egysége mint az 528H -nak csak más kondikkal , és 1-1,5 menet eltéréssel a mozgómagos tekercsen .... Édesapád bizonyára tudja miről van szó ....

              Komment


                Isten éltessen minden Jánost, neve napja alkalmából !

                Komment


                  zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Egy modern belsőt belefaragni egy Echte csöves bélés helyébe egyenértékű a hullagyalázással .
                  Akkor ezt NE mutasd meg neki:
                  https://www.youtube.com/watch?v=hIYf8gbeQZU&t=161s

                  Sok értelmét nem látom. Le a kalappal a tudás előtt meg minden, de túl sokat vesztett az eredeti megjelenéséből, így meg már minek...

                  Komment


                    zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Csak nem ő is gyűjti , meg javítja, az el.csöves készülékeket ?????
                    Nem igazán Csak szereti a hangjukat. Bár 3 rádiója azért van Ő műszaki(olajos) dolgokban van otthon, meg amilyen munkákhoz érteni kell falun (kőműves, ács-tetőfedő, kertész, állattenyésztő, borász)
                    A szülői házában van egy Kapsch Herold, ha ott vagyunk mindig az szól. 88-100-ig van rajta URH, annyi elég is. Az kb 7-8 éve minden héten néhány órán át szól, és még hozzányúlni nem kellett, szóval jól bírja. Az áthangolást nem egyből gondoltam, de ha meg tudja oldani édesapád annak csak örülök. A mozgómagos tekercseket, bár sohasem hallottam még így viszont sejtem hol lehetnek, az üreges oszlopokban az elektroncsövek között ha nem tévedek.

                    zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Isten éltessen minden Jánost, neve napja alkalmából !
                    Köszönjük! (apám is János)
                    A tegnap emlegetett Tertáról készítettem egy képet, mert azért az sem csúnya.

                    Komment


                      Mai nap belekezdtem még egy vasba. Eddig sok energia van benne,sajnos nagyon elhasznált állapotban került ide. Hipp-hopp...gurulni fog ez is..

                      Komment


                        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A mozgómagos tekercseket, bár sohasem hallottam még így viszont sejtem hol lehetnek, az üreges oszlopokban az elektroncsövek között ha nem tévedek.
                        Egyáltalán nem , vagyis tévedsz !!!! Azok a hangolások .( modulátor ,oszcillátor , KF tekercs ...stb ) csak szignálgenerátor segítségével történő beállítás a célravezető , ergó csak rosszabb lesz ha elcsavarják őket provizórikusan . Amit írtam gyakorlatilag az URH egység hullámkereső része . Itt nem forgókondenzátorral történik a frekvenciára állítás mint az AM sávok esetén , hanem a skálahúrral egy vasmagot mozgatnak egy tekercsben ....na ez a tekercs az . Egy ECC85 cső van mellette és átlátszó müanyag fedél zárja . De ha nem ért hozzá inkább ne nyúljon bele .

                        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az áthangolást nem egyből gondoltam, de ha meg tudja oldani édesapád annak csak örülök.
                        Vagyis arra célzol , hogy beszéljem meg vele hogy bírja szóra a 422 -est , és egyeztessünk egy időpontot ?????



                        Komment


                          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Mai nap belekezdtem még egy vasba
                          hát ez nekem nem jött át bármennyire is szégyen rám nézve-
                          A vázat csepptankos Jawa-nak nézném de akkor az első villa nem passzol???

                          Komment


                            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            de akkor az első villa nem passzol???
                            Ez meg nekem nem jn át.. sszeraktam passzolt.. Lehet nem úgy látszik,de belevaló a villa.

                            Komment


                              zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Egyáltalán nem
                              Végül is csak tipp volt. A portalanításon kívül más nyúlkálás nem volt amióta itt van. Én maximum biztosítékot cserélek ezekben. Elvileg a mozgómagos része érintetlen is lehet. Akitől jött valószínűleg megunta a tárolást, mert használni meg nem tudta. Jó ideje nem szól.
                              zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Vagyis arra célzol , hogy beszéljem meg vele hogy bírja szóra a 422 -est , és egyeztessünk egy időpontot ?????
                              Mindenképpen, de talán csak tavasszal tudnék felétek menni. Még jó lenne az AR 602-t is feltámasztani, és ha megoldható van még pár egyszerűbb, talán könnyen javítható(szerintem) készülék is(115 A, 140 A, 228 A). Azok közül is vinnék egyet, és a kocsiba is beférne a két nagydarab mellé

                              Komment


                                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Lehet nem úgy látszik,de belevaló a villa.
                                mámeg felületes voltam. elsőre úgy tűnt a lámpának tartóhárömszöge van, de ha jobban megnézem látszik eljött az ideje egy szemüveg felülvizsgálatnak

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X