Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pedig itt van az a tavasz... :-)
    Attached Files

    Komment


      A gólyáknak március utolsó harmadában,a fecskéknek április közepéig kellene itt lenni,-az uralkodóan délire forduló széljárás hozza meg őket.

      Itt felénk két féle meztelen csiga van.Van a hagyományos,uralkodóan bézs színű sötét foltokkal,-ezek még hagyján,nem szeretem őket,de még tűrhető nagyságú kárt okoznak.Az utóbbi kb. tíz évben viszont megjelent és elszaporodott a rozsda vörös színű,úgy tudom Spanyol meztelen csiga,nos ezek rendkívül szapora és nagyon kártékony fajta.Mindent összemásznak megrágnak,bezabálnak,-sőt még kannibálok is.Láttam már olyat,hogy az éti csigát kiették a házából.Felénk is irtják sóval,műtrágyával,mészhidráttal,sörcsapdával,-én fogom a gyalogsági ásómat és kettévágom őket.Volt nap,hogy 200 fölöttivel végeztem,vagy fogok egy rossz kerékpárküllőt és szép sorban felszurkálom őket,és az egész hasonlatos lesz a végére,mint egy sasliktű.Az a baj ezzel a módszerrel,hogy eléggé időigényes,sok időt el lehet a keresgéléssel tölteni.

      A múltkoriban a rádióban hallottam,hogy a tejsavót nagyon szeretik ezek a dögök.Egy pet palacknak le kell vágni a kupak felőli oldalát,hogy legyen vagy 80 mm.-es bejárat,majd tölteni az aljába egy két deci savót és lesüllyeszteni a földbe,úgy,hogy a palack nyitott felső síkja a talajszinttel egy síkba legyen és a csigák belemásznak és megfulladnak a savóba.Ennek az eljárásnak az,az előnye,hogy nem kell bóklászni,semmilyen só és egyéb káros vegyszer nem kerül a talajba,hátránya,hogy időnként ki kell szedni és cserélni a tejsavót benne.

      Hatékony még ellenük az indiai futókacsa,de annak meg az lenne a hátránya,hogy lehet a gyümölcsöket is dézsmálná,mert ahhoz,hogy hatékony lehessen szabadon kellene tartani a kertben a növények között,-akkor meg úgy gondolom,hogy a földi epernek is annyi lenne.

      Azt nem tudom,hogy az evolúciós láncban,milyen helyet foglalnak el a meztelen csigák,az-az miért lettek teremtve és mi a hasznuk no,de a teremtésben se keressük a logikát,mert akkor hamarosan rájövünk,hogy logikátlan az egész.

      Üdvözlettel:Che

      Komment


        Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        miért lettek teremtve és mi a hasznuk no
        Erről lehetne filozofálni. Biztos volt értelme, annyi van hogy mi nem látjuk hasznát. Attól lehet hogy van neki.
        Például a Franciák lehet máshogy vélekednek róluk.
        Lehet egyszer egy Francia túristacsoport meglátja a kezedben az említett saslikot, és onnantól kezdve beindul egy új üzlet... És tán Te is másképp gondolsz a csigákra.

        Vagy egy másik magyarázat, hogy miért lettek teremtve: Azért mert...csak úgy...!


        Pár éve a virágoskertemet látogatták gyakran, és nem azért hogy csodálják a hatalmasra nőtt bársonyvirágokat. Én nem sokat vacakoltam, vettem a mezőgazda boltban csigairtó granulátumot. Körbeszórtam az ágyást, nem is kellett sok belőle. Onnantól már nem csökkent hanem nőtt ismét a virágok mérete.
        Persze az lehet hogy zöldséges kertben nem szivesen használnék ilyet. Csak lemosódik a talajba, csak felvesz belőle a növény...

        Komment


          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ez oké de a só nem tulságosan használ annak a növénynek amit esetleg a csiga is elrág
          Nem a növényre kell szórni hanem a vonulás útjára, de használhat pétisót is és az akkor már nem olyan káros

          Komment


            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hatékony még ellenük az indiai futókacsa,de annak meg az lenne a hátránya,hogy lehet a gyümölcsöket is dézsmálná,mert ahhoz,hogy hatékony lehessen szabadon kellene tartani a kertben a növények között,-akkor meg úgy gondolom,hogy a földi epernek is annyi lenne.
            Elvileg a salátán kívül más növényt nem szeretnek és nem esznek meg.
            De a csigák petéit is kiszagolják, kiássák és megeszik. Szóval hosszabb távon is hasznosak.

            Komment




              Nem a növényre kell szórni hanem a vonulás útjára, Értem én de erre mondják adnak egy pofont a sz@rnak hisz beszivárog a talajba és a hatás ugyan az. Talán ezért is kellene kímélni az utak menti növényeket a járműveinkben keletkező károkról nem is beszélek. Ezt nevezhetjük szándékos rongálásnak.


              Komment


                Sziasztok en mar eloszedtem a kapagepet funyirot mind a kettot sikerult beinditanom csak sajna meg mindig elegge saros a kert es nem lehet meg muvelni.Pedig a tavasszal meg kell csinalnom a kertti teraszokat szeretnek rakni harom helyen is tamfalat hogy legyen tobb egyenes resz amit tudok muvelni.Sajnos az udvar es kert nem nagy meg van hat-het meter szintkulombseg.Hoztam otthonrol jofajta Meggyfa csemetet ami meg egy nagy edenybe van es ma kezdett el kiviritani .Erdekes hogy itt van rengeteg cseresznye de a meggy az nem divat ismerik de meg nem lattam sehol a kertekbe.

                Komment


                  Na majd,ha megkínálod a szomszédot egy jó kis meggyes pitével,egyből leszoknak a pastáról.Felénk nagy gond van a meggyfákkal,szinte állandó a monilia fertőzés,sorba lehet kivágni az egészet.Egyszerűen érthetetlen számomra,gyerekkoromban a meggyfa volt szinte az egyetlen,amit soha nem kellett permetezni és nagyon jól elvolt és termett szinte minden évben.

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    A meggyfa melle rakok sargabarackot es almat vagy kortet,a masik oldolra pedid szedret ultettem tovis nelkulit az befakadt es remelem megmarad mert a tuskes valtozata az elvolt ott burjanzva. Kiwi-bol pedig majd lugast csinalok a nyari szalonnasuto fole.Volt itt az udvaron harom hatalmas fenyofa amt az elso nap hogy atirtak a hazat rogton kjvagtam en szerintem ha mar ultetek fat es bajlodok vele akkor legyen valami kezzelfoghato haszna is mert a tuleveluek csak hullajtjak a leveleiket amivel tele megy a csatorna csak szemetet csinal.Egyedul a toboza amit hasznos jol lehet begyujtani a sparheltba .

                    Komment


                      Sziasztok! Gépkocsi témában szererném a hozzáértők segítségét kérni. A kuplungon észrevettem hogy egyre mélyebbre kell nyomni a pedált ahhoz hogy kiemeljen rendesen. Végül már csak akadozva, recsegve működött a váltó. Gondoltam, a bowdennel lesz a baj. De nem. Nincs kiszálasodva, megnyúlva, semmi. Mindegy, utánállítottam. Jó is lett, örültem magamnak. De néhány nap után megint ugyanazt produkálta. Már hiába tolom ki a motortérbe a pedált, nem emel ki rendesen. Ill. Ahogy nyomom, csak az alsó 3-4 centin emel, felette tök puha. Autóval nincs sok szerelési tapasztalatom, így ötletem sen hogy ezt mi okozhatja. Mi a véleményetek?

                      Komment


                        Autóval kevés a tapasztalat,de ezek szerint nagyon elkopott valamid,vagy a kiemelővilla vagy a kuplungrugó végei.

                        Szemrevételezés szükséges a tény megállapításához.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Szervusz Dongós!

                          Milyen autóról van szó?Meglehet említetted már valahol itt a fórumon,hogy milyen gyártmányú,típusú és évjáratú autót használsz,de hirtelen nem emlékszem rá.Az is lehet,ha tudnám sem tudnék válaszolni a kuplunghiba okaira,-de így mások,a hozzáértők sem.

                          A pedál működtetésekor ad,e ki hangokat,vagy csak nem emel ki?Egynémely autónál van egy automatikusan után állítódó bovden,ha esetleg a tiéd is olyan,akkor ott is lehet a hibát keresni.Esetleg megadta magát,a csapágy és a szerkezet?Nehéz így bármit is írni,de remélem a többiek,az értők is hozzá fognak szólni!

                          Sintér biztos tudná kapásból,de mostanában alig van fent a fórumon.

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            Ez egy ős-csataló, egy '96os suzuki swift. Én is agyaltam azon hogy talán a kiemelö szerkezet, de gyanítom hogy annak hibája szokatlan hanghatásokkal járna. De itt semmi surrogás, zörgés, nyöszörgés stb. nem kiséri ezt a hibát... Egyszerűen csak egyre mélyebben kezd ellenállni a pedál és egyre kevésbé emel ki.

                            Komment


                              dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ez egy ős-csataló, egy '96os suzuki swift. Én is agyaltam azon hogy talán a kiemelö szerkezet, de gyanítom hogy annak hibája szokatlan hanghatásokkal járna. De itt semmi surrogás, zörgés, nyöszörgés stb. nem kiséri ezt a hibát... Egyszerűen csak egyre mélyebben kezd ellenállni a pedál és egyre kevésbé emel ki.
                              Még gyári a kuplung?
                              (nekem fiatalabb van, 98-as. De a blokkja még úgy van ahogy a gyárba összerakták. )

                              Komment


                                dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Egyszerűen csak egyre mélyebben kezd ellenállni a pedál és egyre kevésbé emel ki.
                                A kuplung-szerkezet kopása a pedál holtjáték csökkenésén érezhető.Ha keményedik és után-állítás után leütközik egy pont után az már a teljes kopást jelzi.Emelőkar elve:egy bizonyos szögben már nem tudsz emelni mert,átbillen a holtponton és megváltozik az áttétel.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X