Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Talán valami ilyen, de jobb állapotú gép kielégítené az igényeidet! Egy kilowattos motor és egy nagy karbantartással évekig lehetne használni. Talán még MUNKÁT is lehetne vele szerezni alkalmanként....
    https://www.jofogas.hu/pest/Kis_eszt..._123930593.htm

    Komment


      pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Talán még MUNKÁT is lehetne vele szerezni alkalmanként
      Köszönöm!
      Én nem akarok munkát vállalni vele.
      50 és fél évet dolgoztam már, február elején nyugdíjba megyek, itthonra kellene barkácsolási célra.
      Ha valami adódik a ház körül, azt kellene megoldani vele, pl.: fűnyíróhoz, vagy a fűnyírótraktorhoz , stb., ha kell valami, akkor ne kelljen kuncsorogni, hogy kijavítsák, vagy legyártsák ami kell.
      Nem akarok "nagy" pénzt beleölni.
      Nem tudom, valami a fentebb lévő képhez hasonló gép jó lenne-e ilyen célra?

      Komment


        Szervusz! Én a 43 évemmel taknyos vagyok. Viszont úgy gondolom, ha nem pénzkeresthez kell, akkor sem feltétlen kell kompromisszumokat kötni. Ahogy nézem a használt gép tokmányát, az már komolyabb átmérőjű anyagok esztergálását is lehetővé teszi. Ritkán kell otthon 30 mm vastagabb anyagokat esztergálni, de jó, ha van lehetőség erre is. A Te esetedben érthető a vágy arra, hogy ne kelljen szívességeket kérni! Megértelek és pártollak is! Ezért sem akarlak befolyásolni! Ha megbízható és pontos gépet akarsz, akkor annak vannak alapfeltételei. Egy masszív beton alap, rezgés csillapítással, jó fényviszonyok, közepes hőmérséklet ( 14-18 C fok). stb. Persze a gépnek is jó állapotúnak kell lennie. Ezért nem szabad fejest ugrani a dologba! Kérlek gondold át a lehetőségeidet, keresd meg a kiszemelt gépnek a szakszervízét és kérj tőlük típushibákról infót. Ha rendesek, akkor elmondják mire kell nagyon felkészülni, mik a gyengeségei a gépnek. Pl sok esetben a motor tekercselése aluminium huzalból készül mostanság.... Tudod ez nem annyira jó. De olcsóbb mint a réz. Cserébe nem terhelhető tartósan. Szóval vannak meggondolandó dolgok. Minden esetre én a régi gépeket részesítem előnyben. De azok is kopottak lehetnek so javítani való lehet rajtuk!

        Komment


          Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem akarok "nagy" pénzt beleölni.
          Sokszor a bánat rám-jön :mikor láthatóan kiöregedett szakitól származó gépeket kinálnak2-300-e -ért szerszámokkal..egyértelműen ezek ritkán vannak napokig hirdetve.szerintem keress használatban lévő méretben neked megfelelőt ,és pénz a zsebben ,jármű betankolva módszerrel van esély használhatót venni.
          Azért mondom ezt az összeget,mert úgy tudom ezek a műanyag-fogaskerekes izék is ilyen árban vannak....Persze nem tudhatom mennyit tudsz beletenni.

          Véleményem szerint ha nem akarsz menetet vágni.a leggazdaságosabb a házi gyártmányú gépek között van,látszik a szerkezetük és megítélhető a minősége is,nagyon sok kedvemre valót láttam már hirdetni(a legtöbb szintén hagyatékból)Ezek maszívabbak a tömeg-gyártottaknál.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Persze a gépnek is jó állapotúnak kell lennie
            Szervusz!
            Ezt az 50 évet szerszámgépek beüzemelésével, javításával töltöttem.
            Kezdve az 1970 -es évek elejétől az úgynevezett hagyományos gépektől a mostani CNC gépek (mechanika, pneumatika, hidraulika) javítok.
            Még most is ilyeneket (CNC) javítok.
            Ezeket a kis gépeket nem ismerem, ezért kértem segítséget.
            Majdnem sikerült szereznem E1N, E2N, E400, gépeket, de sajnos lecsúsztam róluk. Volt aki gyorsabb volt.
            Ezeket ismerem, tudom mikre valók.
            A 43 éveddel nem vagy taknyosnak nevezhető, ennyi idővel már bizony bőven gyakorlott mesterembernek neveznélek.

            Komment


              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              egyértelműen ezek ritkán vannak napokig hirdetve.
              Sajnos már lecsúsztam jópár ilyen és hasonló gépről.
              Kicsit jobb állapotban lévőre nem sajnálnék 300 000 - 400 000 Ft. -ot sem.
              Láttam már hírdetve 800 000 - millió fölött hirdetve, erre gondoltam a nagy pénzt.
              Úgy értem,a jobb állapotot, aminek aránylag jó az ágya, a többit megtudom javítani.
              A cégnél, amilyen gépen néha gépalkatrészt készítek, az egy Bulgár esztergagép.
              Ennek a tokmány előtti része kb. úgy néz ki, hogy 100 - 150 mm. -hosszon kb. 0,2 mm. -t kúpoz, távolabb szinte tökéletes.
              Mondhatni, dehát ilyen egy TMK -s gép. Mindíg a tokmánynál van használva, tehát itt kopik.
              Még egy ilyen is jó lenne. Már megszoktam ezt a hibáját, tudom korrigálni.
              Utoljára szerkesztve a következő által: Kopasz 1; 2022 jan. 08, 15:32.

              Komment


                Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Már megszoktam ezt a hibáját, tudom korrigálni.
                Nekem közel 0,5 a bulgáron annyit kell korrigálnom,még az is jó gép a szememben,amiket árulni láttam azoknál mm-feletti volt a szánkopás ...ezért mondtam ugrani kell a használható gépre mert órák alatt elviszik.Barkácsolásra az e-400-as méretű gépet tartom jónak,mindegy kinai vagy orosz csak ne legyen szétverve.

                A te igényedet a mezőgép gépei annó nem tudták volna teljesíteni(ott is trükköztünk)ezért mondom azóta azok a gépek még koptak.....nehéz "jót"találni....
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ezért mondtam ugrani kell a használható gépre mert órák alatt elviszik
                  Erre van tapasztalatom.
                  Eddig még mindig így jártam.
                  De talán majd hamarosan sikerül nekem is kifogni egy "jobbat".
                  A remény hal meg utoljára!

                  Komment


                    Sziasztok en egyszer vettem egu hasonlo kinai kis eszterganak nevezett akarmit hat nem tudtam sokat hasznalni .Gyange volt nyeklett nyaklott miutan a fogaskerekek megadtak magukat alig csinaltam vele valamit,vissza vittem es a boltos az ismerosom es sxerencsere letudtam vasarolni az arat .Eguebkent elkepeszto hogy terveznek legyartanak eladnak es megveszunk olyan termekeket amik abszolut hasznalhatatlanok.Marmint ha hasznaltal valaha egy normalisat ra jossz hogyez egy vicc .En ezt a modellt nem ismerem de szerintem ezek mind egyformak.
                    En csak rosszat tudok leirni a hasonlo gepekrol.

                    Komment


                      movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      En csak rosszat tudok leirni a hasonlo gepekrol.
                      Köszönöm a véleményedet.

                      Komment


                        Na...gyógyult a gépem,,tudok írni.

                        Komment


                          Decemberben (unszolásra) rákattintottam egy álláshirdetésre...hát nem behívtak két nap mulva állásinterjúra!? Megkérdezték hogy értek-e hozzá..persze ehhez is,,jóóó...fel van véve. Munkától függően négy-ötszáz ezer nettó. Munkatársaktól hallottam csodás történeteket (nekem érdekes volt mert harminc éve nem volt kötött helyem) Fiatalok akik jelentkeztek...nem akartak gyalogolni,nem akartak emelni (nem is tudtak) ,nem akartak tanulni a munkával kapcsolatban... mi vaaan!!!??? Ebben a "szar" világban "nehéz" elhelyezkedni.... ja...olyan munkahelyre ahol nem kell dolgozni,nem kell időt tölteni és rálocsolják a pénzt a semmittevőre.

                          Komment


                            Túl jó világot teremtettünk a következő generációknak...lesz böjtje. Más: majd valahogy megoldom...telefonon vannak az újabb képeim...kaptam egy okos (jáccós) telefont,

                            Komment


                              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Fiatalok akik jelentkeztek...nem akartak gyalogolni,nem akartak emelni (nem is tudtak) ,nem akartak tanulni a munkával kapcsolatban... mi vaaan!!!???
                              Hát igen, ez sajnos egy általános jelenség. Én melóhelyemen is akadt nem egy újonc aki gyorsan kibukott. Elkezdik a kifogásokat hogy túl sok meg nem elég az idő, mire kollégák vérszemet kapnak és bemutatják milyen az amikor fele idő alatt összerakják a cuccot (hosszútávon nem tudnák tartani a tempót de arra elég hogy a zöldfülű ledobja a gépszíjat... ).

                              Komment


                                Atti 69 mar azt hittem leiratkoztal a forumrol .Orulok hogy ismet hallatsz magadrol.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X