Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Egészségben, boldogságban, sikerekben, barátságban gazdag Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

    Komment


      VHS-ekhez ért valaki? Menekíteném meg a régi családi videókat de hol fekete-fehér az anyag hol átvált színesbe. Rá lehet kényszeríteni valahogy a lejátszót(slv-se650) hogy színesbe játssza le?

      Komment


        Szervusztok! Jagdtigger! Valószínűleg az a megoldás, hogy a felvétel szabványa és a televízió, vagy számítógép, vagy digitális videórögzítő asztali eszköz alkalmazott szabványa eltér.
        Sok szabvány létezett/létezik! http://www.jgypk.hu/tamop15e/tananya...szabvnyok.html
        Szerintem, ha teheted, akkor próbáld meg a pc-n digitalizálni. A digitalizáló programhoz, persze kell digitalizáló hardware is.
        Az enyém ilyen.
        https://digitalizalo-kartya.arukeres...hoC8DEQAvD_BwE
        A bemeneti jel formátumot próbáld meg átállítani! Én a VHS to DVD 2,0 progit használom. A Honestech adta ki. A digitalizálóhoz adták, a driver cd-n volt.
        Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2023 febr. 08, 17:39.

        Komment


          Szia!
          Valami hasonló ketyerém van nekem is de én nem használom a mellékelt szoftvert formátum beállításán kívül. A kazik egy itthon vásárolt aiwa(?) magnóval lettek anno felvéve tehát valószínűleg PAL(érdekesség hogy a lejátszó NTSC formátumú kaziról is tud képet adni PAL tévére), erre is állítottam a rögzítőkártyát. Tesztként először egy filmet nyomtam bele ("gyári" kazetta, nem TV-ből felvett) és minden további nélkül színesben játszotta le. Egyedül az öregemék által felvett cuccoknak van ilyen baja, a "tracking" probléma meg már csak hab a tortán..... (hang fekete képpel, se kép se hang egy darabig, stb)
          Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2023 febr. 08, 23:21.

          Komment


            Szia!
            jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            . Egyedül az öregemék által felvett cuccoknak van ilyen baja, a "tracking" probléma meg már csak hab a tortán..... (hang fekete képpel, se kép se hang egy darabig, stb)
            Nos, ha jól értem, akkor ezek nem "home kamerás" felvételek, hanem televíziós műsorok. Ebben az esetben talán a rendszerváltás (nem politikai) Pal-secam magyarországi bevezetése lehet az ok. Na most lehet marhaságot írtam! Ide linkelek egy videót. Ezt a Youtube oldalán találtam. Talán kicsit segít a dolog kiderítésében a leírása és a hozzászólások böngészése.
            https://www.youtube.com/watch?v=ifw1eX_rwMA

            Komment


              pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szia!
              Nos, ha jól értem, akkor ezek nem "home kamerás" felvételek, hanem televíziós műsorok.
              De, home kamerás videók. Korábbanmár átvettem gépre pár kazit amik szinesek de azok is ugyanettől a problémától szenvednek.

              Komment


                jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                De, home kamerás videók.
                Hmmmm.... Nekem is volt hasonló bajom. A helyzet az, hogy vagy 20 éve csináltunk haverrel egy dunai árvíz utolsó napjaiban egy bohóckodós videót. A Tomi Panasonic kamerája ( Mint egy rakétavető, akkora nagy volt) még valami hatalmas kazettára dolgozott. Az lett átvéve VHS kazira. Azt digitalizáltam be most kb 3 hónapja egy kölcsön videómagnóval. És nekem is volt bajom a művelettel. Én végig próbáltam a legmegfelelőbb bemeneti szabványrendszer kiválasztását, próbáltam változtatni. Nekem is így adta ki. Szóval kerestem a próba anyagokat, de sajnos már töröltem ezeket. Az biztos, hogy nem a videón állítgattam, mert ahhoz nem volt távirányító és emiatt nem volt módom belépni a menüjébe.

                Komment


                  Nem tudom hogy ez gyári vagy tv-ből (ugyanez történik pár kameráról átvettekkel) felvett de jól demonstrálja a gondot:
                  https://www.youtube.com/watch?v=WgHkxTcZT1Q

                  Komment


                    Szervusz! Látom. Ez valami színátviteli dolog lehet. Sajnos nem vagyok ennyire jártas a dologban, de érdekes, hogy a piros azért elő jött, majd csíkosan a zöld is. De más szín nem. Kék is hiányzik, ami a színes műsorok egyik alapja. A három bázis szín a piros, zöld, kék- tehát az RGB színek ( az angol szín elnevezések kezdőbetűiből készült mozaik). Valami azt súgja, hogy a rögzített felvétel vivőfrekvenciái tolódnak el. Bár mechanikai műszerész vagyok és erre nincs képzésem, koca érdeklődőként foglalkoztam a témával. Rémlik, hogy a keleti-nyugati norma más frekin vitte át a hangot a műsorok alatt. Lehet a színek is e miatt vannak keveredve? Más frekvencián ment a szín rögzítés? Talán... Sajnos itt fogyott el a tudásom, de azért kicsit kutatok a neten, hátha lesz megoldás!
                    UPDATE! - Nem Norbi reklámja... Sóval olvastam pár helyen, hogy a Sony cuccokkal gongjai akadtak embereknek. Digitalizáláshoz lehet egy másik márka ( Samsung, Lg, Daewoo... ) kellene, ami inkább kommersz. Mondhatjuk igénytelenebb.
                    Aztán talán másik videórögzítő progit is lehet meg kellene próbálni. Van itt egy videó, ami inkább reklám, mint oktató anyag, de talán segít.
                    https://www.youtube.com/watch?v=ZKj7tyGncEc
                    Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2023 febr. 10, 14:52.

                    Komment


                      jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      VHS-ekhez ért valaki? Menekíteném meg a régi családi videókat de hol fekete-fehér az anyag hol átvált színesbe. Rá lehet kényszeríteni valahogy a lejátszót(slv-se650) hogy színesbe játssza le?
                      Valami nagy titok van ebben a digitalizálásban. Egyik Kollégám digitalizáltatott családi kamerás felvételeket egy céggel pár éve, mert sehogy sem akart neki jó lenni otthon. Ott elmondták neki, hogy otthon nem is tudta volna megcsinálni, úgyhogy legközelebb is odamenjen. Én nem hiszek az ilyen mesékben, de biztos, hogy valami komoly technika kell hozzá, a digitális oldalról. Aztán a lejátszó sem mindegy. Nekem egy kb 20-25 éves Goldstar van itthon, ami még jól működik, bár nem hiszem, hogy csúcskategóriás, de a maga nemében elég jó készülék.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2023 febr. 10, 20:16.

                      Komment


                        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        de biztos, hogy valami komoly technika kell hozzá, a digitális oldalról.
                        Szervusztok! Titus jól látod! CSAK a számítógépen és a lejátszón múlik! Erős gép kell hozzá. De egy Pentium 4-es géppel 4 Gb rammal és 500Gb hddvel meg egy AGP slottos 128 Mb.os videókártyával már anno megoldottam a dolgokat. Pár ismerősnek az esküvői videóit mentettem dvd-re. Azt tudni kell, hogy végig kell ülni a folyamatot, mert néha előfordul hiba. A poén! A Goldstar videód jogutódja az LG!

                        Komment


                          pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A poén! A Goldstar videód jogutódja az LG!
                          Igen, valamikor a videómagnóm legyártása után változhatott a név. Akkor viszont már bőven 25 éves.

                          Komment


                            Szervusz! Titus ide másolok egy wikipedia részletet.
                            "Az LG Corp. 1947-ben Lak-Hui Chemical Industrial Corp. néven alakult.[2] [3] 1952-ben a Lak-Hui (amit jelenleg LG Chem-nek hívnak) lett az első dél-koreai cég, amely a műanyagiparba lépett, és miközben a cég kibővítette műanyag üzletágát, létrehozta a GoldStar Co. Ltd.-t (amit jelenleg LG Electronics Inc.-nek hívnak.) 1958-ban a Lucky és GoldStar vállalatok összeolvadtak egymással és létrehozták a Lucky-GoldStar-t.

                            1995-ben a Lucky GoldStar szavak rövidítéseként a vállalat új neve az LG lett, ami manapság viszont a cég jelmondatának is rövidítése, mely a „Life's Good”.
                            "
                            Tehát majdnem 28 éves, vagyis inkább több a videód! Bőven veterán!

                            Komment


                              pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ez valami színátviteli dolog lehet.
                              Lehet, most egyelőre még nem jött elő.

                              Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              otthon nem is tudta volna megcsinálni
                              Ha csak nincs rommá gyűrődve/nyúlva azért otthon is kivitelezhető:
                              https://www.youtube.com/watch?v=BMKoOpTqQ68
                              (És ez a nyers javítatlan változat, ezen még elrágódott pár órát egy szoftver hogy kiszedje nagyjából az RGB zajt...)
                              Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2023 febr. 11, 10:19.

                              Komment


                                jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ha csak nincs rommá gyűrődve/nyúlva azért otthon is kivitelezhető:
                                Ez egész jó. Egy kis szentiváni harckocsizás. De már jó régen feltöltötted. A gyűrődéssel amúgy mit lehet kezdeni? Két könyv között pár nap alatt kilapul, vagy inkább tekerjem fel kézzel a dobra, aztán elég az is?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X